Φιλικά ανοίγματα

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Re: Φιλικά ανοίγματα

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 29 Απρ 2010, 02:27

ανέβηκα την εθνική από ΣΕΦ, μέχρι Ν. Ηράκλειο χωρίς κίνηση με πάνω από 160+ (4η στις 6.000+, κατεβάσματα στις καμπές) μέχρι και κάπου 180+, σε μερικές ευθειούλες. παίζαμε με έναν μηχανόβιο. Εντυπώσεις ..... το V50 έχει αρκετά μαλακό setup που καταπίνει εύκολα τις κακοτεχνίες των Ελληνικών δρόμων, σου εμπνέει ασφάλεια, αλλά θέλει λίγο προσοχή σε σημεία που αλλάζει η ποιότητα της ασφάλτου, από γυαλί σε σαπούνι, να μην σου ανοίξει η τροχιά και βρεθείς alloufunpark. Βέβαια τα θειικά pirelliP7 :lol: , είναι εκεί να σε κρατήσουν γερά. Στην Εξοδο για Ηράκλειο με έκοψε ένα φορτηγό, να ναι καλά ο άνθρωπος, γιατί αν πέρναγα από το σημείο 2sec νωρίτερα θα φιλιόμουν με μια μηχανή (χωρίς κράνος)που πέρναγε κλασικά με ΚΟΚΚΙΝΟ φανάρι :whatever .
"...Δειλοί, μοιραίοι και άβουλοι αντάμα..."

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 29 Απρ 2010, 02:37

johnkyr έγραψε:ανέβηκα την εθνική από ΣΕΦ, μέχρι Ν. Ηράκλειο χωρίς κίνηση με πάνω από 160+ (4η στις 6.000+, κατεβάσματα στις καμπές) μέχρι και κάπου 180+, σε μερικές ευθειούλες. παίζαμε με έναν μηχανόβιο. Εντυπώσεις ..... το V50 έχει αρκετά μαλακό setup που καταπίνει εύκολα τις κακοτεχνίες των Ελληνικών δρόμων, σου εμπνέει ασφάλεια, αλλά θέλει λίγο προσοχή σε σημεία που αλλάζει η ποιότητα της ασφάλτου, από γυαλί σε σαπούνι, να μην σου ανοίξει η τροχιά και βρεθείς alloufunpark. Βέβαια τα θειικά pirelliP7 :lol: , είναι εκεί να σε κρατήσουν γερά. Στην Εξοδο για Ηράκλειο με έκοψε ένα φορτηγό, να ναι καλά ο άνθρωπος, γιατί αν πέρναγα από το σημείο 2sec νωρίτερα θα φιλιόμουν με μια μηχανή (χωρίς κράνος)που πέρναγε κλασικά με ΚΟΚΚΙΝΟ φανάρι :whatever .

Πρέπει να ανοίξουμε μαζί! Τέρμα, δεν περιγράφω άλλο! :lol:
Συνέχισε και θα μείνεις...

Άβαταρ μέλους
Tsakos
T2

Δημοσίευσηαπό Tsakos » 29 Απρ 2010, 13:05

Min me ksexasete kai mena :))))))))
GOD CREATED LAG TO GIVE NA's A CHANCE

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 29 Απρ 2010, 14:36

πάμε ciao, για φαγητό, να βαρύνεις λίγο .... και μετά ανοιγματάκια :lol:

Άβαταρ μέλους
Tsakos
T2

Δημοσίευσηαπό Tsakos » 29 Απρ 2010, 17:55

johnkyr έγραψε:πάμε ciao, για φαγητό, να βαρύνεις λίγο .... και μετά ανοιγματάκια :lol:

Ma sas leo oti ime sto ciao sxedon kathe vradi....kai ime kai 114kg ston ogko :))) poso allo na varino????? :))))

Άβαταρ μέλους
iatroud
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό iatroud » 29 Απρ 2010, 20:13

Tsakos έγραψε:kai ime kai 114kg ston ogko :))) poso allo na varino????? :))))

ωρέ, τα ίδια κιλά είμαστε π.κ. (προ κρουασάν)!! :lol:
Δημήτρης, S40 1.6 kinetic MY10
www.iatroud.gr

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 02 Μάιος 2010, 17:34

iatroud έγραψε:
Tsakos έγραψε:kai ime kai 114kg ston ogko :))) poso allo na varino????? :))))

ωρέ, τα ίδια κιλά είμαστε π.κ. (προ κρουασάν)!! :lol:

Άρα να υποθέσουμε όλοι ότι θα ανοίξετε με τον Tsako; Νομίζω πως λόγω κιλών η μάχη θα είναι ίση.... :lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 05 Μάιος 2010, 11:51

Update
Χθες εκανα μερικες μετρησεις με τον εξωτερικο δεκτη...δυστυχως λογω κινησης μετρηθηκε μονο το 0-100, το οποιο εγινε σε 6.7sec (0-60mph 6.4) και χρειαστηκαν μονο 112 μετρα. Συνθηκες 1 ατομο γεματο ρεζερβουαρ...και αυτο χωρις να κανω την καλυτερη εκκινηση και αλλαγη! Το νουμερο ειναι πολυ κοντα στο μετρημενο 6.5 για τα 100 διαφορων περιοδικων στο Αμερικα, επομενως το θεωρω ρεαλιστικο.
Επισης επιχειρησα να κανω ενα 1/4 mile που ομως λογω κινησης ηταν πολυ δυσκολο...Στην καλυτερη μετρηση ειδα 16.4 με ταχυτητα εξοδου 144.6 ...αν αναλογιστει κανεις το 0-60mph στο 8.5 (+2.1 απο την προηγουμενη επιδοση) δειχνει οτι το mid 14 ειναι εφικτο, και αρκετα ρεαλιστικο!!

Side note
Ο συμπλεκτης πλεον στην γρηγορη οδηγηση δειχνει σημαδια κοπωσης (85k χλμ πλεον)...με δυο μονο εκκινησεις και με σχετικη διαφορα μεταξυ τους ειχε ηδη αρχισει να ψηνετε...κατι μου λεει οτι δεν θα αργησει να παραδωσει πνευμα, αν και σε νορμαλ χρηση ειναι μια χαρα.

Ενα σετ σωστων μετρησεων επιβαλλετε πρωτου φυγω... :-D
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
sprsk
D2

Δημοσίευσηαπό sprsk » 05 Μάιος 2010, 22:59

Δεν ξέρω για τα FWD αλλά η 4κίνηση είναι η διαφορά .

Ενα θα πώ . Μετά την βόλτα που κάναμε με τον Κωνσταντίνο . Το αυτοκίνητο του είναι SUPER .

Ειλικρινά δεν περίμενα τέτοιο δέσιμο και αυτή την συμπαγή αίσθηση μετά από 85,000 . :respect
Δεν χρειάζεται να μιλήσω για οδική συμπεριφορά είναι αυτονόητο . Όπως αυτονόητο είναι όταν βγαίνεις από νταλίκα και μπαίνεις σε WRC :respect να μην μπορείς να είσαι αντικειμενικός .

Επίσης είναι δύσκολο σε 2-3 χιλιόμετρα να προσαρμοστείς ειδικά όταν δεν είναι δικό σου και μια αίσθηση ανασφάλειας έ όπως και να την κάνουμε την έχεις . :lol:

Καλά χιλιόμετρα Κωνσταντίνε :applause

Όσο αφορά τον καφέ , ελπίζω με την επιστροφή σου να τον επαναλάβουμε με ολοκληρωμένες μετρήσεις ..... :lol:

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 11 Μάιος 2010, 00:16

Πριν απο κανα μηνα ενα βραδυ,καθως επεστρεφα απο το συνεργειο,πετυχαινω ενα nissan sunny κοφτο μαυρο.turbo βεβαια,και αρχιζω και τον ακολουθω,απο Ελευσινα προς Χαιδαρι,λοιπον ειχε ψιλοκινηση,ποτε αυτος μπροστα ποτε εγω,φθανουμε σκαραμαγκα,ανηφορα,μετα τα ξενοδοχεια,και βγαινω αριστερα,να περασω κατι αλλους χρηστες της οδου,ειχε μεινει πισω ο κυριος,και καθως εχω 4η και επιταχυνω,βλεπω τα φωτα του,να πλησιαζουν απειλητικα,σανιδωνω,αλλα ματαια.........η πιεση σκαρφαλωσε 1.3 bar αλλα τιποτα,μου κολλησε απο πισω και σαν oδηγος που παραδεχεται την υπεροχη του αλλου,εκανα δεξια :oops: ,και με περασε σχεδον σαν σταματημενο.Ηταν πολλα αλογα,αλλα και το δικο μου δεν τα λεει καλα....θελει pitstop :lol: εκκεντροφορο εισαγωγης και εξατμιση επειγοντως.
VOLVO 850 T-5 2.3
http://www.youtube.com/watch?v=cpzuhD1qdKY ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΛΑΓΟΙ

Άβαταρ μέλους
Danilis
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Danilis » 15 Μάιος 2010, 01:41

SverigePower850T-5 έγραψε:Πριν απο κανα μηνα ενα βραδυ,καθως επεστρεφα απο το συνεργειο,πετυχαινω ενα nissan sunny κοφτο μαυρο.turbo βεβαια,και αρχιζω και τον ακολουθω,απο Ελευσινα προς Χαιδαρι,λοιπον ειχε ψιλοκινηση,ποτε αυτος μπροστα ποτε εγω,φθανουμε σκαραμαγκα,ανηφορα,μετα τα ξενοδοχεια,και βγαινω αριστερα,να περασω κατι αλλους χρηστες της οδου,ειχε μεινει πισω ο κυριος,και καθως εχω 4η και επιταχυνω,βλεπω τα φωτα του,να πλησιαζουν απειλητικα,σανιδωνω,αλλα ματαια.........η πιεση σκαρφαλωσε 1.3 bar αλλα τιποτα,μου κολλησε απο πισω και σαν oδηγος που παραδεχεται την υπεροχη του αλλου,εκανα δεξια :oops: ,και με περασε σχεδον σαν σταματημενο.Ηταν πολλα αλογα,αλλα και το δικο μου δεν τα λεει καλα....θελει pitstop :lol: εκκεντροφορο εισαγωγης και εξατμιση επειγοντως.

Μαύρο με άσπρη ζάντα!???
Αν ναι, πρέπει να είναι ένας συμμαθητής μου από το δημοτικό, μένει κοντά στο παλιό τεχνικό λύκειο.
Καλό παιδί και στο αυτοκίνητο έχει ρίξει πάνω από 6 χρόνια research και λεφτά.
NA (Natural Aspiration) = Never Ending Turbo Lag

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 16 Μάιος 2010, 22:38

Ηταν μαυρο με ασπρες ζαντες και στο πισω παρμπριζ εγραφε kothalis νομιζω,καμια διαφημιση του συνεργειου που το εφτιαξε-λεω-.
VOLVO 850 T-5 2.3

Άβαταρ μέλους
Danilis
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Danilis » 17 Μάιος 2010, 01:38

DIKASTIS-T5 έγραψε:Πρεπει να ειναι και εφοδιασμενο με νιτρομπουκαλο.Κατι μου λεει σαν περιγραφη,Κιμωνα.

Εδώ φίλε δικαστή σε πιάνω αδιάβαστο...!
Όταν έχεις ένα τέτοιο υπερμοτερ κάτω από το καπό σου, γιατί να μπλέξεις με τα ζουμιά.???
Από την μάνα του το SR20DET είναι turbo τετραπετάλουδο και επί ελληνικού εδάφους έχει βγάλει 1000hp...
Άρα, δεν είναι κανένα μοτεράκι της πλάκας...
Χώρια που είναι το μόνο που με 3071 τουρμπίνα μπορεί και βλέπει 500hp, φαντάσου για πόσο καλή αναπνοή μιλάμε.
Ενώ τα δικά μας δεν τολμάνε να δούνε τα 300hp για να μην δεθούνε οι μπιέλες φιόγκος...

http://www.greekdragster.info/forum/vie ... E%B7%CF%82

Τελευταία επεξεργασία από Danilis σε 17 Μάιος 2010, 02:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
NA (Natural Aspiration) = Never Ending Turbo Lag

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 17 Μάιος 2010, 01:59

αστα......δραμα........
VOLVO 850 T-5 2.3

Άβαταρ μέλους
Tsakos
T2

Δημοσίευσηαπό Tsakos » 19 Μάιος 2010, 13:55

Danilis έγραψε:
DIKASTIS-T5 έγραψε:Πρεπει να ειναι και εφοδιασμενο με νιτρομπουκαλο.Κατι μου λεει σαν περιγραφη,Κιμωνα.

Εδώ φίλε δικαστή σε πιάνω αδιάβαστο...!
Όταν έχεις ένα τέτοιο υπερμοτερ κάτω από το καπό σου, γιατί να μπλέξεις με τα ζουμιά.???
Από την μάνα του το SR20DET είναι turbo τετραπετάλουδο και επί ελληνικού εδάφους έχει βγάλει 1000hp...
Άρα, δεν είναι κανένα μοτεράκι της πλάκας...
Χώρια που είναι το μόνο που με 3071 τουρμπίνα μπορεί και βλέπει 500hp, φαντάσου για πόσο καλή αναπνοή μιλάμε.
Ενώ τα δικά μας δεν τολμάνε να δούνε τα 300hp για να μην δεθούνε οι μπιέλες φιόγκος...

http://www.greekdragster.info/forum/vie ... E%B7%CF%82

Gianni o Vlasis den ine autos sto video??? to moter auto den kanei astia giati ine poli dinato apo mama kai sto thema exelixis sxedon den exei oria, vriskeis sxedon ta panta apo tin paramikri vida mexri kai block apo nissmo kai alles eteries tunning

Άβαταρ μέλους
sprsk
D2

Δημοσίευσηαπό sprsk » 21 Μάιος 2010, 02:08

Λοιπόν με έφτιαξε καλά καλά ο Κωνσταντίνος ( ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ) και μετά την κοπάνησε .

Καλά ρε φίλε που πας ; . Κάτσε να εξηγήσεις πώς στο καλό δουλεύει το προγραμματάκι .

Το έχω σκίσει αλλά 0 - 100 δεν κατάφερα να μετρήσω . Εχω δοκιμάσει 10 φορές .... :swear αλλά δεν τα παίρνω φαίνεται εύκολα
Επίσης , πώς σβήνει ότι δεν χρειάζεσαι ?

Με το 80- 120 όλα καλά .

Κλειδώνει 7 με 8 δορυφόρους .

Οι μετρήσεις μέχρι τώρα είναι :

80 - 120 με 3η = 5,4 ( 2 φορές ).

Έκανα και 2 φορές 60-160 με 2 και 3η αλλά δεν βρίσκω τα αποτελέσματα ... :lol:

όταν το διαβάσεις για βοήθα λίγο στα settings

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 04 Ιουν 2010, 20:11

άξιος .... :-D , μετράνε τις αποστάσεις, με καρότσες και με κολώνες ... εσύ με χλμ :doh :mrgreen:

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 05 Ιουν 2010, 11:30

Άξιος ο Δικαστής! Έτσι χρειάζεται σε κάτι δήθεν τυπάκια, που νομίζουν ότι και καλά έχουν γρήγορα κουβαδάκια!
Έτσι, να καταρριφθεί και το δήθεν υπερ-αυτοκίνητο του αντμίν που μας έχει πρήξει διαρκώς Clio RS και Clio RS! Γιάννη Τ6 χρειάζεσαι αγόρι μου, τίποτα άλλο! :mrgreen:

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 05 Ιουν 2010, 11:45

JimC30, τα 2 αυτοκίνητα δεν έχουν καμιά σχέση σε τιμή, ειδικά εγώ που κοιτάω το παλιό clio182. Επίσης το ClioRS δεν έχει σχεδιαστεί για ευθείες, αν τώρα κάποιοι δεν ξέρουν τι αγοράζουν .... είναι άλλο θέμα. To μόνο σίγουρο, είναι ότι ΔΕΝ χρειάζομαι Τ6.

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 05 Ιουν 2010, 11:53

johnkyr έγραψε:Tο ClioRS δεν έχει σχεδιαστεί για ευθείες, αν τώρα κάποιοι δεν ξέρουν τι αγοράζουν .... είναι άλλο θέμα.

Για διάβασε την πρώτη γραμμή στο προηγούμενο ποστ να δεις ότι λέμε το ίδιο πράγμα... ;-)
Ο τύπος προφανώς δεν κατάλαβε, δεν ήξερε, δεν ξέρω... :doh Από την άλλη πιστεύω και κάτι ακόμα! Ένα αυτοκίνητο είναι γρήγορο εάν και εφόσον ο οδηγός του μπορεί να το πηγαίνει γρήγορα! Πόσα άλογα βγάζει το μοτέρ είναι το ελάχιστο μπροστά στην ασχετοσύνη κάποιου που τα οδηγεί!

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 05 Ιουν 2010, 11:55

στην ευθεία, όλοι γρήγοροι είναι .....

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 05 Ιουν 2010, 12:27

το καινούριο 197, ίσως να στρίβει και καλύτερα, αλλά είναι πιο αποστειρωμένο, αποφλοιωμένο, πιο βαρύ και ακριβό.

http://www.youtube.com/watch?v=_eSIMZ5Z6vI

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 10 Ιουν 2010, 22:29

γύρω-γύρω όλοι και στην μέση η πλατεία !!! :doh ,

το παίρνω πίσω ότι είσαι ευθειάκιας. πλατεία-κια, Η ζωή κύκλους κάνει .... :lol:

D.mitsis
T2

Δημοσίευσηαπό D.mitsis » 10 Ιουν 2010, 23:34

Εγώ πάντως τριγυρνάω ρολάρωντας..... :whistling και αν τύχει και καμία στροφή μπαίνω όπως είμαι
Εικόνα
Δημήτρης, C70 2.0T Nautic Blue

D.mitsis
T2

Δημοσίευσηαπό D.mitsis » 10 Ιουν 2010, 23:39

Ετοιμοπόλεμος ο Δικαστής!
Δημήτρης, C70 2.0T Nautic Blue

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 06 Ιούλ 2010, 14:18

Απο βδομαδα, καλως εχοντων σε οτι κανονιστει, ο Δικαστης θα ξαναβρει τον δασκαλο του :chair

:lol:
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 06 Ιούλ 2010, 14:27

μάλλον τώρα θα τρέχει, να ξεφορτωθεί τα πέτρινα ελαστικά του, μήπως &, αν κρίνω από την χθεσινή βόλτα...

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 06 Ιούλ 2010, 16:05

DIKASTIS-T5 έγραψε:Zeus,παρε φορα κι ελα!!!!Θα τα ξεφορτωθω...που θα παει...!

Εσύ αγόρι μου μέχρι να αποφασίσεις τι λάστιχα θα βάλεις στο αυτοκίνητο, ο Zeus θα έχει φύγει ταξιδάκι στην Ταϋλάνδη. :lol: :lol: :lol:
Γιατί ρε δε φοράς πάλι τα SC3 να τελειώνει το θέμα;

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 06 Ιούλ 2010, 18:04

DIKASTIS-T5 έγραψε:Και με τα υπαρχοντα C3 την κανω την δουλεια μου με τον Zeus!!!!!Το πολυ πολυ να φαω κανα τετακε!!!Σιγα,τοσα τρωω καθημερινα!!!!

:doh
Απορω πως δεν αντιλαμβανεσαι οτι απο σταση δεν εχεις καμια τυχη.... :q
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 06 Ιούλ 2010, 18:06

Jim_C30 έγραψε:Εσύ αγόρι μου μέχρι να αποφασίσεις τι λάστιχα θα βάλεις στο αυτοκίνητο, ο Zeus θα έχει φύγει ταξιδάκι στην Ταϋλάνδη. :lol: :lol: :lol:

Εσυ να φας την γλωσσα σου αμεσα....αυριο κλεινω 2 μηνες ακριβως....ελεος!
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 06 Ιούλ 2010, 18:19

DIKASTIS-T5 έγραψε:Στο μυαλο ειναι ολα!Εξαλλου εσυ μας λες οτι σου σπιναρουν οι πισω... :whistling

Δεν εχεις ερθει βολτα ε? Σπινιαρουν στο αφημα του συμπλεκτη...απο εκει και περα τελειωνουν τα δραματα...απλα το γκαζι στο πατωμα και αντε γεια :whistling
Το παρακατω εγινε με τον Σπυρο να ακολουθει με το περιπτερο και εντελως προχειρα πριν φυγω...

Εικόνα
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 06 Ιούλ 2010, 18:29

DIKASTIS-T5 έγραψε:Μμμμμ....θα τα κ(λ)αψω με μαυρο δακρυ τα C3 μου!Το θεμα ειναι να βρω ασφαλτο να πατησουν κατω...τυπου Ολ.χωριου.Εκει δε φοβαμαι τιποτα,και αποδεδειγμενα ακομα και τωρα που ειναι φυτιλια μπορουν να πατησουν με ενα πολυ-πολυ μικρο σπιναρισματακι.Εχω φτιαξει γκαρνταρομπες εκει.....Θα ηθελα μια μετρηση με το εικονιζομενο gps...

Κανονιζετε πολυ ευκολα...θα απογοητευτεις ομως σε σχεση με κατι 5.6 που ελεγες καποτε...
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 06 Ιούλ 2010, 18:32

DIKASTIS-T5 έγραψε:Μμμμμ....θα τα κ(λ)αψω με μαυρο δακρυ τα C3 μου!Το θεμα ειναι να βρω ασφαλτο να πατησουν κατω...τυπου Ολ.χωριου.Εκει δε φοβαμαι τιποτα,και αποδεδειγμενα ακομα και τωρα που ειναι φυτιλια μπορουν να πατησουν με ενα πολυ-πολυ μικρο σπιναρισματακι.Εχω φτιαξει γκαρνταρομπες εκει.....Θα ηθελα μια μετρηση με το εικονιζομενο gps...

έλα να σε μετρήσω, το προγραμματάκι το έχει και το δικό μου κινητό....

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 06 Ιούλ 2010, 19:06

johnkyr έγραψε:

έλα να σε μετρήσω, το προγραμματάκι το έχει και το δικό μου κινητό....

Με το εσωτερικο gps του κινητου μου μου εδειχνε 9.6 :lol:
Το εξωτερικο εχει πολυ καλυτερη ακριβεια...
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 06 Ιούλ 2010, 19:10

:-( :-( μπορεί το Νοκια, να έχει μεγαλύτερη ακρίβεια από το Sony :lol: :lol:
μπορεί επίσης να δείξει και κάτω από 5.0sec, ώστε ο δικαστής να κάψει τα λ7 που μαζεύει για το GTR :mrgreen:

Άβαταρ μέλους
iatroud
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό iatroud » 06 Ιούλ 2010, 23:44

johnkyr έγραψε:έλα να σε μετρήσω....

αυτή σε συνδυασμό με μεζούρες, κοστούμια κ.λπ. μοιάζει περισσότερο ατάκα δικαστή :lol:
Δημήτρης, S40 1.6 kinetic MY10
www.iatroud.gr

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 06 Ιούλ 2010, 23:57

iatroud έγραψε:
johnkyr έγραψε:έλα να σε μετρήσω....

αυτή σε συνδυασμό με μεζούρες, κοστούμια κ.λπ. μοιάζει περισσότερο ατάκα δικαστή :lol:

μου θύμισε ένα μάθημα που είχα στο 1ο Έτος "Μετρήσεις" και το χρώσταγα μέχρι το 4ο+ :-(
Πάντως, το παντελόνι που μου μέτρησε ο δικαστής, έκανε ακριβή δουλειά, ούτε μισό φτερό, πάνω-κάτω....

sta8ito
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό sta8ito » 07 Ιούλ 2010, 15:04

johnkyr έγραψε:Δικαστή / Kimon ... με κανά τέτοιο Clio182 http://www.car.gr/classifieds/cars/view/159981/ έχετε ανοίξει ?

εγω εχω ανοιξει με κλιο 182 τελευταιο φαναρι πριν το λαιμο οπωσ παμε προσ λιμανακια θα ηταν 200 μετρα το πολυ!του πηρα εναμισι αυτοκινητο!
volvo c30 t5 momentum
Στάθης,Βύρωνας Αττικής

sta8ito
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό sta8ito » 07 Ιούλ 2010, 15:07

VolvoZeus έγραψε:
johnkyr έγραψε:Δικαστή / Kimon ... με κανά τέτοιο Clio182 http://www.car.gr/classifieds/cars/view/159981/ έχετε ανοίξει ?

Εγω ειχα πετυχει ενα απο τα τελευταια, με τα 200 αλογα στα λιμανακια...του κανω φωτα, δεν κανει δεξια και τον πηγαινα προφυλακτηρα μεχρι την λιμνη. Στη Βουλιαγμενης αφου τον ειχα περασει πιο πριν, ερχετε διπλα και μου λεει "τι ειναι αυτο?" (ποσες φορες με εχουν ρωτησει το ιδιο πραγμα! :lol: )..λεει "βλεπω λεει τον καθρεπτη, λεω οκ volvo ειναι και παταω...αλλα ρε φιλε δεν μπορουσα να φυγω καθολου στις στροφες!" Με τα πολλα, μου λεει να ανοιξουμε 2ες....απλα χαος....καπακι ανοιγουμε και 3ες, αντε γεια! Δεν ξερω ποσο πιο ελαφρυ ειναι το προηγουμενο αλλα και με λιγοτερα αλογα δεν νομιζω να εχει να πει τιποτα....στις στροφες βεβαια σε σχεσ με ενα fwd δεν ξερω τι γινετε...

σε ολους μας τους βολβακιδες αυτο λενε!!τι ειναι αυτο??ποσα ειναι?? :lol:
volvo c30 t5 momentum
Στάθης,Βύρωνας Αττικής

DOULGERAKIS
T2

Δημοσίευσηαπό DOULGERAKIS » 08 Ιούλ 2010, 01:49

DIKASTIS-T5 έγραψε:Με τα πολλα, μου λεει να ανοιξουμε 2ες....απλα χαος....καπακι ανοιγουμε και 3ες, αντε γεια!

Οριστε ποιος ειναι ο Zeus και πως ανοιγει...!!! :dizzy

Καταρχήν δεν ασχολούμαστε με αυτοκίνητα κάτω τον 240hp,είναι ιεροσυλία,δεν ανοίγουμε κουβεντούλα στα φανάρια,ρωτάμε μόνο το διπλανό αυτοκίνητο τι ύφασμα θέλει να είναι το κουστούμι που θα του ράψουμε και πατάμε.Στο τέλος της κόντρας κόβουμε απόδειξη παροχής υπηρεσιών στον πίσω , του λέμε με χαμόγελο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ και ξεκινάμε ξανά για τον προορισμό μας.
C70 R T3/T4turbo-External westgate 38mm TIAL-T3 Manifold by ATP.....Project by VRT Turbo Development

DOULGERAKIS
T2

Δημοσίευσηαπό DOULGERAKIS » 08 Ιούλ 2010, 01:52

DIKASTIS-T5 έγραψε:
DOULGERAKIS έγραψε:
DIKASTIS-T5 έγραψε:Με τα πολλα, μου λεει να ανοιξουμε 2ες....απλα χαος....καπακι ανοιγουμε και 3ες, αντε γεια!

Οριστε ποιος ειναι ο Zeus και πως ανοιγει...!!! :dizzy

Καταρχήν δεν ασχολούμαστε με αυτοκίνητα κάτω τον 240hp,είναι ιεροσυλία,δεν ανοίγουμε κουβεντούλα στα φανάρια,ρωτάμε μόνο το διπλανό αυτοκίνητο τι ύφασμα θέλει να είναι το κουστούμι που θα του ράψουμε και πατάμε.Στο τέλος της κόντρας κόβουμε απόδειξη παροχής υπηρεσιών στον πίσω , του λέμε με χαμόγελο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ και ξεκινάμε ξανά για τον προορισμό μας.

Εγω το ακολουθω πιστα!!!!!

Το ελπίζω,μάθε και τους άλλους να παίζουν μπαλίτσα........!!!!!!!!!!!!
C70 R T3/T4turbo-External westgate 38mm TIAL-T3 Manifold by ATP.....Project by VRT Turbo Development

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 08 Ιούλ 2010, 02:01

Kαλυτερα καφτης......... :respect :respect
VOLVO 850 T-5 2.3

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 09 Ιούλ 2010, 07:26

sta8ito έγραψε:αμα μπορεις για περιεγραψε τα ανοιγματα με το s2000 γιατι με ενδιαφερουν πολυ οι λεπτομερειες!θα περιμενω στα φιλικα ανοιγματα!!!

Να σου πω εγω που εχω ανοιξει απειρες φορες με φιλου? Απο σταση, καμια επαφη, μεχρι τα 150-160 καθαρα μπροστα το Τ5, μετα αρχιζει το μαζεμα, και μετα τα 190 κουνας μαντηλι στο S2000....αυτα εχει το στροφαρισμα!!
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 09 Ιούλ 2010, 12:06

Ενδιαφέρουσα η άποψη του Κωνσταντίνου αναφορικά με το S2000. Ο Δικαστής αν θυμάμαι καλά μου είχε πει ότι στο Ολ. Χωριό δεν έβλεπε το S2000 ούτε από τον καθρέφτη του.

sta8ito
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό sta8ito » 09 Ιούλ 2010, 17:04

εγω παλι δεν εχω βαλει ποτε αλλα πιστευα οτι απο τα 0 μεχρι τα 100 θα ηταν μπροστα μετα θα το μαζευα και στα 160 θα ημασταν διπλα διπλα απο οπου και θα το αφηνα πισω μεχρι τελικης πτωσεως(μεχρι την τελικη ταχυτητα)!απο'τι βλεπω ομως εδω μαλλον εκανα λαθος!
volvo c30 t5 momentum
Στάθης,Βύρωνας Αττικής

Επιστροφή σε “Άλλα θέματα αυτοκίνησης”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες