Προτάσεις / τεχνικά προβλήματα του φόρουμ

Εδώ μπορούμε να γράφουμε για οργανωτικά θέματα της παρέας /τεχνικά προβλήματα του , προτάσεις κ.τ.λ.
Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Re: Προτάσεις / τεχνικά προβλήματα του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 05 Ιούλ 2010, 00:59

Jim_C30 έγραψε:Να βοηθήσουμε στη συγγραφή αυτών των κανόνων λειτουργίας. Ο admin από μόνος του δε μπορεί να το κάνει.

Τι πιο απλο,μπαινουμε σε ενα αλλο ελληνικο φορουμ,κανουμε αντιγραφη αμα ειναι οκ οι κανονισμοι,και οι ειδικοι με τα κομπιουτερ τους εμφανιζουν στο φορουμ.
VOLVO 850 T-5 2.3
http://www.youtube.com/watch?v=cpzuhD1qdKY ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΛΑΓΟΙ

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 05 Ιούλ 2010, 02:25

Γεια χαρά κι από μένα. Σήμερα στο καφεδάκι, συζητήθηκε, για αρχή, ότι όπως στα περισσότερα φόρουμ, έτσι κι εδώ θα πρέπει να έχουμε 1.κανόνες λειτουργίας, μια ανακοίνωση2. "αποποίησης ευθύνης" που είχε πει και πιο παλιά ο iatroud και μάλλον η ιδέα του συλλόγου, πάει για πιο μακρυά. Το να κάνουμε ένα copy-paste, δεν νομίζω ότι θα εξυπηρετήσει 100%, αφού οι ιδιαιτερότητες του κάθε club/forum είναι διαφορετικές, σίγουρα όμως, μπορούμε να πάρουμε ιδέες. Η παρούσα προσπάθεια έχει ζωή λιγότερο από 6 μήνες και βρίσκω λογικά τα όποια προβλήματα/δυσκολίες έχουν παρουσιαστεί. Μιας και το μεγαλύτερο κομμάτι τεχνικό/αισθητικό κτλ το είχα αναλάβει προσωπικά. Με τη σειρά μου, θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη, αν δεν ανταποκρίθηκα επάξια στο ρόλο μου ή αν προέκυψαν παρεξηγήσεις, ίσως και από την απουσία όποιων κανόνων, για να κάνουμε πιο εύκολη τη ζωή μας, μα ίσως δεν κάνεις λάθη, αν δεν κάνεις τίποτα. Εξ αρχής δεν ήταν μια "επαγγελματική" προσπάθεια, που ίσως, απαιτεί αρκετούς περισσότερους πόρους και χρόνο, αλλά έγινε για να μπορούμε να επικοινωνούμε πιο συστηματικά και οργανωμένα, αρχικά πολύ λίγα άτομα που τύχαινε να γνωριζόμαστε και προσωπικά. Επίσης, συζητήθηκε η πρόταση να 3.υπάρξουν mods, ώστε να μοιραστεί ο φόρτος, ώστε όλα τα πόστς να μην περνάνε από ένα άτομο. Πρόταση μου είναι, όταν λυθούν τα παραπάνω θέματα, να ανοίξουν ξανά οι εγγραφές. Σε μια επόμενη συνάντηση, σε δεύτερο χρόνο, με περισσότερα παρόντα μέλη, θα μπορούσαμε να συζητήσουμε και για τους στόχους, όραμα, αποστολή, αυτού του ιστοχώρου.

YΓ1, αν σε λίγο καιρό δεν έχω στην κατοχή μου volvo, ελπίζω να μην με κάνετε ban και να μπορώ να έρχομαι στις εκδρομές που θα γίνονται, :mrgreen: να ράβω τον Δικαστή :lol: με τα πέτρινα ελαστικά του

@jimc30, ίσως ο admin, όχι να μην μπορεί, αλλά να μην θέλει να το κάνει μόνος του, να υπάρχει μια συλλογικότητα και να ξεφύγουμε από το "ο admin έχει πάντα δίκιο και αυτός αποφασίζει για τα πάντα, με τον τρόπο που αυτός θεωρεί σωστό".

ΥΓ2, ίσως να πρέπει να φτιάξουμε και ένα chat, ώστε μέλη που δεν τυχαίνει να μένουν στην Αθήνα, να έχουν τις ίδιες "άμεσες" δυνατότητες επικοινωνίας και να μην αισθάνονται σε παραμεθόρια θέση.
"...Δειλοί, μοιραίοι και άβουλοι αντάμα..."

Άβαταρ μέλους
nefakithebest
T2

Δημοσίευσηαπό nefakithebest » 05 Ιούλ 2010, 13:13

η συνάντηση να γίνει σύντομα γιατί έχουμε να πάμε και διακοπές! :mrgreen:

Εγώ είμαι μέσα επίσης για οποιαδήποτε βοήθεια.

Γιάννη, νομίζω ότι τα περισσότερα φόρουμ έχουν αρκετά γενικούς κανόνες χρήσης, οπότε δε νομίζω πως θα συναντήσουμε ιδιαιτερότητες...
Practice Safe Sex.
Make Love in a Volvo.

Νεφέλη, S40 1.8 Momentum ΜΥ10

DOULGERAKIS
T2

Δημοσίευσηαπό DOULGERAKIS » 05 Ιούλ 2010, 22:17

Κύριοι ένα πράγμα θα σας πω....3 λαλούν και 2 χορεύουν.Μην κάνετε την τρίχα τριχιά.Απλά πράγματα,ορθά κοφτά και τελειωμένα.
C70 R T3/T4turbo-External westgate 38mm TIAL-T3 Manifold by ATP.....Project by VRT Turbo Development

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 05 Ιούλ 2010, 22:43

DOULGERAKIS έγραψε:Κύριοι ένα πράγμα θα σας πω....3 λαλούν και 2 χορεύουν.Μην κάνετε την τρίχα τριχιά.Απλά πράγματα,ορθά κοφτά και τελειωμένα.

:vow :vow :vow
Αντε να δουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
VOLVO 850 T-5 2.3

PERRY
T2

Δημοσίευσηαπό PERRY » 06 Ιούλ 2010, 00:04

H προταση μου έχει ως εξης :
Επειδή πολλά μέλη είναι αδύνατον να συμμετέχουν σε συναντήσεις - καφεδάκι κ.λπ. λόγω αποστάσεως,
προτέινω μια πανελλαδική συνάντηση-συγκέντρωση στα Καμμένα Βούρλα(κέντρο της Ελλάδας),όπου
θα συζητηθούν όλα τα θέματα και αν παρελπίδα είναι αναγκαίο γιατί να μην δημιουργηθεί σύλλογος
με καταστατικό κ.λ.π. αρμοδιότητες ,οργανωμένα προς όφελος των μελών και όχι απλά να συνομιλούμε
απρόσωπα και να ποστάρουμε ότι θέλουμε.
Πιστέυω κρίνοντας απ΄την μέχρι τώρα πορεία ότι υπάρχει η διάθεση απ΄ολους άρα μένει μόνο ο
χρόνος...................
VOLVO S60 2.0 Τ

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 06 Ιούλ 2010, 00:29

Εγω παιδια βλεπω οτι το θεμα μπερδευει πολυ,καλο ειναι να γινει μια συναντηση,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ,για να παει καλα το θεμα.
Και καλο ειναι να ξεκολλησουν μερικοι απο καποια θεματα,γιατι γινονται κουραστικοι.Eγινε κατι που εγω εφταιξα προσωπικα,ναι οκ,εδω ομως βλεπω οτι δεν προχωραει,δλδ φοβαστε?
VOLVO 850 T-5 2.3

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 06 Ιούλ 2010, 01:03

Νομίζω, ότι έγινε μια συνάντηση την Κυριακή με σκοπό να συζητηθούν και οργανωτικά θέματα του forum. Αρκετά παιδιά, μέλη που ίσως ήθελαν να έχουν πιο ενεργό ρόλο όπως έγραψε παραπάνω και ο Περικλής, λόγω απόστασης, δεν μπορούσαν/μπορούν να παρευρεθούν και τελικά αν εξαιρέσουμε τη Νεφέλη και το Φώτη, μια από τα ίδια. Η ιδέα του Συλλόγου κατά την γνώμη μου είναι η πιο άρτια, αν θυμάμαι καλά πρώτος την είχε προτείνει ο iatroud, αλλά απαιτεί περισσότερο αρχικό τρέξιμο και αν τα λέω καλά 20τουλάχιστον αρχικά μέλη και περισσότερη γραφειοκρατία. Όταν όμως, ξεφεύγουμε από το παρείστικό κλίμα 3-5 ατόμων, ίσως για το καλό όλων να είναι αναγκαία μια τέτοια δομή.

αν θέλεις γίνε λίγο πιο σαφής, στο "να ξεκολλησουν μερικοι απο καποια θεματα" , δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θες να πεις. Επίσης θα μπορούσα πολύ εύκολα, όπως ειπώθηκε και παραπάνω να κάνουμε copy-paste κάποιους κανόνες, ή να γράψω αυτούς που εγώ φαντάζομαι ότι ανταποκρίνονται στην κοινή λογική, αλλά τις περισσότερες φορές αποδεικνύεται ότι μόνο "κοινή" δεν είναι για τον καθένα μας.

Πως φαντάζεσαι ότι θα ήταν καλό να "προχωρήσει" , μιας και λογικό είναι ... το όραμα και οι στόχοι, αυτού του ιστοτόπου, στο μυαλό του καθενός μας, λογικό είναι να είναι διαφορετικοί.

φιλικά.

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 06 Ιούλ 2010, 01:26

johnkyr έγραψε:Νομίζω, ότι έγινε μια συνάντηση την Κυριακή με σκοπό να συζητηθούν και οργανωτικά θέματα του forum. Αρκετά παιδιά, μέλη που ίσως ήθελαν να έχουν πιο ενεργό ρόλο όπως έγραψε παραπάνω και ο Περικλής, λόγω απόστασης, δεν μπορούσαν/μπορούν να παρευρεθούν και τελικά αν εξαιρέσουμε τη Νεφέλη και το Φώτη, μια από τα ίδια. Η ιδέα του Συλλόγου κατά την γνώμη μου είναι η πιο άρτια, αν θυμάμαι καλά πρώτος την είχε προτείνει ο iatroud, αλλά απαιτεί περισσότερο αρχικό τρέξιμο και αν τα λέω καλά 20τουλάχιστον αρχικά μέλη και περισσότερη γραφειοκρατία. Όταν όμως, ξεφεύγουμε από το παρείστικό κλίμα 3-5 ατόμων, ίσως για το καλό όλων να είναι αναγκαία μια τέτοια δομή.

αν θέλεις γίνε λίγο πιο σαφής, στο "να ξεκολλησουν μερικοι απο καποια θεματα" , δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θες να πεις. Επίσης θα μπορούσα πολύ εύκολα, όπως ειπώθηκε και παραπάνω να κάνουμε copy-paste κάποιους κανόνες, ή να γράψω αυτούς που εγώ φαντάζομαι ότι ανταποκρίνονται στην κοινή λογική, αλλά τις περισσότερες φορές αποδεικνύεται ότι μόνο "κοινή" δεν είναι για τον καθένα μας.

Πως φαντάζεσαι ότι θα ήταν καλό να "προχωρήσει" , μιας και λογικό είναι ... το όραμα και οι στόχοι, αυτού του ιστοτόπου, στο μυαλό του καθενός μας, λογικό είναι να είναι διαφορετικοί.

φιλικά.

Βλεπω ακομα ειναι εμφανη τα σημαδια του περιστατικου,αυτο ειναι το ξεκολλημα που λεω,υπαρχει ενα μουδιασμα απο τοτε και μετα,δεν μπορω να κανω κατι αλλο γι αυτο που εγινε.Οσον αφορα τους κανονες,δεν πιστευω οτι θα ειναι κατι το τραγικο οποιοι και αν γραφτουν,αλλα στην τελικη αν συζητηθει απο τα μελη πιστευω οποτε οποιος δεν.....απλα δεν συνεχιζει.Το τι εχω σκεφτει εγω θα τα πω κατοπιν συζητησεως,οταν με το καλο βρεθουμε ολοι,η εστω η πλειοψηφια.
VOLVO 850 T-5 2.3

PERRY
T2

Δημοσίευσηαπό PERRY » 06 Ιούλ 2010, 01:35

Επιμένω εάν θέλουμε πιο ουσιαστικό - δυναμικό ρόλο αλλά και με προσωπική προσφορά και
ανιδιοτελή χαρακτήρα στο club,πρέπει δια ζώσης να συζητήσουμε και γιατί όχι να γνωριστούμε.
Επειδή η αρχή είναι το ήμιση του παντός...... επιλέγουμε την επικοινωνία με την μορφή
συζητήσεων και προβληματισμών ,διαφορετικά όλα θα γίνονταν με τα κινητά ....
VOLVO S60 2.0 Τ

Άβαταρ μέλους
vrestas
T5

Δημοσίευσηαπό vrestas » 06 Ιούλ 2010, 07:41

Εγω λέω να ανοιξουμε τα νέα members, να γινεται εγγραφη και να αφησουμε την ΕΥΠ απέξω.Ο jim ετσι οπως πάει θα πετυχει και την Sasa Mp@sta με Volvo T6 4x4 :dizzy , θα την ψησει να μπει στο club και τελικα θα μας το λεει και δεν θα το πιστευουμε!Το κουράσαμε ρε μαγκες,ποια πανελλαδικη να περιμένουμε...εγω βαρέθηκα να λεμε και να λεμε και να μην κανουμε κάτι!Στο κατω κατω και εγω ευθυνη πηρα να οργανωσω μια παραγγελια 1000 ευρω απο ενα e-shop που δεν ηξερα και πηρα και εβαλα και ΄΄μπελαδες'' στο κεφαλι μου καθως επρεπε να αγορασω για 5-6 ατομα.Δεν ζητησα καμια υπευθυνη δηλωση οτι καποιος δεν θα μου βαρεσει κανονι. Δεν το κανουμε και θεμα ομως,ενα copy paste καντε καποιους κανονες και ανοιχτε τις εγγραφες. Ποιος να κατσει να γραψει κανονες?εχουμε κανα δικηγορο-συμβολαιογραφο αραιοπαγητι που εχει εξειδικευση στα forum αυτοκινητων?Εγω βαρεθηκα και ειμαι και :offtopic . Καληνυχτα!
S60 2.0T MY11, Summum, Vibrant Copper

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 06 Ιούλ 2010, 09:38

DIKASTIS-T5 έγραψε:Το κριμα στον john...

Αμέσως να πιαστεί ο καθένας από κάποια κακή διατύπωση ενός ποστ και να αρχίσει τις μαλακίες. Παλληκάρι μου Δικαστή, δεν το εννοούσα για τον Johnkyr αν το παιδί θα γίνει μέλος ή όχι! Αλλά ο ίδιος απλά χαμογέλασε και επειδή είμασταν εν κινήσει, δεν είπε τίποτε άλλο οπότε δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν γίνει μέλος ή όχι! Εγώ προσπάθησα, από εκεί και πέρα δικό του το θέμα! ΔΕΝ μίλησα για κανέναν John!
ΒΑΡΕΘΗΚΑ να εξηγώ μαλακίες τρολλαρίσματα!
Συνέχισε και θα μείνεις...

Άβαταρ μέλους
vrestas
T5

Δημοσίευσηαπό vrestas » 06 Ιούλ 2010, 10:16

Δεν φταιει κάποιος συγκεκριμένα ,μην το κανουμε θεμα.Απλα τρωμε χρονο και δεν κανουμε τιποτα!Ας βαλουμε γενικους κανονες,ας τους αντιγραψουμε απο καποιο αλλο forum και ειμαστε κομπλέ. Και αν χρειαζομαστε mod υπαρχει προθυμια απο πολλους,ας μπουν mod. Και αν υπαρχει θεμα στο ποιος φενεται στο site υπαρχει και εκει λυση , την ειπαμε στο καφε. Τζαμπα χαραμιζουμε χρονο και ασκοπα post, το προβλημα το ξερουμε,λυσεις εχουμε με 2-3 εναλλακτικες,ας κανουμε κατι αμμεσα γιατι ειναι κριμα απο 20 members που ειχαμε αρχικα να φτανουμε στα 120 και ισως τα 150 να ειχαμε φτασει τωρα και να συρρικνωνουμε το club για ενα ατυχο συμβαν. Ανοιχτο club σε ολους με 2-3 κανονες και 2-3 moderators και δεν εχουμε τιποτα να ανυσηχουμε.
S60 2.0T MY11, Summum, Vibrant Copper

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 06 Ιούλ 2010, 11:25

ανοίγουν οι εγγραφές, προσεχώς τα υπόλοιπα.

Άβαταρ μέλους
iatroud
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό iatroud » 06 Ιούλ 2010, 23:21

Μια Ελληνική δικαστική απόφαση - βόμβα δικαιώνει την google και το troktiko αλλά και πλέον όλα τα blogs που με το δεδικασμένο δεν μπορούν να δίνουν την ip τους για...ψύλου πήδημα.
Το δικαστήριο μετά από ασφαλιστικά μέτρα που έκανε ο Μάκης Τριανταφυλλόπουλος κατά της google (κάτι που για πρώτη φορά γίνεται στην Ελλάδα και ήταν τεράστια γκάφα του αφού δημιούργησε δεδικασμένο και για τις αρχές) ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ να δοθούν οι ip των ανθρώπων που είναι στο troktiko για να γίνει άρση απορρήτου για το αδίκημα της εξύβρισης ή της δυσφήμησης.
Η google στο δικαστήριο υποστήριξε τις θέσεις του troktikou που ουσιαστικά δεν είχαν να κάνουν με το blog αλλά με την ελευθερία της έκφρασης και της διαδραστικότητας του μέσου.
Έτσι το δικαστήριο ΟΡΘΑ απέρριψε το αίτημα του Τριανταφυλλόπουλου να πάρει τις ip αλλά και απέρριψε το παράλογο αίτημα του να μην ξαναναφερθούμε στο όνομα του...

http://troktiko.blogspot.com/2010/07/go ... tikou.html
Δημήτρης, S40 1.6 kinetic MY10
www.iatroud.gr

alexandros
T2

Δημοσίευσηαπό alexandros » 11 Δεκ 2010, 11:50

καλημερα θα ηθελα να προτηνο τα εξεις .αν μπορουσε να δημιουργηθη ενα chat για να μπορουμε να σηνομηλουμε για οτι θελουμε χωρις καθηστερηση με τα μελη που ειναι συνδεμενα χωρις να γεμιζουμε με ποστ και τοπικ

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 11 Δεκ 2010, 12:57

το έχω σκεφτεί ... το κοιτάω, πάνω κάτω έχω καταλάβει πως γίνεται, αλλά φοβάμαι μην κάνω καμια ΅##$^%#^$%&$^& :chair και τα "χάσουμε" όλα :whistling .

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 11 Δεκ 2010, 18:47

johnkyr έγραψε:το έχω σκεφτεί ... το κοιτάω, πάνω κάτω έχω καταλάβει πως γίνεται, αλλά φοβάμαι μην κάνω καμια ΅##$^%#^$%&$^& :chair και τα "χάσουμε" όλα :whistling .

Γιάννη δεν είναι κακή ιδέα αλλά άσε καλύτερα...Στο κάτω κάτω υπάρχουν και τα ΠΜ για άμεση επικοινωνία με όλα τα μέλη!

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 15 Ιαν 2011, 13:45

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 23 Μαρ 2011, 17:04

http://andybeard.eu/3278/cloudflare-cdn-ecommerce.html

αν από αύριο δεν παίζει τπτ .. θα ξέρετε γιατί .... :lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
MadMaxS
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό MadMaxS » 23 Μαρ 2011, 18:55

To chat πώς δουλεύει;;; :?
S-Max

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 31 Μαρ 2011, 19:33

μετά την εγκατάσταση του reverse proxy, η μέση φόρτωση της σελίδας, από 2.56sec, λέει ότι έχει πέσει στο 1,44sec 43%faster και έχουν σωθεί 163ΜΒ που διαφορετικά θα μεταφέρονταν από τον web server. Επίσης το embeded firewall έχει ανακαλύψει και αποκλείσει 83ip που ήταν spammer ή exploit.

έχετε δει διαφορά στην ταχύτητα ?

gdoudou
T2

Δημοσίευσηαπό gdoudou » 01 Απρ 2011, 20:56

.
Τελευταία επεξεργασία από gdoudou σε 28 Ιουν 2011, 11:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
iatroud
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό iatroud » 01 Απρ 2011, 21:03

σε στοά έχεις κι εσύ κάνα αρχιτεκτονικό γραφείο και σου αρέσουν τα σκιώδη? :lol:

να βγάλουμε μια δημοσκόπηση να πιάσουμε τον σφυγμό! τα gallop που έφτασαν στα χέρια του admin έδειχναν ρεύμα προς ανοικτή πλατφόρμα.. :-P
www.iatroud.gr

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 08 Απρ 2011, 19:22

viewtopic.php?f=18&t=500&start=12

το Tapatalk ... έγινε install, όσοι έχετε smartphone iPhone κτλ ..... πείτε μας αν παίζει :? :q

grgio
T2

Δημοσίευσηαπό grgio » 09 Απρ 2011, 21:50

johnkyr έγραψε:http://www.volvoclub.gr/forum/viewtopic.php?f=18&t=500&start=12

το Tapatalk ... έγινε install, όσοι έχετε smartphone iPhone κτλ ..... πείτε μας αν παίζει :? :q

Γιάννη το δοκίμασα σε LG Optimus One και ενώ μου βγαλε ειδοποίηση ότι υπάρχει εφαρμογή για Android τελικά δεν βρέθηκε η εφαρμογή.
Παρόλα αυτά συνδέομαι κανονικά στην σελίδα.
V O L V O S40 2.0 Summum
Average 7,8 l/100Km
Γιώργος, Σέρρες

Άβαταρ μέλους
MadMaxS
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό MadMaxS » 09 Απρ 2011, 23:32

Σε S60 Νokia κινητό δεν παιζει ούτε για αστείο... :lipssealed
S-Max

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 10 Απρ 2011, 00:19

grgio έγραψε:
johnkyr έγραψε:http://www.volvoclub.gr/forum/viewtopic.php?f=18&t=500&start=12

Γιάννη το δοκίμασα σε LG Optimus One και ενώ μου βγαλε ειδοποίηση ότι υπάρχει εφαρμογή για Android τελικά δεν βρέθηκε η εφαρμογή.

για δες εδώ ..... http://www.tapatalk.com/mobile.php#android , μήπως και ...

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 10 Απρ 2011, 00:57

MadMaxS έγραψε:Σε S60 Νokia κινητό δεν παιζει ούτε για αστείο... :lipssealed

στο Νοκια Ε52, έβαλα την εφαρμογή ... αλλά δεν ..... οποιαδήποτε site που έχουν tapatalk, εξακολουθώ κι εγώ
να το βλέπω από mini html browser.

Άβαταρ μέλους
MadMaxS
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό MadMaxS » 10 Απρ 2011, 01:21

johnkyr έγραψε:
στο Νοκια Ε52, έβαλα την εφαρμογή ... αλλά δεν ..... οποιαδήποτε site που έχουν tapatalk, εξακολουθώ κι εγώ
να το βλέπω από mini html browser.

Aπό τον Opera Mini το Forum ειναι μιά χαρά.
Από τον build in explorer του Ν95 μου....κλάφ'τα.
S-Max

Άβαταρ μέλους
iatroud
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό iatroud » 10 Απρ 2011, 07:27

grgio έγραψε:Γιάννη το δοκίμασα σε LG Optimus One και ενώ μου βγαλε ειδοποίηση ότι υπάρχει εφαρμογή για Android τελικά δεν βρέθηκε η εφαρμογή.

όταν λες ότι συνδέεσαι εννοείς ότι κάνεις login έτσι? με το ίδιο τηλέφωνο και με tapa 1.7.3 αδυνατώ να κάνω login ενώ βλέπω κανονικά ως guest. από την άλλη πήρα κάποια στιγμή ένα μήνυμα από το site ότι η ip του τηλεφώνου μου έγινε ban, νόμιζα ότι η αδυναμία login είχε να κάνει με τις ρυθμίσεις ασφαλείας. σε κάθε περίπτωση ξεbanαρίστηκα κάνοντας hard boot στο κινητό και είμαι στο αρχικό στάδιο που ψάχνω να βρω τι φταίει για να συνδεθώ..
www.iatroud.gr

grgio
T2

Δημοσίευσηαπό grgio » 10 Απρ 2011, 13:35

iatroud έγραψε:
grgio έγραψε:Γιάννη το δοκίμασα σε LG Optimus One και ενώ μου βγαλε ειδοποίηση ότι υπάρχει εφαρμογή για Android τελικά δεν βρέθηκε η εφαρμογή.

όταν λες ότι συνδέεσαι εννοείς ότι κάνεις login έτσι? με το ίδιο τηλέφωνο και με tapa 1.7.3 αδυνατώ να κάνω login ενώ βλέπω κανονικά ως guest. από την άλλη πήρα κάποια στιγμή ένα μήνυμα από το site ότι η ip του τηλεφώνου μου έγινε ban, νόμιζα ότι η αδυναμία login είχε να κάνει με τις ρυθμίσεις .
ασφαλείας. σε κάθε περίπτωση ξεbanαρίστηκα κάνοντας hard boot στο κινητό και είμαι στο αρχικό στάδιο που ψάχνω να βρω τι φταίει για να συνδεθώ..

Επιβεβαιωνω οτιι κανω login κανονικα. μαλιστα ποσταρω απο το κινητο για δοκιμη
V O L V O S40 2.0 Summum
Average 7,8 l/100Km
Γιώργος, Σέρρες

johnas
T2

Δημοσίευσηαπό johnas » 19 Απρ 2011, 16:31

κανω προταση αν γινεται να ξεχωρισουν οι κατηγοριες ανα μοντελο αυτοκινητου π.χ s40 τα προβληματα, τα τεχνικα και οτι αλλο να γινουν ενα θεμα,το s80 αλλο, για να μπορουμε να παρακολουθουμε το μοντελο που μας ενδιαφερει ξεχωριστα χωρις να διαβαζεις για αλλες κατηγοριες μοντελων. Επισης θα βρισκουν ολες τις πλφ χωρις να χρειαζεται να γραφουν τα ιδια θεματα γιατι βαριουνται να ψαχνουν.........ευχαριστω!!!!!!!!φυσικα προταση κανω...........αν γινεται

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 19 Απρ 2011, 16:48

Δύσκολα υλοποιήσιμο αυτό που λες! Ο λόγος είναι ότι πολλά από τα μοντέλα χρησιμοποιούν τους ίδιους κινητήρες, την ίδια τεχνογνωσία και συνεπώς τα προβλήματα και τα τεχνικά θέματα είναι εφάμιλλα τις περισσότερες φορές. Με τον τρόπο αυτό θα καταλαμβάναμε περισσότερο χώρο στο φόρουμ, μεγαλύτερο αριθμό τοπικ κ.ο.κ.

Άβαταρ μέλους
Thanosgr
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Thanosgr » 21 Απρ 2011, 09:15

iatroud έγραψε:

όταν λες ότι συνδέεσαι εννοείς ότι κάνεις login έτσι? με το ίδιο τηλέφωνο και με tapa 1.7.3 αδυνατώ να κάνω login ενώ βλέπω κανονικά ως guest. από την άλλη πήρα κάποια στιγμή ένα μήνυμα από το site ότι η ip του τηλεφώνου μου έγινε ban, νόμιζα ότι η αδυναμία login είχε να κάνει με τις ρυθμίσεις ασφαλείας. σε κάθε περίπτωση ξεbanαρίστηκα κάνοντας hard boot στο κινητό και είμαι στο αρχικό στάδιο που ψάχνω να βρω τι φταίει για να συνδεθώ..

Και εγω τα ιδια: βλεπω αλλα δεν μπενω με Android 2,2 :q
XC60 D5 AWD MANUAL 230hp 53kgm/ροπή MY2010
VOLVO! Oλα τα αλλα ειναι πρασινα δαμασκηνα και ψιλες ελιες

Άβαταρ μέλους
iatroud
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό iatroud » 21 Απρ 2011, 21:22

θάνο έχεις PM
www.iatroud.gr

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 28 Απρ 2011, 15:13

Total members 499

Άβαταρ μέλους
iatroud
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό iatroud » 28 Απρ 2011, 16:07

Τι κερδιζει ο επόμενος?

(στάλθηκε από το δρόμο)
www.iatroud.gr

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 28 Απρ 2011, 16:40

johnkyr έγραψε:Total members 499

Βέβαια γράφουμε και συμμετέχουμε ενεργά καμιά τριανταριά από αυτά τα μέλη... :?

DOULGERAKIS
T2

Δημοσίευσηαπό DOULGERAKIS » 29 Αύγ 2011, 11:35

Jim_C30 έγραψε:
johnkyr έγραψε:Total members 499

Βέβαια γράφουμε και συμμετέχουμε ενεργά καμιά τριανταριά από αυτά τα μέλη... :?

Γιατί;
C70 R T3/T4turbo-External westgate 38mm TIAL-T3 Manifold by ATP.....Project by VRT Turbo Development

Άβαταρ μέλους
iatroud
T5
Επικοινωνία:

Re: Ποδαρικό

Δημοσίευσηαπό iatroud » 24 Νοέμ 2011, 10:34

έχω το ίδιο πρόβλημα με τον dadoudi. αποσυνδέσεις. θα πρέπει ναναι τικαρισμένο το "κράτα με μόνιμα logαρισμένο" για να με αφήνει μέσα. δώσε μας τα φώτα σου johnny :-)
www.iatroud.gr

Άβαταρ μέλους
georgosk
T4

Δημοσίευσηαπό georgosk » 24 Νοέμ 2011, 11:32

Το πρόβλημα το είχα και εγώ από την δουλειά και έβαλα τον tanagn που εκτός από μέλος του κλαμπ είναι και πληροφοριΚΟΣ editmod στην υπηρεσία και μου έβαλε το Chrome. Πλέον δεν έχω κανένα πρόβλημα. Στο σπίτι έτσι και αλλιώς τον Chrome χρησιμοποιούσα και όλα δούλευαν ΟΚ χθες ενώ από την δουλειά είχα πρόβλημα.

Οπότε η λύση είναι Chrome
Εικόνα S40 1,8 Momentum MY08

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 24 Νοέμ 2011, 12:07

Από την έναρξη λειτουργίας και μέχρι σήμερα χρησιμοποιώντας τον Firefox ουδέποτε αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Από το κινητό μου όμως κάποιες φορές όταν έμπαινα ενώ έκανε κανονικά log in στην ουσία με πέταγε απέξω παρόλο που φαινόμουν on line...

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 24 Νοέμ 2011, 12:28

iatroud έγραψε:έχω το ίδιο πρόβλημα με τον dadoudi. αποσυνδέσεις. θα πρέπει ναναι τικαρισμένο το "κράτα με μόνιμα logαρισμένο" για να με αφήνει μέσα. δώσε μας τα φώτα σου johnny :-)

παιδιά, ίσως να υπάρχει πρόβλημα με τους proxy των παρόχων σας ... ίσως υπάρχει πρόβλημα στο cloudflare .... θα ερευνηθεί ....

deadp
D3

Δημοσίευσηαπό deadp » 24 Νοέμ 2011, 13:28

Πολλά τα Editmod.... ας μείνουν καμμιά μέρα και μετά... ας σβήνονται αυτά που δεν πρέπει να βλέπουν οι άλλοι... Ε, MOD;
(όχι σε αυτό το topic, άλλο με ενδιέφερε).
Θοδωρής - Black Volvo S40 1.8 Kinetic MY-2010

Επιστροφή σε “Club”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες