Κουκούλα για το S40 μου...

Εδώ, μπορούμε να μοιραστούμε χρησίμους σελιδο-δείκτες, από sites σχετιζόμενα με αυτοκίνητα Volvo
deadp
D3

Κουκούλα για το S40 μου...

Δημοσίευσηαπό deadp » 20 Μάιος 2011, 19:21

Λόγω μετακόμισης, το νέο πάρκινγκ είναι ανοικτό στο πίσω μέρος, χώρια που δεν καλύπτει εντελώς το αμάξι (φτάνει μέχρι τη μέση του πίσω τζαμιού :whatever για Atos το προορίζανε; ). Και το χειρότερο: Όλο το απόγευμα το χτυπά ο ήλιος...
Άρα, η αγορά μιας κουκούλας είναι απαραίτητη.
Ποια λοιπόν κι από που; Για να δω τι θα προτείνετε...
Θοδωρής - Black Volvo S40 1.8 Kinetic MY-2010

Άβαταρ μέλους
iatroud
T5
Επικοινωνία:

Re: Κουκούλα για το S40 μου...

Δημοσίευσηαπό iatroud » 20 Μάιος 2011, 22:54

Θα προτεινα λυση μισης κουκουλας μια κ θα ηταν μικροτερη σε ογκο κ ευκολοτερη στην τοποθετηση. Μπορεις να ραψεις μια στα μετρα σου κ στην ποιοτητα που θελεις. Υπαρχουν 2 με 3 τουλαχιστον ποιοτητες. Εμφαση στις ραφες. Βιοτεχνιες βρισκεις αθηνα,θεσνικη τουλαχιστον. Κοστος λογικο, αντιστοιχο των ετοιματζηδικων.

(runner)
Δημήτρης, S40 1.6 kinetic MY10
www.iatroud.gr

Άβαταρ μέλους
georgosk
T4

Re: Κουκούλα για το S40 μου...

Δημοσίευσηαπό georgosk » 20 Ιουν 2011, 14:40

Για παρόμοιο λόγo πήρα μια κουκούλα πέρυσι από το Practiker κάπου στ 38€. Για γρήγορη τοποθέτηση θα βάζεις πρώτα τους καθρέπτες και μετά της 4 γωνίες, ιδιαίτερη δυσκολία δεν έχει μόλις το συνηθίσεις και τυποποιήσεις της κινήσεις δεν θα θες πάνω από μισό λεπτό να την βάλεις και περίπου 1 για να την βγάλεις. γενικώς ευχαριστημένος από την επιλογή μου. Δύο πράγματα να προσέξεις 1ον να ταιριάζει στις διαστάσεις του αυτοκινήτου και 2ον όταν βρέχει που θα την ακουμπάς γιατί βρεγμένη δεν μπαίνει στο χώρο αποσκευών και μετά το αμάξι θα είναι βρεγμένο για να την ξαναβάλεις....
Εικόνα S40 1,8 Momentum MY08

Επιστροφή σε “Links / eshops”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης