Φωτισμός αυτοκινήτου

Εδώ μπορούμε να γράφουμε για τεχνολογίες και τεχνικά θέματα των αυτοκινήτων μας. μοτέρ λάστιχα/ζάντες, λάδια, ασφάλεια, ανάρτηση, κατανάλωση, ρύπους, μετατροπές / βελτιώσεις πλαίσιο, φώτα, φρένα, αξεσουάρ, service manuals κτλ
SEO
T2

Φωτισμός αυτοκινήτου

Δημοσίευσηαπό SEO » 12 Ιουν 2019, 20:00

Καλησπέρα σας,

Είμαι κάτοχος του Volvo S60 T3 μοντέλο 2017 και έχω παρατηρήσει σε άλλα Volvo ή σε άλλα αυτοκίνητα να ανάβουν τα φώτα θέσης του αυτοκινήτου μαζί με τα πίσω φώτα και τα φωτάκια τις πινακίδας( εκτός από τα αλάρμ) κατά το ξεκλείδωμα του οχήματος. Γίνεται κάποια ρύθμισή μέσω του My Car για να ανάβουν τα φώτα αυτόματα όταν πατάω το κουμπί για να το ξεκλειδώσω χωρίς να πατάω όμως το άναμμα φώτων από το τηλεχειτηστήριο αλλά να γίνεται αυτόματα??. Επίσης στο My Car η επιλογή του Home Light είναι ενεργοποιημένη αλλά δεν ανάβουν αυτόματα.

Ευχαριστώ πολύ.

SEO
T2

Re: Φωτισμός αυτοκινήτου

Δημοσίευσηαπό SEO » 12 Ιουν 2019, 23:12

Καλησπέρα και πάλι υπάρχει κάποια λύση στο θεματάκι αυτό?
Ευχαριστώ

Σε σύνδεση
Άβαταρ μέλους
Thanosgr
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 13 Ιουν 2019, 21:52

Αν και δεν ειμαι ο ποιο καταλληλος γιατι εχω παλιοτερο μοντελο, παπ'ολα αυτα εχει και το δικο μου αυτη την δυνατοτητα.
Το βρισκεις μεσα απο το μενου, για λεπτομεριες δες το manual του αυτοκινητου.
XC60 D5 AWD MANUAL 230hp 53kgm/ροπή MY2010
VOLVO! Oλα τα αλλα ειναι πρασινα δαμασκηνα και ψιλες ελιες

SEO
T2

Δημοσίευσηαπό SEO » 13 Ιουν 2019, 21:57

Thanosgr έγραψε:Αν και δεν ειμαι ο ποιο καταλληλος γιατι εχω παλιοτερο μοντελο, παπ'ολα αυτα εχει και το δικο μου αυτη την δυνατοτητα.
Το βρισκεις μεσα απο το μενου, για λεπτομεριες δες το manual του αυτοκινητου.

Ευχαριστώ, έχω ψάξει τα πάντα στο μενού για τα φώτα και είναι όλα επιλεγμένα ωστόσο δεν ανάβουν όταν πατάω να το ξεκλειδώσω ίσως δεν το έχει. Μπορεί να μου το φτιάξουν κάποιοι ειδική στο συνεργείο της Volvo.

Σε σύνδεση
Άβαταρ μέλους
Thanosgr
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 14 Ιουν 2019, 18:02

Ναι φυσικα, εφοσον ομως υπαρχει το απαραιτητο hardware.
Παρε ενα τηλ στην αντιπροσωπεια που το πηρες, επειδη το εχουν καταχωρημενο με αριθμο πινακιδας αλλιως θα πρεπει να δωσεις αρ. πλαισιου, και ρωτα τους οτι θελεις, θα σου πουν, οπως και ποσο θα κοστισει ισως.
XC60 D5 AWD MANUAL 230hp 53kgm/ροπή MY2010
VOLVO! Oλα τα αλλα ειναι πρασινα δαμασκηνα και ψιλες ελιες

haralabosg
T2

Δημοσίευσηαπό haralabosg » 15 Ιουν 2019, 00:49

SEO έγραψε:Καλησπέρα σας,

Είμαι κάτοχος του Volvo S60 T3 μοντέλο 2017 και έχω παρατηρήσει σε άλλα Volvo ή σε άλλα αυτοκίνητα να ανάβουν τα φώτα θέσης του αυτοκινήτου μαζί με τα πίσω φώτα και τα φωτάκια τις πινακίδας( εκτός από τα αλάρμ) κατά το ξεκλείδωμα του οχήματος. Γίνεται κάποια ρύθμισή μέσω του My Car για να ανάβουν τα φώτα αυτόματα όταν πατάω το κουμπί για να το ξεκλειδώσω χωρίς να πατάω όμως το άναμμα φώτων από το τηλεχειτηστήριο αλλά να γίνεται αυτόματα??. Επίσης στο My Car η επιλογή του Home Light είναι ενεργοποιημένη αλλά δεν ανάβουν αυτόματα.

Ευχαριστώ πολύ.

Ισχυει και σε εσενα το βραδι οταν ανοιξεις το πορτμπαγαζ....και μονο.
V40CC Plus Edition T3 ΜΥ18

SEO
T2

Δημοσίευσηαπό SEO » 15 Ιουν 2019, 10:24

haralabosg έγραψε:
SEO έγραψε:Καλησπέρα σας,

Ευχαριστώ πολύ.

Ισχυει και σε εσενα το βραδι οταν ανοιξεις το πορτμπαγαζ....και μονο.

Ναι μόνο όταν ανοίγω το πορτμπαγκάζ ανοίγουν μόνο τα πίσω φώτα..Ενώ εγώ θέλω όλα τα φώτα να ανάβουν
Μίλησα με τη Volvo Βελμάρ από εκεί που το πήρα και έδειχναν να μην ξέρουν ωστόσο είπαν θα το ξαναδούν και θα με ειδοποιήσουν
Πιστεύω ότι απλά δεν γίνεται λόγω φιλοσοφίας της μάρκας ή του συγκεκριμένου μοντέλου.

Επιστροφή σε “Τεχνικά θέματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: GTV40CC, MariosL και 33 επισκέπτες