Νέο site.... ανταλλακτικών!!

Εδώ μπορούμε να γράφουμε για τεχνολογίες και τεχνικά θέματα των αυτοκινήτων μας. μοτέρ λάστιχα/ζάντες, λάδια, ασφάλεια, ανάρτηση, κατανάλωση, ρύπους, μετατροπές / βελτιώσεις πλαίσιο, φώτα, φρένα, αξεσουάρ, service manuals κτλ
Άβαταρ μέλους
CaptenV50
T2

Νέο site.... ανταλλακτικών!!

Δημοσίευσηαπό CaptenV50 » 05 Φεβ 2018, 19:41

Καλησπέρα σας αγαπητοί και αγαπητές, :applause
βρήκα ενα ελληνικό site όπου έχει ανταλλακτικά αυτοκινήτων... και επειδή για 2η φορά θα αλλάξω ημιαξόνιο λόγω της γνωστής αδυναμίας των D2 κινητήρων.... Θα μπορούσα να σας ρωτήσω εαν κάποιος το έχει εμπιστευτεί??... :whistling

https://www.antallaktikaexartimata.gr

Το θέμα είναι πως δεν μπορώ και πάλι να πληρώσω 500 και 700 ευρώ ημιαξόνια!!! Στο συγκεκριμένο site το δεξί που θέλω εγώ το βρήκα 144,95 ευρώ. Τι λέτε, να το πάρω???? :lipssealed

Athamas
T2

Re: Νέο site.... ανταλλακτικών!!

Δημοσίευσηαπό Athamas » 05 Φεβ 2018, 23:36

CaptenV50 έγραψε:Καλησπέρα σας αγαπητοί και αγαπητές, :applause
βρήκα ενα ελληνικό site όπου έχει ανταλλακτικά αυτοκινήτων... και επειδή για 2η φορά θα αλλάξω ημιαξόνιο λόγω της γνωστής αδυναμίας των D2 κινητήρων.... Θα μπορούσα να σας ρωτήσω εαν κάποιος το έχει εμπιστευτεί??... :whistling
Το θέμα είναι πως δεν μπορώ και πάλι να πληρώσω 500 και 700 ευρώ ημιαξόνια!!! Στο συγκεκριμένο site το δεξί που θέλω εγώ το βρήκα 144,95 ευρώ. Τι λέτε, να το πάρω???? :lipssealed

Καπετάνιε το "μαγαζί" δεν είναι Ελληνικό.
Είτε αγοράσεις από αυτό είτε από το antallaktikaonline είναι το ίδιο πράγμα.
Από πίσω είναι το Γερμανικό autodoc. Κυριολεκτικά και όχι μεταφορικά.

Για τα ημιαξόνια που πουλούν και τρία από αυτά, τα μόνα που κάνουν στο S40/V50 D2 είναι αυτά της ERA Benelux τα οποία είναι ανακατασκευασμένα και πρέπει να στείλεις (με δικά σου έξοδα) σ΄αυτούς τα δικά σου για να πετύχεις την αναγραφόμενη τιμή αλλιώς είναι επιπλέον 47 ευρώ . Αυτά της TRISCAN δεν είναι για D2 όπως μου απάντησαν οι Δανοί και ούτε είναι στα σχέδιά τους να φτιάξουν.
Παρότι ενημέρωσα τους Γερμαναράδες για την επικοινωνία μου με την κατασκευάστρια TRISCAN αυτοί συνεχίζουν να τα διαθέτουν προς πώληση.
Πάρε τον κωδικό "8540 16578" και στείλε mail στην TRISCAN. Θα σου απαντήσουν άμμεσα. Δώσε στοιχεία του αυτικινήτου σου (πχ Volvo V50 D2, MY11 engine D4162T, gearbox B6) και VIN.
Η GSoP είναι κινέζικη.
V50 D2 SPORT

Άβαταρ μέλους
CaptenV50
T2

Re: Νέο site.... ανταλλακτικών!!

Δημοσίευσηαπό CaptenV50 » 06 Φεβ 2018, 23:16

Athamas έγραψε:
CaptenV50 έγραψε:Καλησπέρα σας αγαπητοί και αγαπητές, :applause

Καπετάνιε το "μαγαζί" δεν είναι Ελληνικό.
Είτε αγοράσεις από αυτό είτε από το antallaktikaonline είναι το ίδιο πράγμα.
Από πίσω είναι το Γερμανικό autodoc. Κυριολεκτικά και όχι μεταφορικά.

Για τα ημιαξόνια που πουλούν και τρία από αυτά, τα μόνα που κάνουν στο S40/V50 D2 είναι αυτά της ERA Benelux τα οποία είναι ανακατασκευασμένα και πρέπει να στείλεις (με δικά σου έξοδα) σ΄αυτούς τα δικά σου για να πετύχεις την αναγραφόμενη τιμή αλλιώς είναι επιπλέον 47 ευρώ . Αυτά της TRISCAN δεν είναι για D2 όπως μου απάντησαν οι Δανοί και ούτε είναι στα σχέδιά τους να φτιάξουν.
Παρότι ενημέρωσα τους Γερμαναράδες για την επικοινωνία μου με την κατασκευάστρια TRISCAN αυτοί συνεχίζουν να τα διαθέτουν προς πώληση.
Πάρε τον κωδικό "8540 16578" και στείλε mail στην TRISCAN. Θα σου απαντήσουν άμμεσα. Δώσε στοιχεία του αυτικινήτου σου (πχ Volvo V50 D2, MY11 engine D4162T, gearbox B6) και VIN.
Η GSoP είναι κινέζικη.

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον αγαπητέ, ισχύει αυτό που μου είπες, τους έστειλα το VIN και μου είπαν πως δεν ταιριάζει στο αυτοκίνητο μου. Και γιατί το βάζουν στα αποτελέσματα του V50 - D2... δεν καταλαβαίνω.
Τώρα να δώ πάλι πόσα θα δώσω για το αριστερό μου ημιαξόνιο... με έχει κουράσει αυτο το πράγμα...
Τι να πώ...και πάλι σε ευχαριστώ πολύ.

Επιστροφή σε “Τεχνικά θέματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες