Απορία για υφασμα σε C30

Εδώ μπορούμε να γράφουμε για τεχνολογίες και τεχνικά θέματα των αυτοκινήτων μας. μοτέρ λάστιχα/ζάντες, λάδια, ασφάλεια, ανάρτηση, κατανάλωση, ρύπους, μετατροπές / βελτιώσεις πλαίσιο, φώτα, φρένα, αξεσουάρ, service manuals κτλ
Teo77
T2

Απορία για υφασμα σε C30

Δημοσίευσηαπό Teo77 » 08 Ιουν 2015, 13:50

Παιδιά ξαναγραφω μετά από πάρα πολύ καιρό.
Έχω ένα μικρό προβληματάκι με ένα πολύ μικρό σκίσιμο στο κάθσιμα του οδηγού στο C30.Έχω το C30 με το σαλόνι που είναι σαν δέρμα γκρι με άσπρο. Το σκίσιμο έχει γίνει στο κάθισμα του οδηγου στο γκρι δερμα και είναι πολύ μικρό αλλά φοβάμαι μην επεκταθεί.Είμαι Πατρα και θα ήθελα τα φώτα σας αν μπορώ να κάνω κάτι ή αν υπάρχει κάποιο μαγαζί που θα μπορούσα να το δει κάποιος!

Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Re: Απορία για υφασμα σε C30

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 08 Ιουν 2015, 14:36

Το ίδιο πρόβλημα κι εγώ και ο georgosk από Πάτρα,όλοι με εκδόσεις momentum και στο κάθισμα του οδηγού.Ένας καλός ταπετσέρης μπορεί να σε βοηθήσει σίγουρα. Εάν δεν το προσέξεις θα μεγαλώσει κ θα γίνει χειρότερο.
Συνέχισε και θα μείνεις...

Athamas
T2

Δημοσίευσηαπό Athamas » 08 Ιουν 2015, 16:34

Teo77 έγραψε:Παιδιά ξαναγραφω μετά από πάρα πολύ καιρό.
Έχω ένα μικρό προβληματάκι με ένα πολύ μικρό σκίσιμο στο κάθσιμα του οδηγού στο C30.Έχω το C30 με το σαλόνι που είναι σαν δέρμα γκρι με άσπρο. Το σκίσιμο έχει γίνει στο κάθισμα του οδηγου στο γκρι δερμα και είναι πολύ μικρό αλλά φοβάμαι μην επεκταθεί.Είμαι Πατρα και θα ήθελα τα φώτα σας αν μπορώ να κάνω κάτι ή αν υπάρχει κάποιο μαγαζί που θα μπορούσα να το δει κάποιος!
Ευχαριστώ!

Όπως είπε ο Jim_C30 o ταπετσέρης αυτοκινήτων είναι αυτός που θα σου δώσει λύση.
Στα momentum είναι δύσκολο να βρεις στην αγορά παρόμοιο ύφασμα, αυτό που μοιάζει(;) με δέρμα.
Θέλω να πω πως η καλύτερη επιλογή είναι να αλλαχθεί το κομμάτι που έχει το σκίσιμο.
Σε καθίσματα που έχουν σκέτο δέρμα αλλάζουν το σκισμένο κομμάτι με άλλο δέρμα όσο πιο κοντά στην απόχρωση του υπάρχοντος.
Το ίδιο και στα υφασμάτινα.
Αν ο ταπετσέρης δεν μπορεί να βρει το ίδιο δες αν σου αρέσει να βάλει ύφασμα που να ταιριάζει στο σημείο αυτό.
Ρωτώντας πας στην πόλη και επειδή δεν γνωρίζω από πάτρα μάθε για καταστήματα "ταπετσαρίες αυτοκινήτων" στην πόλη σου
και πάρε γνώμες και τιμές.
V50 D2 SPORT

Άβαταρ μέλους
dimitrisRdesign
T2

Δημοσίευσηαπό dimitrisRdesign » 19 Ιουν 2015, 21:13

Ειχα μεγαλο σκισιμο σε δερματινο καθισμα στις μεγαλες ραφες που ειναι στο πλαι και το κολλησα αψογα με κολλα στιγμης logo.

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 19 Ιουν 2015, 21:17

dimitrisRdesign έγραψε:Ειχα μεγαλο σκισιμο σε δερματινο καθισμα στις μεγαλες ραφες που ειναι στο πλαι και το κολλησα αψογα με κολλα στιγμης logo.

:lol: :lol: :lol: δεν υπάρχεις λέμε... :applause
Συνέχισε και θα μείνεις...

Επιστροφή σε “Τεχνικά θέματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες