3η συνάντηση βορείων

Εδώ μπορούμε να γράφουμε για της συναντήσεις, που έγιναν ή που θα γίνουν ...
dadoudis
D2

Re: 3η συνάντηση βορείων

Δημοσίευσηαπό dadoudis » 21 Μαρ 2011, 22:58

Thanosgr έγραψε:
dadoudis έγραψε:Και για να το ολοκληρώσω πιστεύω ότι σε τέτοια διαδρομή έχει προβάδισμα ο kkostas με το C30 :vow

Μμμμμμ..... και εγω τι θα κανω?????
Εχει κανεις κανενα Χ5, ML, TOUAREG, Q7, XC90 κτλ να πατισω?
Οχι οτι δεν το εχω κανει επανειλημμενα..... :whistling

Φαντάζομαι όχι με τη σύζυγο μέσα (γιατί ήταν σαν να βλέπω τη δικιά μου). :applause :applause

Πάντως επειδή ο συνέταιρος μου έχει το Χ5 3.0sd και το οδηγώ συχνά πιστεύω ότι δεν είναι και παιχνιδάκι.
DADOUDIS-V50 T5 AWD

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΣΥΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ!!!!!ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΣΑ ΧΩΡΙΣΤΑ!!!!!

dadoudis
D2

Δημοσίευσηαπό dadoudis » 21 Μαρ 2011, 23:01

kkkostas έγραψε:
dadoudis έγραψε:Κατ'αρχάς δεν τρέξαμε καθόλου στην επιστροφή,εκτός μία δύο περιπτώσεων που κάτι ibizocorsogolfάκηδες πειραγμένοι πήγαν να μας χωθούν.Από το Δροσάτο και μετά η βελόνα δεν έδειξε πάνω από 100.Απλά η πολύ βροχή και το spray που άφηνε πίσω συν τη νύχτα δεν με άφηναν να καταλάβω αν με ακολουθεί κάποιος.Οσον αφορά στο Χολομώντα συμφωνώ και επαυξάνω μιας και έχω σπίτι μέσα στο βουνό και μπορούμε να οργανώσουμε και περαιτέρω καταστάσεις.Απλά καλό θα είναι να πάμε solo για να το ευχαριστηθούμε και οδηγικά.Ετσι και αλλιώς με τόσο κοντινές στροφές η μία με την άλλη δεν νομίζω ότι παίζει και μεγάλο ρόλο το turbo όσο ο οδηγός.Δεν χάνουμε και τίποτα να το δοκιμάσουμε!!!!!!!!!!!!!!

Eυτυχως υπαρχουν και ατομα που εκπεμπουν στο ιδιο μηκος κυματος. Αυτοκινητικο forum ειμαστε, τι διαολο.

Πιστεύω όλοι οι συμμετέχοντες κρύβουν και έναν ανήσυχο οδηγό μέσα τους.Απλά λόγω περιστάσεων (δραμαμίνες κλπ...) δεν μπόρεσαν να ξεδιπλώσουν το ταλέντο τους :dizzy
DADOUDIS-V50 T5 AWD

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΣΥΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ!!!!!ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΣΑ ΧΩΡΙΣΤΑ!!!!!

gpap
T2

Δημοσίευσηαπό gpap » 21 Μαρ 2011, 23:07

Σωστόοοος ...

Εξάλλου το θέμα του ... κόφτη στο κάθισμα του συνοδηγού έχει σχολιαστεί στο forum αρκετές φορές.
Γρηγόρης, Θεσσαλονίκη
S40 1.8 Summum, MY10

dadoudis
D2

Δημοσίευσηαπό dadoudis » 21 Μαρ 2011, 23:16

DIKASTIS-T5 έγραψε:
johnkyr έγραψε:Volvoclub.gr Tous .... νομίζω ότι μπορεί να μας βρει ο δικαστής, ένα πούλμαν Volvo για την επόμενη εκδρομή ....
βέβαια άσε .... μπορεί και να το οδηγεί ο ίδιος :whistling :lol: :mrgreen:

nice pics!!!

Σε πηροφορω οτι μια χαρα τα οδηγω τα λεωφορεια :mrgreen: .....και ηρεμα και προσεκτικα....να φανταστεις οτι ουτε καν χειροφρενο δε σηκωνω για να τοποθετησω :chair :mrgreen: !!!

dadoudis έγραψε: είδα και ξεκολλημένες γυναίκες που δεν γκρίνιαζαν) :applause :applause

Τωρα ρε φιλαρακι,με τον πονο μας παιζεις??!??!!! :lipssealed Που υπαρχουνε τετοιες γυναικες??...θελω κι εγω μια! :roll:

Ρώτα τον gdoudou.Mάλλον μου φάνηκε πιο πορωμένη από πολλούς από εμάς :vow :vow
DADOUDIS-V50 T5 AWD

dadoudis
D2

Δημοσίευσηαπό dadoudis » 21 Μαρ 2011, 23:25

gpap έγραψε:Σωστόοοος ...

Εξάλλου το θέμα του ... κόφτη στο κάθισμα του συνοδηγού έχει σχολιαστεί στο forum αρκετές φορές.

Kαλά, μη νομίζεις ότι αν είχα τον δικό μου κόφτη μέσα θα άκουγε ο gdoudou το "ακουστικό μεγαλείο" (πολύ ποιητικό :lol: ).Ολοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε :swear Τη μόνη φορά που θυμάμαι γυρνούσα από Μουδανιά βράδυ με alfa 156 και μέσα τη γυναίκα και τη μάνα μου και με τη βελόνα στα 190 δεν άκουγα καθόλου σχόλια του τύπου "τρελός είσαι??" ενώ εκείνη είχε κανονική συζήτηση με τη μάνα μου.Λίγο πιο ύστερα κατάλαβα ότι την είχε πάρει ο ύπνος και απλά είχε βάλει τον αυτόματο πιλότο αντιμετώπισης πεθεράς!!!!!!!!!!! :chair :chair
DADOUDIS-V50 T5 AWD

grgio
T2

Δημοσίευσηαπό grgio » 22 Μαρ 2011, 00:05

Καλησπέρα και από εμένα με τη σειρά μου!!
Πήγα να γράψω για την συνάντηση προηγουμένως αλλά δεν ξέρω που το έστειλα. Μπορεί να το διαβάσετε κάπου σε άσχετο τόπικ οπότε από τώρα συγχωράτε με !!
Ψάχνοντας δεν το βρήκα οπότε ξαναγράφω λοιπόν
Καταρχάς συγχαρητήρια στον gdoudou για το συνολικό οργανωτικό πνεύμα που επέδειξε και στο οποίο οφείλεται η χθεσινή συνάντηση!! :applause :respect
Όσον αφορά την διαδρομή,
Αν και δεν είχα την τύχη να απολαύσω την οδήγηση σε κομβόι, αν εξαιρέσουμε την διαδρομή Λίμνη Κερκίνη – Μακρυνίτσα, πιστεύω ότι περάσατε καλά σε αυτή (dadoudis, πρέπει να είχε καλό γέλιο με τους ibizocorsogolfάκηδες, πρέπει να τους κάνατε λίγο χαζούς :dizzy )
Παρεμπιπτόντως dadoudis, λίγο που πρόλαβα να ακούσω τον ήχο στην αναστροφή στο βενζινάδικο, απλά :respect :respect
Όσον αφορά την ποιότητα του δρόμου kkkostas έχεις απόλυτο δίκαιο. Είχα καιρό να περάσω και πραγματικά εκεί στα Πορόια ήταν απαράδεκτος. Πιστεύω ότι η παντελής έλλειψη συντήρησης σε συνδυασμό με τα βαρέα οχήματα που κυκλοφορούν, απλά τον κατέστρεψαν.
Αναφορικά με την συνάντηση
Η παρέα έδεσε απίστευτα!! Το κλίμα μεταξύ μας πολύ ζεστό και φιλικό!! Πιστεύω ότι αν μας παρατηρούσε κάποιος στην Εβόρα, θα πίστευε ότι γνωριζόμασταν από χρόνια!!
Το φαγητό ελπίζω να σας άρεσε (δεν το απόλαυσα λόγω νηστείας :lipssealed ). Το συγκεκριμένο μαγαζί, αν και εγώ το επισκέφτηκα για πρώτη φορά, είναι ιδιαίτερα γνωστό για την κουζίνα του στην περιοχή.
Ελπίζω σύντομα να κανονιστεί και άλλη συνάντηση, και όχι αποκλειστικά Βόρεια, για να γνωρίσουμε και τους Volvάκηδες του Νότου!! (και ευελπιστώ να καταφέρω να έρθω φυσικά)
Πάντως προσωπικά πέρασα πολύ όμορφα και ευχαριστώ την παρέα για αυτό, και χάρηκα που γνώρισα και νέα πρόσωπα από το club!!
:applause :applause
V O L V O S40 2.0 Summum
Average 7,8 l/100Km
Γιώργος, Σέρρες

dadoudis
D2

Δημοσίευσηαπό dadoudis » 22 Μαρ 2011, 07:51

grgio έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα με τη σειρά μου!!
Πήγα να γράψω για την συνάντηση προηγουμένως αλλά δεν ξέρω που το έστειλα. Μπορεί να το διαβάσετε κάπου σε άσχετο τόπικ οπότε από τώρα συγχωράτε με !!
Ψάχνοντας δεν το βρήκα οπότε ξαναγράφω λοιπόν
Καταρχάς συγχαρητήρια στον gdoudou για το συνολικό οργανωτικό πνεύμα που επέδειξε και στο οποίο οφείλεται η χθεσινή συνάντηση!! :applause :respect
Όσον αφορά την διαδρομή,
Αν και δεν είχα την τύχη να απολαύσω την οδήγηση σε κομβόι, αν εξαιρέσουμε την διαδρομή Λίμνη Κερκίνη – Μακρυνίτσα, πιστεύω ότι περάσατε καλά σε αυτή (dadoudis, πρέπει να είχε καλό γέλιο με τους ibizocorsogolfάκηδες, πρέπει να τους κάνατε λίγο χαζούς :dizzy )
Παρεμπιπτόντως dadoudis, λίγο που πρόλαβα να ακούσω τον ήχο στην αναστροφή στο βενζινάδικο, απλά :respect :respect
Όσον αφορά την ποιότητα του δρόμου kkkostas έχεις απόλυτο δίκαιο. Είχα καιρό να περάσω και πραγματικά εκεί στα Πορόια ήταν απαράδεκτος. Πιστεύω ότι η παντελής έλλειψη συντήρησης σε συνδυασμό με τα βαρέα οχήματα που κυκλοφορούν, απλά τον κατέστρεψαν.
Αναφορικά με την συνάντηση
Η παρέα έδεσε απίστευτα!! Το κλίμα μεταξύ μας πολύ ζεστό και φιλικό!! Πιστεύω ότι αν μας παρατηρούσε κάποιος στην Εβόρα, θα πίστευε ότι γνωριζόμασταν από χρόνια!!
Το φαγητό ελπίζω να σας άρεσε (δεν το απόλαυσα λόγω νηστείας :lipssealed ). Το συγκεκριμένο μαγαζί, αν και εγώ το επισκέφτηκα για πρώτη φορά, είναι ιδιαίτερα γνωστό για την κουζίνα του στην περιοχή.
Ελπίζω σύντομα να κανονιστεί και άλλη συνάντηση, και όχι αποκλειστικά Βόρεια, για να γνωρίσουμε και τους Volvάκηδες του Νότου!! (και ευελπιστώ να καταφέρω να έρθω φυσικά)
Πάντως προσωπικά πέρασα πολύ όμορφα και ευχαριστώ την παρέα για αυτό, και χάρηκα που γνώρισα και νέα πρόσωπα από το club!!
:applause :applause

Eπειδή έτυχε να υπηρετήσω φαντάρος στο Κιλκίς επί 8 μήνες και τον δρόμο μέχρι τα Πορόια τον έκανα πάρα πολλές φορές έχω να πω τα εξής:
τρομερά επικίνδυνος με ατελείωτα σημεία που πετάγονται ζώα,τρακτέρ κλπ (έχει φάει πολύ κόσμο):
πολύ κακή ποιότητα ασφάλτου μιας και δεν έχει στρωθεί καθόλου τα τελευταία 30 χρόνια
πολλούς γκαβλοτίμονους φαντάρους από Πετρίτσι και δω που μόλις παίρνουν το υπηρεσιακό ξαμολιούνται λες και είναι στα Μέγαρα
έχει πολλά σημεία με καθιζήσεις που έχουν προκληθεί από βαριά φορτηγά διεθνών μεταφορών αλλά και από ατελείωτες φάλαγγες OSKUS του στρατού (μόνο εγώ σε 8 μήνες πρέπει να έβγαλα καμιά 50...)
το βράδυ είναι σαν να παίζεις ρουλέτα (μηδεν φωτισμός)
Μεγάλη προσοχή λοιπόν σε όσους τον κυκλοφορήσουν στο μέλλον.
Ενα πειραγμένο Ιbiza (πρέπει να ήταν cupra ) που χώθηκε στον gdoudou κάπου στην Καστανούσα προσπερνώντας μας και τους δύο πάνω σε πολύ επικίνδυνη στροφή πρέπει να τα είδε όλα γιατί μόλις μας πέρασε έκανα σινιάλο στον προπορευόμενο gdoudou για να του πω τι μαλάκες κυκλοφορούν ( ο οποίος κατευθείαν τσίμπησε νομίζοντας ότι του έλεγα "όρμα του" ) , με αποτέλεσμα να σφηνωθούμε και οι δύο αυτόματα στον κώλο του για κάνενα χιλιόμετρο σε στροφές ,μέχρι που στην πρώτη ευθεία με την πρώτη ευκαιρία τον προσπέρασα στα 160 με 4η σαν σταματημένο και μετά τον είδα στον καθρέφτη που έκοψε λες και χτήπησε το κινητό του και ήταν η γκόμενα :chair .Η αλήθεια είναι ότι από VOLVO κανείς απ'αυτούς δεν περιμένει να την φάει έτσι και αυτό είναι που με φτιάχνει περισσότερο - όταν του λες να πάρει τα κουβαδάκια του και να παίξει παραπέρα :whatever.Είναι τελικά καλό που λίγοι βλέπουν το Τ5 -και ακόμη λιγότεροι ξέρουν τι σημαίνει.
Για golf και corsa δεν το συζητάω γιατί μου κάτσανε δεξία και αριστερά σε φανάρι (με φουλ βροχή) και νομίζω ότι ακόμη κάθονται και συζητάνε τι κεραυνός τους χτύπησε ( λέμε και καμιά μαλακία.... :lipssealed ).........................
Το μεγαλύτερο γέλιο το είχε ο γιος μου στο πίσω κάθισμα ο οποίος νόμιζε ότι του κάνω πλάκα (επειδή κολλούσε το στομάχι του κατά τις επιταχύνσεις) και είχε ξεραθεί στα γέλια............ :chair
Να συμπληρώσω ότι στην καθημερινή οδήγηση δεν μπαίνω εδώ και αρκετά χρόνια και μετά από τόσα τροχαία που έχουν δει τα μάτια μου σε τέτοιους πειρασμούς εύκολα,απλά το τελευταίο τρίμηνο που έκανα τις βελτιώσεις στο αυτοκίνητο άρχισε να με γαργαλάει ξανά λίγο το πόδι μου......Και επίσης και από πλευράς ασφάλειας καλό είναι να ξέρεις τις δυνάμεις και τις αντιδράσεις του αυτοκινήτου στα όρια γιατί όταν και αν χρειαστεί θα είσαι πιο προετοιμασμένος!!

Επίσης φίλε grgio εξαιρετικές οι ζάντες σου (ίδιες με του gdoudou) :respect .Με βάλατε σε σκέψεις............
Τέλος να τονίσω αν και :offtopic ότι παρ'όλες τις βλακειούλες που κάναμε η κατανάλωση σε όλη τη βόλτα δεν πέρασε τα 10,7λτ :applause
DADOUDIS-V50 T5 AWD

Άβαταρ μέλους
kkkostas
T2

Δημοσίευσηαπό kkkostas » 22 Μαρ 2011, 09:40

Καλα, τοσες φωτογραφιες τραβηξατε οσοι ειχατε ξεχωριστα φωτογραφικες μηχανες. Ανεβαστε καμια της προκοπης γιατι αυτες του Ντουντου απο το κινητο του ειναι απαραδεκτες.

gdoudou
T2

Δημοσίευσηαπό gdoudou » 22 Μαρ 2011, 10:04

.
Τελευταία επεξεργασία από gdoudou σε 28 Ιουν 2011, 11:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

grgio
T2

Δημοσίευσηαπό grgio » 22 Μαρ 2011, 15:48

kkkostas έγραψε:Καλα, τοσες φωτογραφιες τραβηξατε οσοι ειχατε ξεχωριστα φωτογραφικες μηχανες. Ανεβαστε καμια της προκοπης γιατι αυτες του Ντουντου απο το κινητο του ειναι απαραδεκτες.

Θα δοκιμάσω να ανεβάσω και εγώ καμία μήπως βγήκαν καλύτερες. Απλά θα είναι ίδια τα πλάνα
V O L V O S40 2.0 Summum
Average 7,8 l/100Km
Γιώργος, Σέρρες

Άβαταρ μέλους
Thanosgr
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 22 Μαρ 2011, 17:37

[quote="dadoudis"]
Ενα πειραγμένο Ιbiza (πρέπει να ήταν cupra ) που χώθηκε στον gdoudou κάπου στην Καστανούσα προσπερνώντας μας και τους δύο πάνω σε πολύ επικίνδυνη στροφή πρέπει να τα είδε όλα γιατί μόλις μας πέρασε έκανα σινιάλο στον προπορευόμενο gdoudou για να του πω τι μαλάκες κυκλοφορούν ( ο οποίος κατευθείαν τσίμπησε νομίζοντας ότι του έλεγα "όρμα του" ) , με αποτέλεσμα να σφηνωθούμε και οι δύο αυτόματα στον κώλο του για κάνενα χιλιόμετρο σε στροφές ,μέχρι που στην πρώτη ευθεία με την πρώτη ευκαιρία τον προσπέρασα στα 160 με 4η σαν σταματημένο και μετά τον είδα στον καθρέφτη που έκοψε λες και χτήπησε το κινητό του και ήταν η γκόμενα :chair .Η αλήθεια είναι ότι από VOLVO κανείς απ'αυτούς δεν περιμένει να την φάει έτσι και αυτό είναι που με φτιάχνει περισσότερο - όταν του λες να πάρει τα κουβαδάκια του και να παίξει παραπέρα :whatever.Είναι τελικά καλό που λίγοι βλέπουν το Τ5 -και ακόμη λιγότεροι ξέρουν τι σημαίνει.
Για golf και corsa δεν το συζητάω γιατί μου κάτσανε δεξία και αριστερά σε φανάρι (με φουλ βροχή) και νομίζω ότι ακόμη κάθονται και συζητάνε τι κεραυνός τους χτύπησε ( λέμε και καμιά μαλακία.... :lipssealed ).........................

Σωστοοοος.... και που να δεις διπλασιας τιμης SUV τι παθαινουν :oops: :oops:
:mrgreen:
XC60 D5 AWD MANUAL 230hp 53kgm/ροπή MY2010
VOLVO! Oλα τα αλλα ειναι πρασινα δαμασκηνα και ψιλες ελιες

Άβαταρ μέλους
Thanosgr
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 22 Μαρ 2011, 17:46

Να σημειωσω οτι μετα το βουνο στο παραλιακο δρομο προς Κερκινη, ενω ειχα κανει 200 km που το ειχα γεμισει μου ελεγε οτι εχω ακομα για 1250 km καυσιμα :whistling
Καλα ειναι να τ'αφησω...????

dadoudis
D2

Δημοσίευσηαπό dadoudis » 22 Μαρ 2011, 20:00

Thanosgr έγραψε:Να σημειωσω οτι μετα το βουνο στο παραλιακο δρομο προς Κερκινη, ενω ειχα κανει 200 km που το ειχα γεμισει μου ελεγε οτι εχω ακομα για 1250 km καυσιμα :whistling
Καλα ειναι να τ'αφησω...????

Zηλεύω...Μόνο με το Χ1 βλέπω τέτοια νούμερα..Γ :swear την κρίση μου......
DADOUDIS-V50 T5 AWD

Άβαταρ μέλους
Dimitrispat
T2

Δημοσίευσηαπό Dimitrispat » 23 Μαρ 2011, 02:01

gdoudou έγραψε:
kkkostas έγραψε:Καλα, τοσες φωτογραφιες τραβηξατε οσοι ειχατε ξεχωριστα φωτογραφικες μηχανες. Ανεβαστε καμια της προκοπης γιατι αυτες του Ντουντου απο το κινητο του ειναι απαραδεκτες.

Εσύ Κωστάκη δεν τράβηξες καμία; Πώς περνούσες την ώρα σου εκεί; Τραβούσες τίποτε άλλο; :lol: :lol: :lol:

Στον καφέ είχαμε και τον Κώστα μαζί μας Γιώργο ή μόνο το αμάξι του? :q

Όντως πολύ ωραίο το μέρος (είχα να πάω από μικρός στην Κερκίνη), ωραία διαδρομή και το κυριότερο ωραία παρέα.

Οι φωτογράφοι ανεβάστε καμιά ακόμη φωτογραφία να εμπλουτίσουμε το topic.
Volvo C30 f/l 1.6 Kinetic MY 2010

gdoudou
T2

Δημοσίευσηαπό gdoudou » 23 Μαρ 2011, 09:09

.
Τελευταία επεξεργασία από gdoudou σε 28 Ιουν 2011, 11:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
kkkostas
T2

Δημοσίευσηαπό kkkostas » 23 Μαρ 2011, 09:55

Αρνητικος δεν ειμαι ρε...αλλα μην κοροιδευομαστε και μεταξυ μας. Τι το ιδιαίτερο ειχε η διαδρομη? Θα θυμασαι τιποτα απο εκει?
Φυσικα και σαν παρεα ημασταν πολυ καλη.
Και για Χολομωντα (και γενικα για οποιαδηποτε αλλη γραφικη διαδρομη, π.χ. Ολυμπιαδα - Βαρβαρα κλπ κλπ) ειμαι μεσα.

gdoudou
T2

Δημοσίευσηαπό gdoudou » 23 Μαρ 2011, 10:53

.
Τελευταία επεξεργασία από gdoudou σε 28 Ιουν 2011, 11:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
kkkostas
T2

Δημοσίευσηαπό kkkostas » 23 Μαρ 2011, 11:28

gdoudou έγραψε:
kkkostas έγραψε:Αρνητικος δεν ειμαι ρε...αλλα μην κοροιδευομαστε και μεταξυ μας. Τι το ιδιαίτερο ειχε η διαδρομη? Θα θυμασαι τιποτα απο εκει?
Φυσικα και σαν παρεα ημασταν πολυ καλη.
Και για Χολομωντα (και γενικα για οποιαδηποτε αλλη γραφικη διαδρομη, π.χ. Ολυμπιαδα - Βαρβαρα κλπ κλπ) ειμαι μεσα.

Μάλλον λάθος κατάλαβες... Εκεί δεν πήγαμε για την διαδρομή. Πήγαμε για την παρέα, για το φαγητό, για την βόλτα και κυρίως για το τοπίο. Αντίθετα όταν θα πάμε στον Χολομώντα, σε διαβεβαιώ ότι εκείνη την διαδρομή ΔΕΝ πρόκειται να την θυμάμαι με τίποτα. Την έχω κάνει τόσες φορές, και με γκάζια, και χαλαρά, και με χιόνια, και με βροχή, και με ήλιο, που την χόρτασα. Σαν να τρως το ίδιο φαηγτό ξανά και ξανά. Οπότε εάν πάμε, σε βλέπω να τρέχεις σαν τρελός μόνος σου και όλοι οι άλλοι να πηγαίνουμε νορμάλ...

Ρε ποντιε, τα ιδια λεμε. Απλα ειπα οτι η διαδρομη (κι οχι η εκδρομη εν γενει) δεν ειχε τιποτα μα τιποτα το ιδιαιτερο. Ουτε ομορφια, ουτε γραφικοτητα, ουτε δρομο. Αυτο λεω και μονο. (μην μου λες οτι δεν πηγαμε ΚΑΙ για την διαδρομη - τι νοημα ειχε τοτε?)
Οσο για τον Χολομωντα, εισαι αδικος. Οσες φορες κι αν περασεις, παντα τον ευχαριστιεσαι. Επειτα δεν χρειαζεται να παμε εκει. Οκ, συμφωνω, κι εγω τον ξερω πολυ καλα. Ξερω οτι κι εσυ εισαι στο ιδιο μηκος κυματος και τον ξερεις πολυ καλα.
Εκτος κι αν τα λες αυτα για να δικαιολογηθεις...που θα πηγαινεις σαν κοτα εκει!

gdoudou
T2

Δημοσίευσηαπό gdoudou » 23 Μαρ 2011, 11:39

.
Τελευταία επεξεργασία από gdoudou σε 28 Ιουν 2011, 11:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 23 Μαρ 2011, 12:26

Εμεις μπορουμε να πονταρουμε?
:lol:
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

dadoudis
D2

Δημοσίευσηαπό dadoudis » 23 Μαρ 2011, 23:06

gdoudou έγραψε:Όχι πόντιε, Κρητικιέ θα λες...
Όσον αφορά το αν θα πηγαίνω σαν κότα, ένα πράγμα θα σου πω: Θα έχω μέσα και την κυρά και το παιδί και θα πηγαίνω τάπα. Θα ξεκνήσεις εσύ πρώτος, εγώ κολλητά από πίσω σου και ο σκοπός μου θα είναι να σε περάσω, όχι σε κάποια στροφή, αλλά σε αυτές τις μικρές ευθείες που υπάρχουν ανάμεσα στις στροφές. Εάν κερδίσεις, κερνάω εγώ όλους τους συμμετέχοντες στην εκδρομή. Εάν χάσεις, τους κερνάς εσύ όλους. Πάει;;;;;;;

Να σας κάνω και εγώ μια διπλή προσπέραση κκ.Raikkonen,Kankunnen :vow :vow
DADOUDIS-V50 T5 AWD

dadoudis
D2

Δημοσίευσηαπό dadoudis » 25 Σεπ 2011, 08:18

Είπαμε ρε παιδιά ότι έχει κρίση,αλλά τουλάχιστον όσο τα καύσιμα δεν είναι με κουπόνι ας πάμε και καμία βόλτα.Τι βαρεμάρα είναι αυτή?Δεν μιλάω τόσο καιρό ,είπα κάποιος θα φιλοτιμηθεί ,αλλά δεν άντεξα άλλο.Αντε να κανονίσουμε τίποτα....
DADOUDIS-V50 T5 AWD

gpap
T2

Δημοσίευσηαπό gpap » 25 Σεπ 2011, 09:25

Δεν είναι βαρεμάρα ρε φίλε, απλά βάλαμε τα κεφάλια κάτω και δουλεύουμε για τη σωτηρία της πατρίδας (από τους ... σωτήρες της!!)
(the German way)

Πάμε να δούμε τα φύλλα που αλλάζουν χρώμα, στο Ταξιάρχη.
(τα σουβλάκια πάντως έχουν το ίδιο .. χρώμα)
Γρηγόρης, Θεσσαλονίκη
S40 1.8 Summum, MY10

Άβαταρ μέλους
Dimitrispat
T2

Δημοσίευσηαπό Dimitrispat » 25 Σεπ 2011, 12:52

Arbeit macht frei φίλε Γρηγόρη?

Τα σουβλάκια στον Αγ. Πρόδρομο έχουν το ίδιο χρώμα σίγουρα?
Πιστεύω πως πρέπει να πάμε για επιβεβαίωση... :whistling :whistling
Volvo C30 f/l 1.6 Kinetic MY 2010

pgpada
T2

Δημοσίευσηαπό pgpada » 26 Σεπ 2011, 14:16

gpap έγραψε:Δεν είναι βαρεμάρα ρε φίλε, απλά βάλαμε τα κεφάλια κάτω και δουλεύουμε για τη σωτηρία της πατρίδας (από τους ... σωτήρες της!!)
(the German way)

Πάμε να δούμε τα φύλλα που αλλάζουν χρώμα, στο Ταξιάρχη.
(τα σουβλάκια πάντως έχουν το ίδιο .. χρώμα)

Καιρός είναι. +1
pgp

Άβαταρ μέλους
Thanosgr
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 27 Σεπ 2011, 11:37

Μονο λογια....
Προτάσεις δεν βλεπω...
Συγκεκριμενα πραγματα...
Που και ποτε!

pgpada
T2

Δημοσίευσηαπό pgpada » 27 Σεπ 2011, 14:28

Ταξίδι ή καφέ?
pgp

Άβαταρ μέλους
Thanosgr
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 28 Σεπ 2011, 11:03

pgpada έγραψε:Ταξίδι ή καφέ?

:q
Ας ξεκινησουμε με καφε για ζεσταμα και βλεπουμε...
Λεω εγω... :whistling
Ο gdoudou που ειναι ως προεδρος (ανευ χαρτοφυλακίου)?

pgpada
T2

Δημοσίευσηαπό pgpada » 29 Σεπ 2011, 10:35

Άντε ρε παίδες. το ΣΚ είναι κοντά!!
pgp

Άβαταρ μέλους
Thanosgr
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 04 Οκτ 2011, 17:28

Μπαααα... δεν βλεπω φως.
Ειπαμε ρε παιδια κριση αλλα αυτο παραπαει... :chair
Ουτε ενα καφε?

deadp
D3

Δημοσίευσηαπό deadp » 05 Οκτ 2011, 06:10

Χθες ήμουν πάλι στο Σφακιανάκη για το θέμα του συναγερμού.
Είπα να πάρω κανένα τηλέφωνο, αλλά.... τελικά πήγα για καφέ με ένα παλιό συμφοιτητή.
Θοδωρής - Black Volvo S40 1.8 Kinetic MY-2010

Άβαταρ μέλους
kkkostas
T2

Δημοσίευσηαπό kkkostas » 06 Οκτ 2011, 12:51

Οντως για εναν καφε τουλ. ας βγουμε. Καιρο εχουμε να τα πουμε.

Άβαταρ μέλους
Thanosgr
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 06 Οκτ 2011, 17:14

Ξερω τωρα τι θα γινει...
Απο Δευτερα που ειμαι απογευματινος θα κανονισετε για καφε... :chair

deadp
D3

Δημοσίευσηαπό deadp » 07 Οκτ 2011, 06:12

Και θα βρέχει....
Θοδωρής - Black Volvo S40 1.8 Kinetic MY-2010

Άβαταρ μέλους
georgosk
T4

Δημοσίευσηαπό georgosk » 07 Οκτ 2011, 14:19

deadp έγραψε:Και θα βρέχει....

Μη φοβάστε, δεν ξεβάφουν τα Volvo :lol: :lol: :lol:
Εικόνα S40 1,8 Momentum MY08

Michael
T2

Δημοσίευσηαπό Michael » 09 Οκτ 2011, 21:58

Βρε παιδιά! Εσείς οι νέοι και δυνατοί θα μας παίξετε και μας τους παλιούς και άρρωστους :oops: στην επόμενη συνάντηση σας?
Περιμένοντας με ανυπομονησία, καλή βδομάδα να έχουμε όλοι μας, Μιχάλης

dadoudis
D2

Δημοσίευσηαπό dadoudis » 16 Οκτ 2011, 09:52

Σήριαλ το κάναμε και αποτέλεσμα μηδέν....
DADOUDIS-V50 T5 AWD

Άβαταρ μέλους
Thanosgr
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 16 Οκτ 2011, 17:46

dadoudis έγραψε:Σήριαλ το κάναμε και αποτέλεσμα μηδέν....

:respect

gdoudou
T2

Δημοσίευσηαπό gdoudou » 22 Νοέμ 2011, 18:40

.
Τελευταία επεξεργασία από gdoudou σε 22 Μάιος 2012, 19:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

chrisap
T2

Δημοσίευσηαπό chrisap » 22 Νοέμ 2011, 23:27

συγγνωμη για την καθυστερηση στην απαντηση αλλα δεν μπορουσα να μπω κανα δυο μερες.δυστυχως δεν θα μπορεσω να ερθω αν και θα το θελα γιατι θα ειμαι εκτος εδρας.ελπιζω να περασετε καλα και καποια αλλη φορα ισως τα πουμε απο κοντα.
S40 1.6 MY 2011

pgpada
T2

Δημοσίευσηαπό pgpada » 22 Νοέμ 2011, 23:45

Και μέρος συνάντησης παίδες...
pgp

gpap
T2

Δημοσίευσηαπό gpap » 23 Νοέμ 2011, 07:07

@dadoudis

Σε περιμένουμε και χωρίς Volvo.. :-)
Διότι .. άπαξ volvistας .. πάντα volviστας
Γρηγόρης, Θεσσαλονίκη
S40 1.8 Summum, MY10

gdoudou
T2

Δημοσίευσηαπό gdoudou » 23 Νοέμ 2011, 09:39

.
Τελευταία επεξεργασία από gdoudou σε 22 Μάιος 2012, 19:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

gdoudou
T2

Δημοσίευσηαπό gdoudou » 23 Νοέμ 2011, 09:41

.
Τελευταία επεξεργασία από gdoudou σε 22 Μάιος 2012, 19:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

gpap
T2

Δημοσίευσηαπό gpap » 23 Νοέμ 2011, 13:44

Γιώργο (gdoudou) ... ασύγχώρητος.... :-D :-D
Γρηγόρης, Θεσσαλονίκη
S40 1.8 Summum, MY10

Επιστροφή σε “Εκδηλώσεις - Εκδρομές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες