Ποδαρικό

Άβαταρ μέλους
mco
T5

Re: Ποδαρικό

Δημοσίευσηαπό mco » 19 Ιαν 2015, 17:15

Philosopher έγραψε:Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα και εγώ.
Είμαι ο Νίκος από Πειραιά, κάτοχος ΜΧ-5 ΜΚ3 2.0 και λόγω ερχομού νέου μέλους στην οικογένεια :-D :-D :-D :-D από σήμερα το πρωί είμαι πλέον κάτοχος και ενός μπλε Volvo S40 1.6 '07 με 60.000Km.
Από όλα όσο οδήγησα αυτό το διάστημα (Opel Astra, Ford Focus) μου φάνηκε να έχει το πιο ωραίο πάτημα και μακράν το καλύτερο εσωτερικό, οπότε αφού βρήκα μια σχετική ευκαιρία το τσίμπησα. Εύχομαι να περάσω πολλά και απροβλημάτιστα χλμ με το νέο μου αμαξάκι :applause :-)

Kαλώς ήρθες!
Καλορίζικο το νέο σου αυτοκίνητο !
Καλά και ασφαλή χλμ !

geo
T2

Δημοσίευσηαπό geo » 02 Μαρ 2015, 16:33

Καλησπερα και απο μενα. Ονομαζομαι Βασιλης, 33 ετων απο Αθηνα και φιλος της σουηδικης φιρμας αν και δεν ετυχε μεχρι στιγμης να αποκτησω καποιο. Τωρα συζηταμε να αγορασουμε ενα S40. Καλως σας βρηκα. Μου αρεσει η δομη του forum που ειναι λιτο και συναμα περιεκτικο.

Άβαταρ μέλους
mco
T5

Δημοσίευσηαπό mco » 02 Μαρ 2015, 17:03

geo έγραψε:Καλησπερα και απο μενα. Ονομαζομαι Βασιλης, 33 ετων απο Αθηνα και φιλος της σουηδικης φιρμας αν και δεν ετυχε μεχρι στιγμης να αποκτησω καποιο. Τωρα συζηταμε να αγορασουμε ενα S40. Καλως σας βρηκα. Μου αρεσει η δομη του forum που ειναι λιτο και συναμα περιεκτικο.

Καλώς ήρθες!
Καλή διαμονή! Με το καλό να αποκτήσεις ένα s40.

panos89
T3
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό panos89 » 02 Μαρ 2015, 17:04

geo έγραψε:Καλησπερα και απο μενα. Ονομαζομαι Βασιλης, 33 ετων απο Αθηνα και φιλος της σουηδικης φιρμας αν και δεν ετυχε μεχρι στιγμης να αποκτησω καποιο. Τωρα συζηταμε να αγορασουμε ενα S40. Καλως σας βρηκα. Μου αρεσει η δομη του forum που ειναι λιτο και συναμα περιεκτικο.

Καλώς όρισες φίλε! Με το καλό!
V40 M.Y. 2014 T3 kinetic caspian blue

Άβαταρ μέλους
kosutasu
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό kosutasu » 02 Μαρ 2015, 17:17

Καλώς όρισες!!!
┗┻(・(ェ)・^)┻┛ XC60 D4 Geartronic - Twilight Bronze, Sport Leather Hazel Brown/Offblack, Inscription Charcoal headlining, Inscription Leather Instrument Panel, Four-C Chassis...and more!
Εικόνα
http://minvolvo.blogspot.com/

GiorgosVolvo
T2

Δημοσίευσηαπό GiorgosVolvo » 07 Απρ 2015, 17:34

καλησπέρα σας

Γιώργος από Αθήνα. Αν και τη σχέση μου με τη Volvo την έχω γράψει και αλλού, να τη γράψω και εδώ. Πρώην κάτοχος Volvo V50 T5 AWD το οποίο έδωσα λόγω λήξης χρονομίσθωσης. Ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος από τον Σουηδό σε όλα μα όλα. Εξαιρετικό αμάξι το οποίο απλά αναγκάστηκα να δώσω. Πήρα στη συνέχεια αμάξι εντελώς άλλης κατηγορίας. Εδώ και ένα μήνα περίπου αποφάσισα να ξαναγυρίσω σε Volvo. Eχω λοιπόν αρχίσει και μετρώ αντίστροφα για να παραλάβω ένα V60 Plug-in Hybrid (εις αντικατάσταση της A-class). To οδήγησα τον Φεβρουάριο και ειλικρινά έπαθα πλάκα! 3.5 μήνες αναμονή είναι αρκετοί αλλά -πιστέψτε με- αξίζει τον κόπο! πιο αναλυτικά μόλις το παραλάβω και γράψω τα πρώτα χλμ!!

από εκεί και πέρα, χαίρομαι που έχω βρει εδώ ένα χώρο να συζητάμε για τη Volvo, να λύνουμε απορίες, να μοιραζόμαστε σκέψεις και απόψεις. Μπράβο παιδιά, συνεχίστε έτσι!

Άβαταρ μέλους
mco
T5

Δημοσίευσηαπό mco » 07 Απρ 2015, 17:37

Καλώς ήρθες!
Με το καλό να παραλαβεις!!!

Άβαταρ μέλους
kosutasu
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό kosutasu » 08 Απρ 2015, 09:11

GiorgosVolvo έγραψε:καλησπέρα σας

Γιώργος από Αθήνα. Αν και τη σχέση μου με τη Volvo την έχω γράψει και αλλού, να τη γράψω και εδώ. Πρώην κάτοχος Volvo V50 T5 AWD το οποίο έδωσα λόγω λήξης χρονομίσθωσης. Ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος από τον Σουηδό σε όλα μα όλα. Εξαιρετικό αμάξι το οποίο απλά αναγκάστηκα να δώσω. Πήρα στη συνέχεια αμάξι εντελώς άλλης κατηγορίας. Εδώ και ένα μήνα περίπου αποφάσισα να ξαναγυρίσω σε Volvo. Eχω λοιπόν αρχίσει και μετρώ αντίστροφα για να παραλάβω ένα V60 Plug-in Hybrid (εις αντικατάσταση της A-class). To οδήγησα τον Φεβρουάριο και ειλικρινά έπαθα πλάκα! 3.5 μήνες αναμονή είναι αρκετοί αλλά -πιστέψτε με- αξίζει τον κόπο! πιο αναλυτικά μόλις το παραλάβω και γράψω τα πρώτα χλμ!!

από εκεί και πέρα, χαίρομαι που έχω βρει εδώ ένα χώρο να συζητάμε για τη Volvo, να λύνουμε απορίες, να μοιραζόμαστε σκέψεις και απόψεις. Μπράβο παιδιά, συνεχίστε έτσι!

Καλώς όρισες και με το καλό να το παραλάβεις!!!!!!! Το πρώτο Plug-in Hybrid του club :vow :vow :vow
┗┻(・(ェ)・^)┻┛ XC60 D4 Geartronic - Twilight Bronze, Sport Leather Hazel Brown/Offblack, Inscription Charcoal headlining, Inscription Leather Instrument Panel, Four-C Chassis...and more!
Εικόνα
http://minvolvo.blogspot.com/

Άβαταρ μέλους
ManolisG
T2

Δημοσίευσηαπό ManolisG » 21 Απρ 2015, 15:28

Καλησπέρα! Είμαι εδώ και ένα μήνα ένας ευτυχής κάτοχος ενος λευκού V40 D2 livstyl. Μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος από το νέο μου αμαξάκι. To forum το βρίσκω εξαιρετικό αφού έως τώρα με βοήθησε να λύσω αρκετές απορίες σχετικά με το νέο μου αμαξάκι. Μπράβο παιδιά συνεχίστε έτσι!!!
Volvo V40 D2 Livstyl

Άβαταρ μέλους
mco
T5

Δημοσίευσηαπό mco » 21 Απρ 2015, 16:33

Καλορίζικο!
Καλοτάξιδο!
Καλώς ήρθες!
Καλά ποσταρισματα!

Άβαταρ μέλους
myLivstyl
T2

Δημοσίευσηαπό myLivstyl » 21 Απρ 2015, 21:43

ManolisG έγραψε:Καλησπέρα! Είμαι εδώ και ένα μήνα ένας ευτυχής κάτοχος ενος λευκού V40 D2 livstyl. Μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος από το νέο μου αμαξάκι. To forum το βρίσκω εξαιρετικό αφού έως τώρα με βοήθησε να λύσω αρκετές απορίες σχετικά με το νέο μου αμαξάκι. Μπράβο παιδιά συνεχίστε έτσι!!!

Καλορίζικο, καλά και ασφαλή χλμ να έχεις!
Το πιο ωραίο χρώμα πήρες ;-) !
Αν έχεις σκοπό να το πλένεις μόνος σου, σου έχω καλό tip...
V40 D2 Livstyl

Άβαταρ μέλους
ManolisG
T2

Δημοσίευσηαπό ManolisG » 22 Απρ 2015, 10:13

myLivstyl έγραψε:
ManolisG έγραψε:Καλησπέρα! Είμαι εδώ και ένα μήνα ένας ευτυχής κάτοχος ενος λευκού V40 D2 livstyl. Μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος από το νέο μου αμαξάκι. To forum το βρίσκω εξαιρετικό αφού έως τώρα με βοήθησε να λύσω αρκετές απορίες σχετικά με το νέο μου αμαξάκι. Μπράβο παιδιά συνεχίστε έτσι!!!

Στην αρχή θα το πλένω μόνος μου αφού διάβασα μια ιστορία για χαλασμένα φανάρια λόγω σαπουνιού εδώ μέσα. Κάθε συμβουλή δεκτή!!!
Volvo V40 D2 Livstyl

Άβαταρ μέλους
myLivstyl
T2

Δημοσίευσηαπό myLivstyl » 22 Απρ 2015, 13:35

ManolisG έγραψε:
myLivstyl έγραψε:

Στην αρχή θα το πλένω μόνος μου αφού διάβασα μια ιστορία για χαλασμένα φανάρια λόγω σαπουνιού εδώ μέσα. Κάθε συμβουλή δεκτή!!!

Για να το πλένεις πολύ πιο εύκολα και να προστατέψεις και το χρώμα -το οποίο είχα παρατηρήσει ότι κρατάει πολύ υγρασία-μπορείς να του κάνεις μια περιποίηση προστασίας με προιόντα νανοτεχνολογίας, σε κάποιο εξειδικευμένο όμως μαγαζί. Εγώ το πήγα στο Περιστέρι σε ένα που ασχολείται αποκλειστικά με το car detailing.
V40 D2 Livstyl

Άβαταρ μέλους
delpi
T2

Δημοσίευσηαπό delpi » 12 Μάιος 2015, 11:56

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα! Από χθες πανευτυχής κάτοχος ενός V40 R-Design D2 Rebel Blue με Business Pack και High Performance Sound. Δεν έχω λόγια, το αυτοκίνητο είναι σε άλλο επίπεδο! Δε νομίζω ότι συγκρίνεται με κανένα άλλο στην κατηγορία του, τουλάχιστον εμφανισιακά αλλά και σε θέμα εξοπλισμού. Τις λίγες ώρες που έχουμε περάσει παρέα έχω εντυπωσιαστεί και από τον κινητήρα του. Είμαι πρώην κάτοχος ενός Opel Astra (Η) GTC 1.4 και πραγματικά σε θέμα επιδόσεων η μέρα με τη νύχτα. Τα 27 κιλά ροπή του D2 είναι υπέρ αρκετά για μένα. Επόμενο στάδιο η εγκατάσταση ενός καλού συναγερμού. Έχω ψάξει πληροφορίες στο forum οπότε θα ζητήσω και βοήθεια από κάποια μέλη. Σκέφτομαι να κάνω και αλλαγή λαδιών στα 5000-10000 χιλ. αν και από την αντιπροσωπία μου είπαν κατευθείαν στα 20000 μαζί με το service και ότι έχει γίνει η πρώτη αλλαγή στο εργοστάσιο για τα γρέζια. Εσείς τι λέτε; Επίσης θα ήθελα την γνώμη σας και για την επέκταση εγγύησης, αξίζει; Συγγνώμη για το μακροσκελές post και τις ερωτήσεις αλλά καταλαβαίνετε... :dizzy ! Καλός σας βρήκα λοιπόν και εύχομαι σε όλους να είναι καλοτάξιδα και απροβλημάτιστα τα “εργαλεία” σας!
Τελευταία επεξεργασία από delpi σε 14 Μάιος 2015, 13:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
myLivstyl
T2

Δημοσίευσηαπό myLivstyl » 12 Μάιος 2015, 12:37

delpi έγραψε:Καλημέρα και καλός σας βρήκα! Από χθες πανευτυχής κάτοχος ενός V40 R-Design D2 Rebel Blue με Business Pack και High Performance Sound. Δεν έχω λόγια, το αυτοκίνητο είναι σε άλλο επίπεδο! Δε νομίζω ότι συγκρίνεται με κανένα άλλο στην κατηγορία του, τουλάχιστον εμφανισιακά αλλά και σε θέμα εξοπλισμού. Τις λίγες ώρες που έχουμε περάσει παρέα έχω εντυπωσιαστεί και από τον κινητήρα του. Είμαι πρώην κάτοχος ενός Opel Astra GTC 1.4 και πραγματικά σε θέμα επιδόσεων η μέρα με τη νύχτα. Τα 27 κιλά ροπή του D2 είναι υπέρ αρκετά για μένα. Επόμενο στάδιο η εγκατάσταση ενός καλού συναγερμού. Έχω ψάξει πληροφορίες στο forum οπότε θα ζητήσω και βοήθεια από κάποια μέλη. Σκέφτομαι να κάνω και αλλαγή λαδιών στα 5000-10000 χιλ. αν και από την αντιπροσωπία μου είπαν κατευθείαν στα 20000 μαζί με το service και ότι έχει γίνει η πρώτη αλλαγή στο εργοστάσιο για τα γρέζια. Εσείς τι λέτε; Επίσης θα ήθελα την γνώμη σας και για την επέκταση εγγύησης, αξίζει; Συγγνώμη για το μακροσκελές post και τις ερωτήσεις αλλά καταλαβαίνετε... :dizzy ! Καλός σας βρήκα λοιπόν και εύχομαι σε όλους να είναι καλοτάξιδα και απροβλημάτιστα τα “εργαλεία” σας!

Καλώς όρισες! Όσον αφορά στην αλλαγή λαδιών, όλες οι αυτοκιν/νίες συστήνουν σε επιβαρυμένες συνθήκες κίνησης του οχήματος (πχ.αυξημένη κίνηση/ζεστά κλίματα κλπ.), οι αλλαγές λαδιών να γίνονται σε συχνότερα διαστήματα από τα τυπικά. Το τι θα κάνεις εξαρτάται από το πόσο θές να προσέξεις το αυτοκίνητό σου. Για την επέκταση εγγύησης, διαβάζοντας κάμποσες σελίδες από τους όρους που είχε, δεν έβγαλα άκρη σε τι με καλύπτει τελικά και δεν την έκανα. Δώσε τα λεφτά να κάνεις μια μεικτή καλύτερα...
V40 D2 Livstyl

Άβαταρ μέλους
mco
T5

Δημοσίευσηαπό mco » 12 Μάιος 2015, 12:47

Καλώς ήρθες και καλορίζικο το εργαλείο delpi!!!

Για λαδακια θα πρότεινα μια αλλαγή στο 6μηνο για να είσαι στην μέση μέχρι το service.

Thodoris82
T2

Δημοσίευσηαπό Thodoris82 » 14 Μάιος 2015, 01:14

Καλησπέρα κι απο εμένα Και καλώς σας βρήκα! Είμαι ο Θοδωρής και ευτυχής κάτοχος ενός V60 Momentum D2. Από τα πρώτα χλμ που έχω κάνει έχω εντυπωσιαστεί απο την ποιότητα κύλισης του αυτοκινήτου. Συγχαρητήρια για το forum και καλά χλμ σε όλους!
V60 Momentum D2

Άβαταρ μέλους
Thanosgr
D4
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 14 Μάιος 2015, 19:09

Thodoris82 έγραψε:Καλησπέρα κι απο εμένα Και καλώς σας βρήκα! Είμαι ο Θοδωρής και ευτυχής κάτοχος ενός V60 Momentum D2. Από τα πρώτα χλμ που έχω κάνει έχω εντυπωσιαστεί απο την ποιότητα κύλισης του αυτοκινήτου. Συγχαρητήρια για το forum και καλά χλμ σε όλους!

Kαλως ηρθες!
Καλοταξιδο το "εργαλειο", αν και σχετικα σπανιο! :vow :applause
XC60 D5 AWD MANUAL 230hp 53kgm/ροπή MY2010
VOLVO! Oλα τα αλλα ειναι πρασινα δαμασκηνα και ψιλες ελιες

Άβαταρ μέλους
mco
T5

Δημοσίευσηαπό mco » 15 Μάιος 2015, 09:58

Thodoris82 έγραψε:Καλησπέρα κι απο εμένα Και καλώς σας βρήκα! Είμαι ο Θοδωρής και ευτυχής κάτοχος ενός V60 Momentum D2. Από τα πρώτα χλμ που έχω κάνει έχω εντυπωσιαστεί απο την ποιότητα κύλισης του αυτοκινήτου. Συγχαρητήρια για το forum και καλά χλμ σε όλους!

Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι !

Θανο δεν υπάρχει κατι άλλο τώρα μονο D...

Άβαταρ μέλους
Thanosgr
D4
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 15 Μάιος 2015, 18:53

mco έγραψε:Θανο δεν υπάρχει κατι άλλο τώρα μονο D...

Για το V εννοουσα!!!

Άβαταρ μέλους
westgate
T2

Δημοσίευσηαπό westgate » 26 Μάιος 2015, 20:44

Καλησπερα σε ολους.Ειμαι καινουργιο μελος λεγομαι Δημητρης,και ειμαι απο θεσσαλονικη.
Πριν απο δυο μηνες μπηκα στην οικογενεια της volvo με την αγορα
του S60 T4 R DESIGN POLESTAR.
S60 T4 R DESIGN POLESTAR

Άβαταρ μέλους
Thanosgr
D4
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 26 Μάιος 2015, 21:14

:applause :vow :respect
Γ@μ#το εργαλειο :inlove :respect
Καλως ηρθες και καλοταξιδο :applause

Άβαταρ μέλους
vrestas
T5

Δημοσίευσηαπό vrestas » 26 Μάιος 2015, 21:16

ωραίος !!Αν θες ανέβασε φωτογραφίες στο ανάλογο μέρος και γράψε εντυπώσεις από το polestar,κόστος αγοράς,εξοπλισμός ,επιδόσεις, ότι θές!!
S60 2.0T MY11, Summum, Vibrant Copper

panos89
T3
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό panos89 » 26 Μάιος 2015, 23:50

westgate έγραψε:Καλησπερα σε ολους.Ειμαι καινουργιο μελος λεγομαι Δημητρης,και ειμαι απο θεσσαλονικη.

Καλώς όρισες, καλορίζικο και καλοτάξιδο!

Thodoris82
T2

Δημοσίευσηαπό Thodoris82 » 27 Μάιος 2015, 00:18

Καλορίζικο και καλά χιλιόμετρα!!!!
V60 Momentum D2

Άβαταρ μέλους
myLivstyl
T2

Δημοσίευσηαπό myLivstyl » 27 Μάιος 2015, 09:08

westgate έγραψε:Καλησπερα σε ολους.Ειμαι καινουργιο μελος λεγομαι Δημητρης,και ειμαι απο θεσσαλονικη.

Καλώς όρισες και καλά χλμ! Κούκλα το εργαλείο! :applause
Δώσε photos στο λαό!
V40 D2 Livstyl

Άβαταρ μέλους
westgate
T2

Δημοσίευσηαπό westgate » 27 Μάιος 2015, 13:09

myLivstyl έγραψε:

Δώσε photos στο λαό!

ευχαριστω..σε ποιο topic μπορω να ανεβασω photos ? δεν μπορω να βρω που.
S60 T4 R DESIGN POLESTAR

Άβαταρ μέλους
myLivstyl
T2

Δημοσίευσηαπό myLivstyl » 27 Μάιος 2015, 13:23

westgate έγραψε:
myLivstyl έγραψε:

Δώσε photos στο λαό!

ευχαριστω..σε ποιο topic μπορω να ανεβασω photos ? δεν μπορω να βρω που.

Εδώ: "Τα αυτοκίνητά μας" http://volvoclub.gr/forum/viewforum.php?f=32
V40 D2 Livstyl

cgm
T2

Δημοσίευσηαπό cgm » 26 Δεκ 2015, 01:07

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά με υγεία και μπόλικη τύχη για το 2016.
Είμαι καινούριος στο forum.
Ελπίζω να περάσουμε καλά.
XC60 Τ5 FWD

Άβαταρ μέλους
myLivstyl
T2

Δημοσίευσηαπό myLivstyl » 26 Δεκ 2015, 12:45

cgm έγραψε:Καλησπέρα και Χρόνια πολλά με υγεία και μπόλικη τύχη για το 2016.

Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία!
Καλώς όρισες στη παρέα.
V40 D2 Livstyl

panos89
T3
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό panos89 » 28 Δεκ 2015, 21:06

cgm έγραψε:Καλησπέρα και Χρόνια πολλά με υγεία και μπόλικη τύχη για το 2016.

Καλώς όρισες! Καλή Πρωτοχρονιά, χρόνια πολλά και του χρόνου!

KOUTSIOM
T2

Δημοσίευσηαπό KOUTSIOM » 04 Μαρ 2016, 23:22

Καλησπέρα κι απο εμένα.Και καλώς σας βρήκα! Παρέλειψα να συστηθώ αν και έχω ήδη πραγματοποιήσει κάποιο post.
Είμαι ο Μαρίνος, κάτοχος ενός V40 D2 Cross Coutry περίπου 3 μήνες τώρα.
Πρώτη φορά με πετρελαιοκίνητο και διαπίστωσα διαβάζοντας το forum τις ιδιαιτερότητες του καυσίμου και του DPF.
Συγχαρητήρια για το forum ,,,με βοήθησε πολύ να οδηγώ σωστά (πιστεύω) το αυτοκίνητο..
.Ήδη φροντίζω να κάνω ένα/δυό ταξίδια το μήνα κυρίως Αθήνα - Πατρα (φοιτητής γαρ ο γιός...) και επιστροφή ώστε να πραγματοποιείται αναγέννηση στο DPF γιατί στην Αθήνα η διαδρομή σπίτι - εργασία είναι μόνο 6 km και βέβαια δεν προλαβαίνει καν να ζεσταθεί το αυτοκίνητο.
Ευτυχώς φέτος με τον καλό καιρό χρησιμοποιώ κυρίως μοτο.

καλά χλμ σε όλους.
Μαρίνος

Άβαταρ μέλους
vrestas
T5

Δημοσίευσηαπό vrestas » 05 Μαρ 2016, 00:28

Γεια σου φίλε Μαρίνο. Σε περιμένουμε στο facebook & σε κάποια συνάντηση στην Αθήνα. Τι έκδοση εξοπλισμου/χρώμα το v40?

Άβαταρ μέλους
mco
T5

Δημοσίευσηαπό mco » 05 Μαρ 2016, 10:46

KOUTSIOM έγραψε:Καλησπέρα κι απο εμένα.Και καλώς σας βρήκα! Παρέλειψα να συστηθώ αν και έχω ήδη πραγματοποιήσει κάποιο post.
Είμαι ο Μαρίνος, κάτοχος ενός V40 D2 Cross Coutry περίπου 3 μήνες τώρα.
Πρώτη φορά με πετρελαιοκίνητο και διαπίστωσα διαβάζοντας το forum τις ιδιαιτερότητες του καυσίμου και του DPF.
Συγχαρητήρια για το forum ,,,με βοήθησε πολύ να οδηγώ σωστά (πιστεύω) το αυτοκίνητο..
.Ήδη φροντίζω να κάνω ένα/δυό ταξίδια το μήνα κυρίως Αθήνα - Πατρα (φοιτητής γαρ ο γιός...) και επιστροφή ώστε να πραγματοποιείται αναγέννηση στο DPF γιατί στην Αθήνα η διαδρομή σπίτι - εργασία είναι μόνο 6 km και βέβαια δεν προλαβαίνει καν να ζεσταθεί το αυτοκίνητο.
Ευτυχώς φέτος με τον καλό καιρό χρησιμοποιώ κυρίως μοτο.

καλά χλμ σε όλους.
Μαρίνος

Καλώς ήρθες!
Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι !
Ειναι D2 με τον 1,6 ή 2,0?

KOUTSIOM
T2

Δημοσίευσηαπό KOUTSIOM » 06 Μαρ 2016, 00:22

Καλως σας βρηκα.
D2 1.6.

mbaklagin
T2

Δημοσίευσηαπό mbaklagin » 11 Μάιος 2016, 21:16

Καλησπέρα σε όλους!
Μετά από μερικές μέρες αμφιβολίας αντάλλαξα με τον πατέρα μου το μικρό BMW 116i με το μέγαλο (όπως μου φαίνεται προς το παρόν) s60 2.0t του 2005. Το αυτοκίνητο είναι ουσιαστικά καινούριο, με 50 χιλ.χμ, συντηρημένο μόνιμα σε κλειστό γκαράζ, μου αρέσει πολύ και το άνετο σαλόνι και τα γκάζια που έχει, ελπίζω να το χαρώ :-D

jmak
T2

Δημοσίευσηαπό jmak » 22 Μάιος 2016, 08:45

Γράφω το 1ο τόπικ στο νέο φόρουμ.

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 22 Μάιος 2016, 12:03

Καλώς ήρθες στο κλαμπ μας, καλά και ασφαλή χιλιόμετρα σου εύχομαι! Αν θες κάνε μας μία παρουσίαση του αυτοκινήτου σου, μοντέλο, έκδοση, κινητήρας κ.ο.κ. :applause
Συνέχισε και θα μείνεις...

Άβαταρ μέλους
nasosgeo
T2

Δημοσίευσηαπό nasosgeo » 22 Μάιος 2016, 13:05

Καλή και βροχερή Κυριακή σε όλο το club! Νέο μέλος με Volvo στην κατοχή του-πλέον-καθώς στην οικογένεια έχουν περάσει 2 εκδόσεις S80. Λοιπόν, Νάσος από Μαρούσι με ένα πανέμορφο C30 1.8 του '08 που αγόρασα μεταχειρισμένο πρόσφατα.

Άβαταρ μέλους
vrestas
T5

Δημοσίευσηαπό vrestas » 22 Μάιος 2016, 15:11

Γεια σου Νάσο!Τι c30 είναι? χρώμα/έκδοση? Πόσο το πήρες? Ωραίο αυτοκίνητο το c30 , παίρνει και ωραίο φτιάξιμο εξωτερικά.Βάλε καμια φωτογραφία αν θες.

Άβαταρ μέλους
nasosgeo
T2

Δημοσίευσηαπό nasosgeo » 22 Μάιος 2016, 15:23

Πρόκειται για την Momentum έκδοση αλλαααα φορτωμένο με αρκετά όμορφα καλούδια! Για παράδειγμα το ησχοσύστημα της Dynaudio (Premium Sound),καθώς και 17άρες ζάντες. Το χρώμα του είναι το κλασσικό μπλε της Volvo, "καμπινεδί" όπως πολύ σωστά το σχολίασε ένας φίλος! :D :P

Εικόνα
Εικόνα

jimmakosx
T2

Δημοσίευσηαπό jimmakosx » 15 Ιούλ 2016, 20:20

Καλησπέρα και από εμένα και καλώς σας βρήκα!

Νέο μέλος και φυσικά νέος και ευτυχής κάτοχος ενός s60 t3 1.5 AUTO livstyl με τα 152 αλογάκια!

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 15 Ιούλ 2016, 21:00

jimmakosx έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα και καλώς σας βρήκα!

Νέο μέλος και φυσικά νέος και ευτυχής κάτοχος ενός s60 t3 1.5 AUTO livstyl με τα 152 αλογάκια!

Καλώς ήρθες στην παρέα, χαρά μας να καλωσορίζουμε νέα μέλη.
Ελπίζουμε να σε γνωρίσουμε από κοντά και σε κάποια συνάντηση του κλαμπ μας!
Συνέχισε και θα μείνεις...

Άβαταρ μέλους
mco
T5

Δημοσίευσηαπό mco » 15 Ιούλ 2016, 21:30

Kαλώς ήρθες !
Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι !!!

Τι χρώμα το πήρες?

Άβαταρ μέλους
Thanosgr
D4
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 15 Ιούλ 2016, 22:10

Καλως τον, καλως ηρθες, καλοταξιδο!
Ειναι ΜΥ2017?
Αν επιτρεπεται, τι αλλο ειχες στο μυαλο σου πριν καταληξεις στο S60?

Επιστροφή σε “Διαδικτυακός χώρος www.volvoclub.gr”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες