Φιλικά ανοίγματα

Άβαταρ μέλους
vrestas
T5

Re: Φιλικά ανοίγματα

Δημοσίευσηαπό vrestas » 09 Ιούλ 2010, 17:14

stathito τι χρωμα ειναι το εργαλειο σου?πρεπει να μας κανεις καμια παρουσιαση στην αναλογη ενοτητα!
S60 2.0T MY11, Summum, Vibrant Copper

sta8ito
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό sta8ito » 09 Ιούλ 2010, 18:26

το υποσχομαι!με το που τελειωσει η εξεταστικη μου παω για πλυσιμο και στο καπακι για μια γρηγορη φωτογραφηση!!
volvo c30 t5 momentum
Στάθης,Βύρωνας Αττικής

Άβαταρ μέλους
vrestas
T5

Δημοσίευσηαπό vrestas » 11 Δεκ 2010, 12:27

Πριν κανα 2 βδομάδες έχω βγει για ποτό με 2 φιλαράκια σε μια τοπική λέσχη που τα ποτα στα βάζουν σε νεροπότηρο. Εχω πιει 3 ουισκακια (6 αν τα πιεις σε άλλο μερος) και ενώ εχει πάει 12+30 το βραδυ και κανονικα πρεπει να πάω σπιτι για υπνο λεω δεν κανω μια βόλτα στην Καβάλας να περάσει η ωρα. Πηγαινω ψιλογρηγορα και πετυχαινω σε φαναρι ενα tigra μαυρο. Μου μαρασαρει και θελει κοντριτσα.
Βαζουμε την κοντρα απο σταση ,εφαγε μερικα κενά-καρότσες-κολώνες(ο λάδιας ξερει ακριβως την εννοια καθε λεξης) στο επομενο φαναρι ξαναστηνομαστε για κοντρα. Τα ιδια και εκει,του ειμαι αρκετα μπροστα και εχω φτασει στο σημειο να ανεβαινω την γεφυρα του Κηφισσου με 180-190 χιλιομετρα ωσπου βλεπω στον αντιθαμβωτικο καθρεπτη φάρους απο την ομάδα δίας. Σταματαω μετα απο 500μετρα δεξια και μου ερχονται οι μηχανοβιοι. Πολυ καλα παιδια και ευγενικοι ,παρολο που ετρεχα ,δεν ειχα ταυτοτητα και διπλωμα μαζι,μονο αδεια και ασφαλεια με αφησαν να φυγω και να γυρισω σπιτάκι μου. Να μου δώσουν κληση δεν μπορουσαν γιατι δεν ειναι τροχαια,αλλα να με πανε για αναγνωριση σε κανα τμημα και να μου ριξουν κανα προστιμο ανετα μπορουσαν. Ειχαμε ωραιους διαλογους οταν με σταματησαν αλλα ευτυχως που ηταν καλα παιδια και δεν με πηδηξαν.

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 11 Δεκ 2010, 21:12

vrestas έγραψε:Πριν κανα 2 βδομάδες έχω βγει για ποτό με 2 φιλαράκια σε μια τοπική λέσχη που τα ποτα στα βάζουν σε νεροπότηρο. Εχω πιει 3 ουισκακια (6 αν τα πιεις σε άλλο μερος) και ενώ εχει πάει 12+30 το βραδυ και κανονικα πρεπει να πάω σπιτι για υπνο λεω δεν κανω μια βόλτα στην Καβάλας να περάσει η ωρα. Πηγαινω ψιλογρηγορα και πετυχαινω σε φαναρι ενα tigra μαυρο. Μου μαρασαρει και θελει κοντριτσα.
Βαζουμε την κοντρα απο σταση ,εφαγε μερικα κενά-καρότσες-κολώνες(ο λάδιας ξερει ακριβως την εννοια καθε λεξης) στο επομενο φαναρι ξαναστηνομαστε για κοντρα. Τα ιδια και εκει,του ειμαι αρκετα μπροστα και εχω φτασει στο σημειο να ανεβαινω την γεφυρα του Κηφισσου με 180-190 χιλιομετρα ωσπου βλεπω στον αντιθαμβωτικο καθρεπτη φάρους απο την ομάδα δίας. Σταματαω μετα απο 500μετρα δεξια και μου ερχονται οι μηχανοβιοι. Πολυ καλα παιδια και ευγενικοι ,παρολο που ετρεχα ,δεν ειχα ταυτοτητα και διπλωμα μαζι,μονο αδεια και ασφαλεια με αφησαν να φυγω και να γυρισω σπιτάκι μου. Να μου δώσουν κληση δεν μπορουσαν γιατι δεν ειναι τροχαια,αλλα να με πανε για αναγνωριση σε κανα τμημα και να μου ριξουν κανα προστιμο ανετα μπορουσαν. Ειχαμε ωραιους διαλογους οταν με σταματησαν αλλα ευτυχως που ηταν καλα παιδια και δεν με πηδηξαν.

Πρεπει να ετυχες στην εξαιρεση του κανονα........καλα παιδια,ας γελασω!!χαχαχαχαχαχαχαχα.
VOLVO 850 T-5 2.3
http://www.youtube.com/watch?v=cpzuhD1qdKY ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΛΑΓΟΙ

Άβαταρ μέλους
vrestas
T5

Δημοσίευσηαπό vrestas » 12 Δεκ 2010, 02:41

Δεν είχα άλλη εμπειρία άρα μου φανήκαν ολα καλα! :lol: Πρωτάρης είμαι!

DOULGERAKIS
T2

Δημοσίευσηαπό DOULGERAKIS » 10 Ιαν 2011, 23:47

DIKASTIS-T5 έγραψε:Γιατι οσοι παιρνουνε audi(συνηθως περιπτερα)νομιζουνε οτι εχουν παρει supercars και εχουνε πιασει τον παπα απο τα αρχ@@@ια και οποιοδηποτε αλλο αμαξι(πχ C30 T5)το θεωρουνε κατωτερο σε επιδοσεις.........??......................?? :idea:

Γιατί απλά δεν έχουν καβαλήσει την ΑΣΠΙΔΑ με το ΔΩΡΥ. :vow
C70 R T3/T4turbo-External westgate 38mm TIAL-T3 Manifold by ATP.....Project by VRT Turbo Development

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 10 Απρ 2011, 15:29

Χθες μετά τον απογευματινό μας καφέ στο Vive Mar έριξα την ιδέα να πάμε για βάφλα σε γνωστό βαφλάδικο της Αθήνας. Ο Zeus ο οποίος έρχεται στις τελευταίες συναντήσεις του κλαμπ με το Renault Clio 1,2 Turbo προκάλεσε ξανά. Συνοδηγός μου ο Johnkyr ο οποίος με τη μπύρα που ήπιε στο Vive Mar φούσκωσε και ως εκ τούτου είχαμε παραπανίσια κιλά στο αυτοκίνητο. Αντιθέτως ο Zeus πήρε συνοδηγό τον φίλτατο Sprsk ο οποίος έχει ξεκινήσει δίαιτα! :lol: :lol: :lol: Έτσι λοιπόν ακόμα και πριν βγούμε στο δρόμο το πλεονέκτημα ήταν υπερ του Renault! :-P
Τα δύο αυτοκίνητα έχουν ίδια ιπποδύναμη, 100 ίππους, με το C30 να ζυγίζει 120 κιλά περισσότερο + 1 μπύρα Guiness του Johnkyr και 8 ποτήρια νερό που ήπια με τον καφέ.
Ατμόσφαιρα εναντίον τούρμπο λοιπόν...
Πρώτο άνοιγμα με 2α από τα 40 χλμ/ω. Τα δύο αυτοκίνητα έφυγαν μαζί χωρίς να ξεκολλάει το ένα από το άλλο. Κάπου εκεί όμως όταν εγώ δεν είχα άλλο γκάζι το μικρόυλι έφυγε μπροστά μισή καρότσα!
Δεύτερο άνοιγμα με αλλαγή λωρίδας, ξανά με 2α. Το αποτέλεσμα ίδιο. Το C30 εκατοστά μπροστά, με το Clio να μαζεύει και τελικά να περνά μπροστά με διαφορά μισό αυτοκίνητο.
Τρίτο άνοιγμα με 3η από τα 60 χλμ/ω. Μία από τα ίδια. Μαζί χέρι χέρι και στο τέλος το τουρμπάκι ξανά μπροστά.
Τώρα αντικειμενικά, περίμενα ότι λόγω βάρους με τα πολλά κίλα παραπάνω για το C30 θα με περνούσε πολύ ευκολότερα ο Zeus κάτι το οποίο δεν έγινε. Όπως συζητήσαμε στο Βαφλομάγαζο μετά, σημαντικό ρόλο σε αυτό έπαιξαν οι κοντές σχέσεις του C30 (οι οποίες με το που τερμάτιζαν περνούσε μπροστά ο Mr Clio).
Well done mr ClioZeus την επόμενη φορά θα κάνουμε και κανένα από στάση καθώς και κανένα καλό σε εθνική με 4η και 5η... Μέχρι τότε μπορείς να χαίρεσαι για τη μισή καρότσα που σου έδωσε ο υπερσυμπιεστής σου! :lol: :lol: :lol: :lol:
Συνέχισε και θα μείνεις...

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 10 Απρ 2011, 15:43

Jim_C30 έγραψε:......... Όπως συζητήσαμε στο Βαφλομάγαζο μετά, σημαντικό ρόλο σε αυτό έπαιξαν οι κοντές σχέσεις του C30 (οι οποίες με το που τερμάτιζαν περνούσε μπροστά ο Mr Clio).....

εάν έκανες τις αλλαγές, μέσα στο ίδιο αιώνα :lol: :mrgreen: , ίσως να μην πέρναγε μπροστά το clio 1.2TCE
"...Δειλοί, μοιραίοι και άβουλοι αντάμα..."

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 10 Απρ 2011, 15:47

johnkyr έγραψε:
Jim_C30 έγραψε:......... Όπως συζητήσαμε στο Βαφλομάγαζο μετά, σημαντικό ρόλο σε αυτό έπαιξαν οι κοντές σχέσεις του C30 (οι οποίες με το που τερμάτιζαν περνούσε μπροστά ο Mr Clio).....

εάν έκανες τις αλλαγές, μέσα στο ίδιο αιώνα :lol: :mrgreen: , ίσως να μην πέρναγε μπροστά το clio 1.2TCE

Φοβήθηκα να τις βάζω καρφωτές ρε... Την επόμενη φορά θα είμαι πιο υπάκουος σε αυτά που μου είπες! Κι εσύ σταμάτα να πίνεις μπύρες και να φουσκώνεις! :lol: :lol: :lol: Να πίνεις έστω βιολογικές! Πάντως τώρα που το σκέφτομαι αν όντως έκανα σωστές αλλαγές ίσως σήμερα να μιλούσαμε διαφορετικά... :q

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 10 Απρ 2011, 15:52

με τα ΕΑΝ ...... δεν κερδίζονται οι μάχες !!! ;-)

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 10 Απρ 2011, 15:58

johnkyr έγραψε:με τα ΕΑΝ ...... δεν κερδίζονται οι μάχες !!! ;-)

Πολύ σωστό αυτό. Να το θυμάσαι και όταν βρεθείς δίπλα μου με το ship! :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 10 Απρ 2011, 16:04

φοβάμαι ... δεν τα βάζω εγώ, με το C30 σου ..... :o

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 10 Απρ 2011, 16:07

johnkyr έγραψε:φοβάμαι ... δεν τα βάζω εγώ, με το C30 σου ..... :o

Γιατί ρε; Τι δε σου άρεσε; Ίσα ίσα, μια χαρά αργό είναι.... :applause

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 10 Απρ 2011, 16:14

ευθειάκιδες ...... :lol: :mrgreen: ......... :chair
θέλω κι ένα άνοιγμα από τα 140-150 με το 1.2TCE για να δούμε αν εκεί κάνει διαφορά το turbo του.

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 10 Απρ 2011, 16:17

johnkyr έγραψε:ευθειάκιδες ...... :lol: :mrgreen: ......... :chair
θέλω κι ένα άνοιγμα από τα 140-150 με το 1.2TCE για να δούμε αν εκεί κάνει διαφορά το turbo του.

Το έγραψα κι εγώ αυτό! Κι εγώ θέλω να δω τι κάνει με 4η και 5η... :q

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 10 Απρ 2011, 22:49

Anytime παιδια... :whistling
...θα εχει ανοιξει κι αλλο το μοτερ (6200km εχει τωρα) και η μιση θα γινει.... :whistling Ασε που στο επομενο θα ερθω με 100αρα βενζινη να κλεισω στοματα και στα 1.8 :lol: :lol:

Turbo rules λεμε!!! :vow Και στα πολλα δεν νομιζω να αλλαξει κατι...ισα ισα με 3η εφυγα πιο ευκολα! Κι αν ημουν στις 4000rpm που εχει over στο πατημα μπορει και με 2α να ηταν πιο ευκολη η επικρατηση! :whistling
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 11 Απρ 2011, 10:02

VolvoZeus έγραψε:Anytime παιδια... :whistling
...θα εχει ανοιξει κι αλλο το μοτερ (6200km εχει τωρα) και η μιση θα γινει.... :whistling Ασε που στο επομενο θα ερθω με 100αρα βενζινη να κλεισω στοματα και στα 1.8 :lol: :lol:

Turbo rules λεμε!!! :vow Και στα πολλα δεν νομιζω να αλλαξει κατι...ισα ισα με 3η εφυγα πιο ευκολα! Κι αν ημουν στις 4000rpm που εχει over στο πατημα μπορει και με 2α να ηταν πιο ευκολη η επικρατηση! :whistling

Σου έχω πει, άσε τα σφυρίγματα... Πάνω από τα 140 θα σε πάρει ο αέρας! :lol: :lol: :lol: Με 3η έφυγες πιο γρήγορα; Άλλο αμάξι έβλεπα εγώ; :lol: :lol:
Μην αφήνεις υποσχέσεις....Βάλε και 100άρα και σε περιμένω. :-D

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 11 Απρ 2011, 10:07

Καλα...προς το παρον..
Εικόνα

...και στο επομενο που θα εχει καλοκαιριασει κιολας..
Εικόνα

:whistling :whistling

:lol: :lol:
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 11 Απρ 2011, 10:16

Τσαγάκι κερνάς; :lol: :lol: :lol:
Anyway δεκτό το κέρασμα Until next time!

Άβαταρ μέλους
vrestas
T5

Δημοσίευσηαπό vrestas » 11 Απρ 2011, 14:01

Επόμενη κόντρα απο στάση και βάζουμε και corolla 1.4vvti του 2003 του πατέρα του Λάδια η του αδερφού του vresta :-)

Άβαταρ μέλους
sprsk
D2

Δημοσίευσηαπό sprsk » 26 Απρ 2011, 16:22

VolvoZeus έγραψε:
sta8ito έγραψε:αμα μπορεις για περιεγραψε τα ανοιγματα με το s2000 γιατι με ενδιαφερουν πολυ οι λεπτομερειες!θα περιμενω στα φιλικα ανοιγματα!!!

Να σου πω εγω που εχω ανοιξει απειρες φορες με φιλου? Απο σταση, καμια επαφη, μεχρι τα 150-160 καθαρα μπροστα το Τ5, μετα αρχιζει το μαζεμα, και μετα τα 190 κουνας μαντηλι στο S2000....αυτα εχει το στροφαρισμα!!

Αντίστοιχα εγώ χάνω περίπου 2 καρότσες στα πρώτα μέτρα ( :lol: μπροστοκίνηση ). Διατηρώ την απόσταση περίπου στις 3 καρότσες μέχρι τα 180-200 και μετά τον μαζεύω.
Σε ρεπριζ πάνω απο τα 160-180 το έχω .

Όσο για την μαρτυρία μου ως συνοδηγό ..... 1,2t owns :lipssealed

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 12 Μάιος 2011, 21:50

πριν κανα δυο εβδομαδες,ανοιξα με εναν φιλο κατοχο SEAT LEON CUPRA TFSI.Μαμα το αμαξι εντελως,ενα φιλτρο αερος εχει βαλει μονο αν θυμαμαι καλα.Η seat δηλωνει οτι ειναι 240 αλογα,ο φιλος μου μιας και μηχανικος δουλευε σε μια seat και το εψαξε και λεει οτι ειναι παραπανω,σχεδον οσο το καινουριο S3,τελοσπαντων,το δικο μου με χιλια δυο προβληματα αυτο το καιρο,ακυρο προγραμμα για 15G,μικρα μπεκ 315cc(ψηλα στεγνωνει),τουρμπινα 19T για πεταμα και κατι ψιλα ακομα,δεν ξερω ποσα αλογα ειναι,βρεθηκαμε σε φαναρι στην Καβαλας και ανοιξαμε απο σταση,1η,2α,3η,4η ουτε μισο φτερο διαφορα κανεις μας.Να πω την μαυρη μου αληθεια,καταχαρηκα :inlove :inlove γιατι ακομα και ετσι οπως ειναι το αμαξι μου,περιμενα να με ξεφτιλισει. :whatever
VOLVO 850 T-5 2.3

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 13 Μάιος 2011, 11:11

:respect Κιμωνα...το 850 γ!#ει!

Εγω Τεταρτη βραδυ βρεθηκα με Golf V GTi DSG φτιαγμενο στα 270hp κι αλλους δυο μαντραχαλαδες, παραλιακη να κανουμε λογκαρισματα στο VagCom για κατι σφαλματα που ειχε βγαλει το ρημαδι...Στον Αγιο Κοσμα επιταγχυνοντας απο τις γραμμες του τραμ, καθεται διπλα ενα φαινομενικα απλο και εντελως "μαμα", Fiat Grande Punto...Στο πατημα ομως εμενε διπλα και μαλιστα ηταν οριακα πιο γρηγορο :lipssealed Στο φαναρι το παλικαρι μας ειπε οτι εχει set up Abarth και φουλ σφυρηλατο μοτερ :q ...Ξεκινοντας απο το φαναρι παντως, αφου εβαλα το κιβωτιο στο S (ενταξει οχι εγω, ο ιδιοκτητης που καθοταν πισω), κι οχι στο D που ηταν πριν, και πρωτου προλαβω να κανω ταχυρυθμο μαθημα στο launch control, εφυγα 2-3 αυτοκινητα μπροστα...Αν δεν ειμασταν μεσα και 3 γαϊδουρια (3χ90=+270kg) ισως και στην D εν κινηση στο πρωτο πατημα να εφευγα...Δυο λοιπον τα ηθικα διδαγματα της βραδυας...1- Το DSG πυροβολαει, 2- Δεν ειναι να κυκλοφορεις πια βραδυ με λιγοτερα απο 300 αλογα :lipssealed :doh :lol:
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 13 Μάιος 2011, 11:51

VolvoZeus έγραψε::respect Κιμωνα...το 850 γ!#ει!

Εγω Τεταρτη βραδυ βρεθηκα με Golf V GTi DSG φτιαγμενο στα 270hp κι αλλους δυο μαντραχαλαδες, παραλιακη να κανουμε λογκαρισματα στο VagCom για κατι σφαλματα που ειχε βγαλει το ρημαδι...Στον Αγιο Κοσμα επιταγχυνοντας απο τις γραμμες του τραμ, καθεται διπλα ενα φαινομενικα απλο και εντελως "μαμα", Fiat Grande Punto...Στο πατημα ομως εμενε διπλα και μαλιστα ηταν οριακα πιο γρηγορο :lipssealed Στο φαναρι το παλικαρι μας ειπε οτι εχει set up Abarth και φουλ σφυρηλατο μοτερ :q ...Ξεκινοντας απο το φαναρι παντως, αφου εβαλα το κιβωτιο στο S (ενταξει οχι εγω, ο ιδιοκτητης που καθοταν πισω), κι οχι στο D που ηταν πριν, και πρωτου προλαβω να κανω ταχυρυθμο μαθημα στο launch control, εφυγα 2-3 αυτοκινητα μπροστα...Αν δεν ειμασταν μεσα και 3 γαϊδουρια (3χ90=+270kg) ισως και στην D εν κινηση στο πρωτο πατημα να εφευγα...Δυο λοιπον τα ηθικα διδαγματα της βραδυας...1- Το DSG πυροβολαει, 2- Δεν ειναι να κυκλοφορεις πια βραδυ με λιγοτερα απο 300 αλογα :lipssealed :doh :lol:

DSG=κορυφη :applause :vow
VOLVO 850 T-5 2.3

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 13 Μάιος 2011, 13:07

DIKASTIS-T5 έγραψε:
1- Το DSG πυροβολαει, 2- Δεν ειναι να κυκλοφορεις πια βραδυ με λιγοτερα απο 300 αλογα :lipssealed :doh :lol:

850 και τα μυαλα στα καγκελα! :respect
Εχω οδηγησει GTI αλλα χωρις DSG....τωρα,δεν ξερω αν ειναι αυτο που του ελειπε για να το κανει αμαξι αυτο το πραγμα,αλλα εν πασει περιπτωσει απο το C30 ηταν αρκετα κλικ πιο αργο.
Απο τον αλλο μηνα μπορει να με πετυχετε αρκετα βραδια σε Γραμματικα,Ραφηνες,Σουνια,Αγ.Μαρινες κτλ με BERKHOF AXIAL 70 μοτερ DAF 460hp....πανω απο 300αλογα...καλα ειμαστε!!!!! :dizzy

παει........ξεφτιλιστικε και ο Δικαστης.....αμα καβαλησεις DAF,ζητω που καηκαμε,απο αφεντης παραγιος,χεχεχεχεχεχε
VOLVO 850 T-5 2.3

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 13 Μάιος 2011, 13:12

DIKASTIS-T5 έγραψε:
1- Το DSG πυροβολαει, 2- Δεν ειναι να κυκλοφορεις πια βραδυ με λιγοτερα απο 300 αλογα :lipssealed :doh :lol:

850 και τα μυαλα στα καγκελα! :respect
Εχω οδηγησει GTI αλλα χωρις DSG....τωρα,δεν ξερω αν ειναι αυτο που του ελειπε για να το κανει αμαξι αυτο το πραγμα,αλλα εν πασει περιπτωσει απο το C30 ηταν αρκετα κλικ πιο αργο.
Απο τον αλλο μηνα μπορει να με πετυχετε αρκετα βραδια σε Γραμματικα,Ραφηνες,Σουνια,Αγ.Μαρινες κτλ με BERKHOF AXIAL 70 μοτερ DAF 460hp....πανω απο 300αλογα...καλα ειμαστε!!!!! :dizzy

Ρε βλαμμενε, κι εγω οταν ηταν μαμα το συγκεκριμενο GTi το ειχα για πλακα...αλλα δεν ειναι εδω και πολλα χρονια....κοντα 270 ειναι, το λεω στην πρωτη προταση..

ΥΓ: Πες ποτε θα πας Σουνιο να ερθω να σε ραψω :evil: :lol: :lol:
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 13 Μάιος 2011, 13:13

SverigePower850T-5 έγραψε:παει........ξεφτιλιστικε και ο Δικαστης.....αμα καβαλησεις DAF,ζητω που καηκαμε,απο αφεντης παραγιος,χεχεχεχεχεχε

Πανω που πηγα να γραψω, απο τα σαλονια στα αλωνια... :lol:
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 13 Μάιος 2011, 13:16

VolvoZeus έγραψε:
SverigePower850T-5 έγραψε:παει........ξεφτιλιστικε και ο Δικαστης.....αμα καβαλησεις DAF,ζητω που καηκαμε,απο αφεντης παραγιος,χεχεχεχεχεχε

Πανω που πηγα να γραψω, απο τα σαλονια στα αλωνια... :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Δικαστη δεν επρεπε να αναφερθεις καθολου στην DAF,χαλας την εικονα σου....... :chair :chair
VOLVO 850 T-5 2.3

alexandros
T2

Δημοσίευσηαπό alexandros » 14 Μάιος 2011, 18:51

καλα ηρεμηστε τωρα μαγκες με τα αλογα σας εγω ξερω οτι μετα την τοποθετησει του κιτ νερου/μεθανολης της ΑΕΜ και προγραμα κανουριο για το stage 3 το θηριακι μου τερματησε την παροχη της
HKS GT2835 οποτε Ηλια καταλαβενεις την αποψη εχω για τα 240-270 κτλ :-D :-D :-D :-D
α και κατι ακομα για το 1/4 του μιλιου εχω μετρο και ιππο :-D :-D
βαλτε τωρα τα κιλα του μικρου μου + τα 95 της αφεντιας μου βγαλτε την αναλογια και μετα μιλαμε για DSG για SEAT για Τ5 για S3 κτλ

αλλα ενα μεγαλο :respect :respect για τον μαγκα με το 850 που παρα τα αρκετα χρονακια ακομα τιμορη μερικους γρηγορηδες :applause :applause

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 14 Μάιος 2011, 19:06

προφανώς ... αναφέρεσαι για "μαμά" SEAT για Τ5 για S3, :whistling

alexandros
T2

Δημοσίευσηαπό alexandros » 14 Μάιος 2011, 19:14

οτι τσουλαει απο τα παρακατο απο αυτα και ειναι κατο απο 500 ας ερθουν :-D :-D
και ειναι λιγα ακομα και αυτα που ξεπερνουν τα 400 :-D :-D :-D :-D

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 14 Μάιος 2011, 20:12

alexandros έγραψε:καλα ηρεμηστε τωρα μαγκες με τα αλογα σας εγω ξερω οτι μετα την τοποθετησει του κιτ νερου/μεθανολης της ΑΕΜ και προγραμα κανουριο για το stage 3 το θηριακι μου τερματησε την παροχη της
HKS GT2835 οποτε Ηλια καταλαβενεις την αποψη εχω για τα 240-270 κτλ :-D :-D :-D :-D
βαλτε τωρα τα κιλα του μικρου μου + τα 95 της αφεντιας μου βγαλτε την αναλογια και μετα μιλαμε για DSG για SEAT για Τ5 για S3 κτλ

αλλα ενα μεγαλο :respect :respect για τον μαγκα με το 850 που παρα τα αρκετα χρονακια ακομα τιμορη μερικους γρηγορηδες :applause :applause

εμεινες απολυτα ικανοποιημενος Αλεξανδρε απο το water injection της AEM?
Το σκεφτομαι και εγω να σου πω την αληθεια,με μιξη νερου-μεθανολης κανει δουλεια λενε.....αμα ταιριαξει και το βαλω,τοτε με βλεπω να ξαναβαζω πανω την :inlove GT3071R,με το ζορι κρατιεμαι, :lol: :lol:
VOLVO 850 T-5 2.3

alexandros
T2

Δημοσίευσηαπό alexandros » 14 Μάιος 2011, 20:54

κοιτα να δεις εγω ειμαι απολητα ικανοποιημενος γιατι ακομα και με σχετο νερακι ρηχνη τρομερα την θερμοκρασια του μοτερ και τον εισερχομενο αερα σε αυτο
και μπωρεις να ανεβασεις πιεση παραπανω με ασφαλεια και χορης να χρειαστης μεγαλητερο ιντερκουλερ τωρα αν του προσθεσεις και μεθανωλη στο δοχειο εκει τοτε ποιος σε πιανει αλλα προσεξε κατι οπου ειναι σημαντηκο με την καμια σου προτηνο να μην ξεπερασεις την αναλογια 50-50 και δευτερον ενα καλο προγραματησμο μην σου στεγνωση και προτημωτερο καιποιον αγραφω
εγω επειδη φοραω τον e-manage στο stage 3 με το ιντερκουλερ που φοραω το ειχα στα 350 παραπανω δεν με εφτανε η ψηξει με το κιτακι αυτο οχι μονο μπορεσα και τερματησα την τουρμπινα αλλα και η μεθανωλη εδωσε την οθησει για να 410 με ασφαλεια. βεβαια να ξερεις οτι φοραω σωθηκα και μεταλα για 500 και ειμαι και 8μπεκος
εγω στο πρωτηνω και δεν ειναι κατι και το ακριβω και σου λεω ακομα και οπως εισαι μονο με νερο θα δεις τρομερη διαφορα
α και κατι αλλο την σηγκεκριμενη τουρμπινα τη τηθες που εχεις βλεψεις 500++++ :-D :-D

DOULGERAKIS
T2

Δημοσίευσηαπό DOULGERAKIS » 14 Μάιος 2011, 21:12

alexandros έγραψε:καλα ηρεμηστε τωρα μαγκες με τα αλογα σας εγω ξερω οτι μετα την τοποθετησει του κιτ νερου/μεθανολης της ΑΕΜ και προγραμα κανουριο για το stage 3 το θηριακι μου τερματησε την παροχη της

Πατρίδα για κανε μια παρουσίαση για το όπλο σου.....ξεκινοντας από το ποιος το έφτιαξε...τι φοράει από καλούδια....ποιος σου έκανε πρόγραμμα... διάμετρο εξάτμισης.....και πόσο πήγε όλη η μετατροπή και πόσα άλογα έβγαλε ?
Υ.Γ η τουρμπίνα που φοράς επάνω στο αμάξι είναι η HKS 2835 ή η HKS 2835 Pro S ?
C70 R T3/T4turbo-External westgate 38mm TIAL-T3 Manifold by ATP.....Project by VRT Turbo Development

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 15 Μάιος 2011, 01:41

DIKASTIS-T5 έγραψε:Κυριοι γρηγοροι με τα opc και σια :whistling ....μη με κανετε τωρα και μου τη βαρεσει να κανω stage 3 το Τ5.....Θα εχετε προβληματα στους πρωκτους σας ;-) ;-) Γιατι αν παω και βαλω κι εγω τα ιδια πραγματακια στο <<αργο>> C30 θα σας γλενταει τρικουβερτα ;-) ;-) Συνελθετε λιγο γιατι παντα υπαρχουνε πιο γρηγορα αμαξακια απο τα δικα μας ;-) ;-) Και εμεις οι Volvακηδες,Αλεξανδρε και Κιμωνα το εχουμε νιωσει....δεν προλαβαμε να χαρουμε το FH16-700,κατευθειαν ηρθε το R730 :vow !

ξερεις οτι ειναι πιο δυνατο στον δρομο το scania απο την βολβαρα????η απλα λογω ιπποδυναμης υποθετεις....??????
VOLVO 850 T-5 2.3

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 15 Μάιος 2011, 02:00

DIKASTIS-T5 έγραψε:Σαν ελκτυκη ικανοτητα νομιζω οτι η SCANIA ειναι πισω....Το FH16 απλα δε συγκρινεται :inlove Αλλα οσο να ναι ενα ξενερωμα το εφαγα οταν εσκασε το αλλο με 30 αλογα διαφορα....εγω θελω το FH να υπερτερει και σε θεωρια και σε πραξη!... ;-) Βαλε και το οτι το R730 ειναι V8.Παντως 2-3 φορες που ''τα βαλαμε'' με R620, το FH16 του ριχνε στο κεφαλι :vow ....φιλικοτατο ανοιγμα!!!!!

http://youtu.be/sqWQrgkHsRU τουμπεκα το scaniaκι.
VOLVO 850 T-5 2.3

DOULGERAKIS
T2

Δημοσίευσηαπό DOULGERAKIS » 15 Μάιος 2011, 11:25

DIKASTIS-T5 έγραψε:Κυριοι γρηγοροι με τα opc και σια :whistling ....μη με κανετε τωρα και μου τη βαρεσει να κανω stage 3 το Τ5.....Θα εχετε προβληματα στους πρωκτους σας ;-) ;-) Γιατι αν παω και βαλω κι εγω τα ιδια πραγματακια στο <<αργο>> C30 θα σας γλενταει τρικουβερτα ;-) ;-) Συνελθετε λιγο γιατι παντα υπαρχουνε πιο γρηγορα αμαξακια απο τα δικα μας ;-) ;-) Και εμεις οι Volvακηδες,Αλεξανδρε και Κιμωνα το εχουμε νιωσει....δεν προλαβαμε να χαρουμε το FH16-700,κατευθειαν ηρθε το R730 :vow !
Ηλία μου όταν θα σταματήσει η εκδιδόμενη γυναίκα να κάνει αυτό που ξέρει...θα κάνεις και εσύ το C30 STAGE 3 :-D :-D :-D

alexandros
T2

Δημοσίευσηαπό alexandros » 15 Μάιος 2011, 13:56

Ηλία μου όταν θα σταματήσει η εκδιδόμενη γυναίκα να κάνει αυτό που ξέρει...θα κάνεις και εσύ το C30 STAGE 3

ουδεν σχωλιο παραπανω απολητα τεκτεκμιριομενω :-D :-D :-D :-D

οσο για το FH16 700 τη να κανουμε αυτα εχει η ζωη καθε μερα βγαζουν και αλλο οποτε δεν χαλειεμε φιλε μου :-D :-D

Άβαταρ μέλους
nasos
T2

Δημοσίευσηαπό nasos » 18 Μάιος 2011, 17:21

Ενα Scirroco R υποκλίθηκε στη Βολβάρα το Σάββατο το βράδυ, κάπου στην Κινέτα στο ρεύμα για Κόρινθο. Αφού πατήσαμε εν κινήσει και έβλεπε πως δεν ξεκολούσε, έκανε δεξιά στα 230 περίπου.

Στο ίδιο σημείο πάντως την άλλη μέρα, προς Αθήνα, μου πήρανε το δίπλωμα... :swear
S60R '06 Geartronic 6sp

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 18 Μάιος 2011, 17:51

:respect
Με ποσα σου το πηραν?
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
nasos
T2

Δημοσίευσηαπό nasos » 18 Μάιος 2011, 18:13

197
S60R '06 Geartronic 6sp

Εικόνα

gregory
T2

Δημοσίευσηαπό gregory » 19 Μάιος 2011, 14:25

πέμπτη βράδυ, στην λεωφόρο Κύμης. στο ανέβα, ακριβώς κάτω από τη γέφυρα της σπύρου λούη. είμαι στη δεξιά και θέλω να κάνω μια σφήνα όπου μπροστά μου είναι ένα ΤΤ κάμπριο (τι ακριβώς δεν κατάλαβα, μόνο το ΤΤS δεν ήταν γιατί δεν είχε σήματα καθόλου) που είναι μέχρι τότε χαλαρός. με παίρνει χαμπάρι και ξεκινάμε μπρος αυτός, πίσω εγώ μέχρι την έξοδο προς mall. στα ίσα. δεν τον έπιανα, δεν ξέφευγε.

το TT ήταν το καινούριο με διπλή αλλαγμένη εξάτμιση (τουλάχιστον). θα ήθελα να συνεχίζαμε μέχρι πλαπούτα να έβλεπα τί θα γινόταν.

βλέπω να σκέφτομαι την αναβάθμιση της BSR
Volvo S80 2.5t geartronic MY 2008

Άβαταρ μέλους
georgosk
T4

Δημοσίευσηαπό georgosk » 19 Μάιος 2011, 14:37

gregory έγραψε:.....
βλέπω να σκέφτομαι την αναβάθμιση της BSR

Αυτά παθαίνεις άμα κυκλοφορείς βράδυ ..... :lol: :lol: :lol:
Εικόνα S40 1,8 Momentum MY08

gregory
T2

Δημοσίευσηαπό gregory » 19 Μάιος 2011, 19:06

:lol:

υποτίθεται όμως ότι αυτά τα έχω αφήσει πίσω μου προ πολλού. μεγαλώσαμε, κάναμε και οικογένεια και (λέμε τώρα) σοβαρέψαμε. άλλωστε γιαυτό πήρα και το καράβι, για να μη διαολίζομαι τόσο εύκολα. αλλά κάποιες στιγμές, ο λύκος και αν εγέρασε...
Volvo S80 2.5t geartronic MY 2008

Άβαταρ μέλους
sprsk
D2

Δημοσίευσηαπό sprsk » 20 Μάιος 2011, 12:10

:evil: Εμ ! σας τα έλεγα .... Τι περιμένετε δεν ξέρω ...

1. και Βασικότερο .

Θα είναι σαν να άλλαξες αυτοκίνητο . :mrgreen:

Επιστροφή σε “Άλλα θέματα αυτοκίνησης”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες