Με ποιό άθλημα σας ασχολείστε?

Εδώ μπορούμε να γράφουμε @$%$%#$^%#^#
dadoudis
D2

Με ποιό άθλημα σας ασχολείστε?

Δημοσίευσηαπό dadoudis » 29 Μάιος 2011, 21:08

Ανοίγω αυτό το τόπικ για να παραθέσουμε τις εμπειρίες μας από τον αθλητισμό ,που ίσως πολλοί από μας να συνεχίζουμε ακόμα ερασιτεχνικά,σαν μέσο εκτόνωσης αλλά και άσκησης.Προσωπικά,σαν κύριο άθλημα,ασχολήθηκα με το τέννις από τα 9 μου μέχρι και τα 18,σε αγωνιστικό επίπεδο,με συμμετοχές σε πανελλήνια πρωταθλήματα.Λόγω σπουδών και μετέπειτα υποχρεώσεων (αλλά και χαζομάρας) το παράτησα εντελώς μέχρι πρόπερσι,που έγραψα το γιο μου σε σύλλογο.Η χαρά που έχω που το ξανάρχισα δεν περιγράφεται,μιας και προσπαθώ να κρατάω ένα πρόγραμμα 2-3 φορές την εβδομάδα.
Μέσα απ'το τέννις (για τον καθένα με το άθλημα που ασχολείται) έχω βρει ξανά την σωματική και ψυχική μου υγεία,την οποία αμέλησα επί πολλά χρόνια.Ελπίζω όλοι να έχουν ή να προσπαθούν να βρουν το χρόνο για κάποια αθλητική δραστηριότητα,μιας και πιστεύω ότι είναι αναπόσπαστο κομμάτι μιας καλής ποιότητας ζωής.
Περιμένω να δώ τι τρέλα κουβαλάτε,μιασς και χωρίς τρέλα δεν γίνεται να την βγάλουμε,ειδικά μέσα σε τέτοια συγκυρία.
Παραθέτω ένα βιντεάκι από έναν από τους καλύτερους αγώνες της τελευταίας δεκαετίας. :respect

http://www.youtube.com/watch?v=A9N0jSusuSw
DADOUDIS-V50 T5 AWD

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΣΥΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ!!!!!ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΣΑ ΧΩΡΙΣΤΑ!!!!!

Άβαταρ μέλους
iatroud
T5
Επικοινωνία:

Re: Με ποιό άθλημα σας ασχολείστε?

Δημοσίευσηαπό iatroud » 29 Μάιος 2011, 22:55

εγώ στον αντίποδα, στο μόνο τουρνουά που έχω συμμετάσχει, είναι στο τάβλι.. μετράει?! :lol:

Εικόνα
Δημήτρης, S40 1.6 kinetic MY10
www.iatroud.gr

dadoudis
D2

Δημοσίευσηαπό dadoudis » 30 Μάιος 2011, 06:40

iatroud έγραψε:εγώ στον αντίποδα, στο μόνο τουρνουά που έχω συμμετάσχει, είναι στο τάβλι.. μετράει?! :lol:

Εικόνα

Και έλεγα,ποιος θα το πρωτοπεί? :applause
DADOUDIS-V50 T5 AWD

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΣΥΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ!!!!!ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΣΑ ΧΩΡΙΣΤΑ!!!!!

pgpada
T2

Δημοσίευσηαπό pgpada » 03 Ιουν 2011, 00:07

Στο Γυμνάσιο έκανα κωπηλασία αλλά τα παράτησα για να δώσω πανελλήνιες :whatever :whatever :whatever

Στο πανεπιστήμιο στα πρώτα χρόνια δεν έκανα τίποτα αλλά τα τελευταία 3 χρόνια έκανα πυγμαχία.

Τώρα που γύρισα Πειραιά προσπάθησα να βρω πυγμαχία τίποτα το εκπληκτικό, kung fu επίσης. Τελικά άρχισα να παίζω σε μία ομάδα ποδοσφαίρου "Φοίνικας Αγ.Σοφίας" αλλά μόνο προπονήσεις :q :q Τι να κάνω είμαι λίγο άμπαλος...

Και στο μέλλον βλέπουμε, αν καταφέρω να βρω μια ωραία δουλειά Θεσσαλονίκη για να κάνω παράλληλα το διδακτορικό θα πρέπει να βρω άλλη ομάδα.
pgp

bill3gre
T2

Δημοσίευσηαπό bill3gre » 23 Δεκ 2012, 04:44

Ρε παιδιά
Όταν αγοράζεις VOLVO ένα είναι το άθλημα: ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑ.
Στο εξωτερικό τα μισά αυτοκίνητα των ιστιοπλόων είναι VOLVO. Τα υπόλοιπα μισά διάφορες άλλες εταιρείες.

Επίσης το καλοκαίρι στην Αγγλία είδα 1 S60 και τα υπόλοιπα ήταν V k XC 60.
V60 D3 summum auto

Επιστροφή σε “Περι ανέμων και υδάτων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες