Φιλικά ανοίγματα

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Re: Φιλικά ανοίγματα

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 05 Ιουν 2010, 11:53

johnkyr έγραψε:Tο ClioRS δεν έχει σχεδιαστεί για ευθείες, αν τώρα κάποιοι δεν ξέρουν τι αγοράζουν .... είναι άλλο θέμα.

Για διάβασε την πρώτη γραμμή στο προηγούμενο ποστ να δεις ότι λέμε το ίδιο πράγμα... ;-)
Ο τύπος προφανώς δεν κατάλαβε, δεν ήξερε, δεν ξέρω... :doh Από την άλλη πιστεύω και κάτι ακόμα! Ένα αυτοκίνητο είναι γρήγορο εάν και εφόσον ο οδηγός του μπορεί να το πηγαίνει γρήγορα! Πόσα άλογα βγάζει το μοτέρ είναι το ελάχιστο μπροστά στην ασχετοσύνη κάποιου που τα οδηγεί!
Συνέχισε και θα μείνεις...

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 05 Ιουν 2010, 11:55

στην ευθεία, όλοι γρήγοροι είναι .....
"...Δειλοί, μοιραίοι και άβουλοι αντάμα..."

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 05 Ιουν 2010, 12:27

το καινούριο 197, ίσως να στρίβει και καλύτερα, αλλά είναι πιο αποστειρωμένο, αποφλοιωμένο, πιο βαρύ και ακριβό.

http://www.youtube.com/watch?v=_eSIMZ5Z6vI

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 10 Ιουν 2010, 22:29

γύρω-γύρω όλοι και στην μέση η πλατεία !!! :doh ,

το παίρνω πίσω ότι είσαι ευθειάκιας. πλατεία-κια, Η ζωή κύκλους κάνει .... :lol:

D.mitsis
T2

Δημοσίευσηαπό D.mitsis » 10 Ιουν 2010, 23:34

Εγώ πάντως τριγυρνάω ρολάρωντας..... :whistling και αν τύχει και καμία στροφή μπαίνω όπως είμαι
Εικόνα
Δημήτρης, C70 2.0T Nautic Blue

D.mitsis
T2

Δημοσίευσηαπό D.mitsis » 10 Ιουν 2010, 23:39

Ετοιμοπόλεμος ο Δικαστής!
Δημήτρης, C70 2.0T Nautic Blue

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 06 Ιούλ 2010, 14:18

Απο βδομαδα, καλως εχοντων σε οτι κανονιστει, ο Δικαστης θα ξαναβρει τον δασκαλο του :chair

:lol:
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 06 Ιούλ 2010, 14:27

μάλλον τώρα θα τρέχει, να ξεφορτωθεί τα πέτρινα ελαστικά του, μήπως &, αν κρίνω από την χθεσινή βόλτα...

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 06 Ιούλ 2010, 16:05

DIKASTIS-T5 έγραψε:Zeus,παρε φορα κι ελα!!!!Θα τα ξεφορτωθω...που θα παει...!

Εσύ αγόρι μου μέχρι να αποφασίσεις τι λάστιχα θα βάλεις στο αυτοκίνητο, ο Zeus θα έχει φύγει ταξιδάκι στην Ταϋλάνδη. :lol: :lol: :lol:
Γιατί ρε δε φοράς πάλι τα SC3 να τελειώνει το θέμα;

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 06 Ιούλ 2010, 18:04

DIKASTIS-T5 έγραψε:Και με τα υπαρχοντα C3 την κανω την δουλεια μου με τον Zeus!!!!!Το πολυ πολυ να φαω κανα τετακε!!!Σιγα,τοσα τρωω καθημερινα!!!!

:doh
Απορω πως δεν αντιλαμβανεσαι οτι απο σταση δεν εχεις καμια τυχη.... :q
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 06 Ιούλ 2010, 18:06

Jim_C30 έγραψε:Εσύ αγόρι μου μέχρι να αποφασίσεις τι λάστιχα θα βάλεις στο αυτοκίνητο, ο Zeus θα έχει φύγει ταξιδάκι στην Ταϋλάνδη. :lol: :lol: :lol:

Εσυ να φας την γλωσσα σου αμεσα....αυριο κλεινω 2 μηνες ακριβως....ελεος!
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 06 Ιούλ 2010, 18:19

DIKASTIS-T5 έγραψε:Στο μυαλο ειναι ολα!Εξαλλου εσυ μας λες οτι σου σπιναρουν οι πισω... :whistling

Δεν εχεις ερθει βολτα ε? Σπινιαρουν στο αφημα του συμπλεκτη...απο εκει και περα τελειωνουν τα δραματα...απλα το γκαζι στο πατωμα και αντε γεια :whistling
Το παρακατω εγινε με τον Σπυρο να ακολουθει με το περιπτερο και εντελως προχειρα πριν φυγω...

Εικόνα
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 06 Ιούλ 2010, 18:29

DIKASTIS-T5 έγραψε:Μμμμμ....θα τα κ(λ)αψω με μαυρο δακρυ τα C3 μου!Το θεμα ειναι να βρω ασφαλτο να πατησουν κατω...τυπου Ολ.χωριου.Εκει δε φοβαμαι τιποτα,και αποδεδειγμενα ακομα και τωρα που ειναι φυτιλια μπορουν να πατησουν με ενα πολυ-πολυ μικρο σπιναρισματακι.Εχω φτιαξει γκαρνταρομπες εκει.....Θα ηθελα μια μετρηση με το εικονιζομενο gps...

Κανονιζετε πολυ ευκολα...θα απογοητευτεις ομως σε σχεση με κατι 5.6 που ελεγες καποτε...
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 06 Ιούλ 2010, 18:32

DIKASTIS-T5 έγραψε:Μμμμμ....θα τα κ(λ)αψω με μαυρο δακρυ τα C3 μου!Το θεμα ειναι να βρω ασφαλτο να πατησουν κατω...τυπου Ολ.χωριου.Εκει δε φοβαμαι τιποτα,και αποδεδειγμενα ακομα και τωρα που ειναι φυτιλια μπορουν να πατησουν με ενα πολυ-πολυ μικρο σπιναρισματακι.Εχω φτιαξει γκαρνταρομπες εκει.....Θα ηθελα μια μετρηση με το εικονιζομενο gps...

έλα να σε μετρήσω, το προγραμματάκι το έχει και το δικό μου κινητό....

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 06 Ιούλ 2010, 19:06

johnkyr έγραψε:

έλα να σε μετρήσω, το προγραμματάκι το έχει και το δικό μου κινητό....

Με το εσωτερικο gps του κινητου μου μου εδειχνε 9.6 :lol:
Το εξωτερικο εχει πολυ καλυτερη ακριβεια...
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 06 Ιούλ 2010, 19:10

:-( :-( μπορεί το Νοκια, να έχει μεγαλύτερη ακρίβεια από το Sony :lol: :lol:
μπορεί επίσης να δείξει και κάτω από 5.0sec, ώστε ο δικαστής να κάψει τα λ7 που μαζεύει για το GTR :mrgreen:

Άβαταρ μέλους
iatroud
T5
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό iatroud » 06 Ιούλ 2010, 23:44

johnkyr έγραψε:έλα να σε μετρήσω....

αυτή σε συνδυασμό με μεζούρες, κοστούμια κ.λπ. μοιάζει περισσότερο ατάκα δικαστή :lol:
Δημήτρης, S40 1.6 kinetic MY10
www.iatroud.gr

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 06 Ιούλ 2010, 23:57

iatroud έγραψε:
johnkyr έγραψε:έλα να σε μετρήσω....

αυτή σε συνδυασμό με μεζούρες, κοστούμια κ.λπ. μοιάζει περισσότερο ατάκα δικαστή :lol:

μου θύμισε ένα μάθημα που είχα στο 1ο Έτος "Μετρήσεις" και το χρώσταγα μέχρι το 4ο+ :-(
Πάντως, το παντελόνι που μου μέτρησε ο δικαστής, έκανε ακριβή δουλειά, ούτε μισό φτερό, πάνω-κάτω....

sta8ito
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό sta8ito » 07 Ιούλ 2010, 15:04

johnkyr έγραψε:Δικαστή / Kimon ... με κανά τέτοιο Clio182 http://www.car.gr/classifieds/cars/view/159981/ έχετε ανοίξει ?

εγω εχω ανοιξει με κλιο 182 τελευταιο φαναρι πριν το λαιμο οπωσ παμε προσ λιμανακια θα ηταν 200 μετρα το πολυ!του πηρα εναμισι αυτοκινητο!
volvo c30 t5 momentum
Στάθης,Βύρωνας Αττικής

sta8ito
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό sta8ito » 07 Ιούλ 2010, 15:07

VolvoZeus έγραψε:
johnkyr έγραψε:Δικαστή / Kimon ... με κανά τέτοιο Clio182 http://www.car.gr/classifieds/cars/view/159981/ έχετε ανοίξει ?

Εγω ειχα πετυχει ενα απο τα τελευταια, με τα 200 αλογα στα λιμανακια...του κανω φωτα, δεν κανει δεξια και τον πηγαινα προφυλακτηρα μεχρι την λιμνη. Στη Βουλιαγμενης αφου τον ειχα περασει πιο πριν, ερχετε διπλα και μου λεει "τι ειναι αυτο?" (ποσες φορες με εχουν ρωτησει το ιδιο πραγμα! :lol: )..λεει "βλεπω λεει τον καθρεπτη, λεω οκ volvo ειναι και παταω...αλλα ρε φιλε δεν μπορουσα να φυγω καθολου στις στροφες!" Με τα πολλα, μου λεει να ανοιξουμε 2ες....απλα χαος....καπακι ανοιγουμε και 3ες, αντε γεια! Δεν ξερω ποσο πιο ελαφρυ ειναι το προηγουμενο αλλα και με λιγοτερα αλογα δεν νομιζω να εχει να πει τιποτα....στις στροφες βεβαια σε σχεσ με ενα fwd δεν ξερω τι γινετε...

σε ολους μας τους βολβακιδες αυτο λενε!!τι ειναι αυτο??ποσα ειναι?? :lol:
volvo c30 t5 momentum
Στάθης,Βύρωνας Αττικής

DOULGERAKIS
T2

Δημοσίευσηαπό DOULGERAKIS » 08 Ιούλ 2010, 01:49

DIKASTIS-T5 έγραψε:Με τα πολλα, μου λεει να ανοιξουμε 2ες....απλα χαος....καπακι ανοιγουμε και 3ες, αντε γεια!

Οριστε ποιος ειναι ο Zeus και πως ανοιγει...!!! :dizzy

Καταρχήν δεν ασχολούμαστε με αυτοκίνητα κάτω τον 240hp,είναι ιεροσυλία,δεν ανοίγουμε κουβεντούλα στα φανάρια,ρωτάμε μόνο το διπλανό αυτοκίνητο τι ύφασμα θέλει να είναι το κουστούμι που θα του ράψουμε και πατάμε.Στο τέλος της κόντρας κόβουμε απόδειξη παροχής υπηρεσιών στον πίσω , του λέμε με χαμόγελο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ και ξεκινάμε ξανά για τον προορισμό μας.
C70 R T3/T4turbo-External westgate 38mm TIAL-T3 Manifold by ATP.....Project by VRT Turbo Development

DOULGERAKIS
T2

Δημοσίευσηαπό DOULGERAKIS » 08 Ιούλ 2010, 01:52

DIKASTIS-T5 έγραψε:
DOULGERAKIS έγραψε:
DIKASTIS-T5 έγραψε:Με τα πολλα, μου λεει να ανοιξουμε 2ες....απλα χαος....καπακι ανοιγουμε και 3ες, αντε γεια!

Οριστε ποιος ειναι ο Zeus και πως ανοιγει...!!! :dizzy

Καταρχήν δεν ασχολούμαστε με αυτοκίνητα κάτω τον 240hp,είναι ιεροσυλία,δεν ανοίγουμε κουβεντούλα στα φανάρια,ρωτάμε μόνο το διπλανό αυτοκίνητο τι ύφασμα θέλει να είναι το κουστούμι που θα του ράψουμε και πατάμε.Στο τέλος της κόντρας κόβουμε απόδειξη παροχής υπηρεσιών στον πίσω , του λέμε με χαμόγελο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ και ξεκινάμε ξανά για τον προορισμό μας.

Εγω το ακολουθω πιστα!!!!!

Το ελπίζω,μάθε και τους άλλους να παίζουν μπαλίτσα........!!!!!!!!!!!!
C70 R T3/T4turbo-External westgate 38mm TIAL-T3 Manifold by ATP.....Project by VRT Turbo Development

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 08 Ιούλ 2010, 02:01

Kαλυτερα καφτης......... :respect :respect
VOLVO 850 T-5 2.3
http://www.youtube.com/watch?v=cpzuhD1qdKY ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΛΑΓΟΙ

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 09 Ιούλ 2010, 07:26

sta8ito έγραψε:αμα μπορεις για περιεγραψε τα ανοιγματα με το s2000 γιατι με ενδιαφερουν πολυ οι λεπτομερειες!θα περιμενω στα φιλικα ανοιγματα!!!

Να σου πω εγω που εχω ανοιξει απειρες φορες με φιλου? Απο σταση, καμια επαφη, μεχρι τα 150-160 καθαρα μπροστα το Τ5, μετα αρχιζει το μαζεμα, και μετα τα 190 κουνας μαντηλι στο S2000....αυτα εχει το στροφαρισμα!!
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 09 Ιούλ 2010, 12:06

Ενδιαφέρουσα η άποψη του Κωνσταντίνου αναφορικά με το S2000. Ο Δικαστής αν θυμάμαι καλά μου είχε πει ότι στο Ολ. Χωριό δεν έβλεπε το S2000 ούτε από τον καθρέφτη του.

sta8ito
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό sta8ito » 09 Ιούλ 2010, 17:04

εγω παλι δεν εχω βαλει ποτε αλλα πιστευα οτι απο τα 0 μεχρι τα 100 θα ηταν μπροστα μετα θα το μαζευα και στα 160 θα ημασταν διπλα διπλα απο οπου και θα το αφηνα πισω μεχρι τελικης πτωσεως(μεχρι την τελικη ταχυτητα)!απο'τι βλεπω ομως εδω μαλλον εκανα λαθος!
volvo c30 t5 momentum
Στάθης,Βύρωνας Αττικής

Άβαταρ μέλους
vrestas
T5

Δημοσίευσηαπό vrestas » 09 Ιούλ 2010, 17:14

stathito τι χρωμα ειναι το εργαλειο σου?πρεπει να μας κανεις καμια παρουσιαση στην αναλογη ενοτητα!
S60 2.0T MY11, Summum, Vibrant Copper

sta8ito
T2
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό sta8ito » 09 Ιούλ 2010, 18:26

το υποσχομαι!με το που τελειωσει η εξεταστικη μου παω για πλυσιμο και στο καπακι για μια γρηγορη φωτογραφηση!!
volvo c30 t5 momentum
Στάθης,Βύρωνας Αττικής

Άβαταρ μέλους
vrestas
T5

Δημοσίευσηαπό vrestas » 11 Δεκ 2010, 12:27

Πριν κανα 2 βδομάδες έχω βγει για ποτό με 2 φιλαράκια σε μια τοπική λέσχη που τα ποτα στα βάζουν σε νεροπότηρο. Εχω πιει 3 ουισκακια (6 αν τα πιεις σε άλλο μερος) και ενώ εχει πάει 12+30 το βραδυ και κανονικα πρεπει να πάω σπιτι για υπνο λεω δεν κανω μια βόλτα στην Καβάλας να περάσει η ωρα. Πηγαινω ψιλογρηγορα και πετυχαινω σε φαναρι ενα tigra μαυρο. Μου μαρασαρει και θελει κοντριτσα.
Βαζουμε την κοντρα απο σταση ,εφαγε μερικα κενά-καρότσες-κολώνες(ο λάδιας ξερει ακριβως την εννοια καθε λεξης) στο επομενο φαναρι ξαναστηνομαστε για κοντρα. Τα ιδια και εκει,του ειμαι αρκετα μπροστα και εχω φτασει στο σημειο να ανεβαινω την γεφυρα του Κηφισσου με 180-190 χιλιομετρα ωσπου βλεπω στον αντιθαμβωτικο καθρεπτη φάρους απο την ομάδα δίας. Σταματαω μετα απο 500μετρα δεξια και μου ερχονται οι μηχανοβιοι. Πολυ καλα παιδια και ευγενικοι ,παρολο που ετρεχα ,δεν ειχα ταυτοτητα και διπλωμα μαζι,μονο αδεια και ασφαλεια με αφησαν να φυγω και να γυρισω σπιτάκι μου. Να μου δώσουν κληση δεν μπορουσαν γιατι δεν ειναι τροχαια,αλλα να με πανε για αναγνωριση σε κανα τμημα και να μου ριξουν κανα προστιμο ανετα μπορουσαν. Ειχαμε ωραιους διαλογους οταν με σταματησαν αλλα ευτυχως που ηταν καλα παιδια και δεν με πηδηξαν.

Άβαταρ μέλους
SverigePower850T-5
T3

Δημοσίευσηαπό SverigePower850T-5 » 11 Δεκ 2010, 21:12

vrestas έγραψε:Πριν κανα 2 βδομάδες έχω βγει για ποτό με 2 φιλαράκια σε μια τοπική λέσχη που τα ποτα στα βάζουν σε νεροπότηρο. Εχω πιει 3 ουισκακια (6 αν τα πιεις σε άλλο μερος) και ενώ εχει πάει 12+30 το βραδυ και κανονικα πρεπει να πάω σπιτι για υπνο λεω δεν κανω μια βόλτα στην Καβάλας να περάσει η ωρα. Πηγαινω ψιλογρηγορα και πετυχαινω σε φαναρι ενα tigra μαυρο. Μου μαρασαρει και θελει κοντριτσα.
Βαζουμε την κοντρα απο σταση ,εφαγε μερικα κενά-καρότσες-κολώνες(ο λάδιας ξερει ακριβως την εννοια καθε λεξης) στο επομενο φαναρι ξαναστηνομαστε για κοντρα. Τα ιδια και εκει,του ειμαι αρκετα μπροστα και εχω φτασει στο σημειο να ανεβαινω την γεφυρα του Κηφισσου με 180-190 χιλιομετρα ωσπου βλεπω στον αντιθαμβωτικο καθρεπτη φάρους απο την ομάδα δίας. Σταματαω μετα απο 500μετρα δεξια και μου ερχονται οι μηχανοβιοι. Πολυ καλα παιδια και ευγενικοι ,παρολο που ετρεχα ,δεν ειχα ταυτοτητα και διπλωμα μαζι,μονο αδεια και ασφαλεια με αφησαν να φυγω και να γυρισω σπιτάκι μου. Να μου δώσουν κληση δεν μπορουσαν γιατι δεν ειναι τροχαια,αλλα να με πανε για αναγνωριση σε κανα τμημα και να μου ριξουν κανα προστιμο ανετα μπορουσαν. Ειχαμε ωραιους διαλογους οταν με σταματησαν αλλα ευτυχως που ηταν καλα παιδια και δεν με πηδηξαν.

Πρεπει να ετυχες στην εξαιρεση του κανονα........καλα παιδια,ας γελασω!!χαχαχαχαχαχαχαχα.
VOLVO 850 T-5 2.3
http://www.youtube.com/watch?v=cpzuhD1qdKY ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΛΑΓΟΙ

Άβαταρ μέλους
vrestas
T5

Δημοσίευσηαπό vrestas » 12 Δεκ 2010, 02:41

Δεν είχα άλλη εμπειρία άρα μου φανήκαν ολα καλα! :lol: Πρωτάρης είμαι!

DOULGERAKIS
T2

Δημοσίευσηαπό DOULGERAKIS » 10 Ιαν 2011, 23:47

DIKASTIS-T5 έγραψε:Γιατι οσοι παιρνουνε audi(συνηθως περιπτερα)νομιζουνε οτι εχουν παρει supercars και εχουνε πιασει τον παπα απο τα αρχ@@@ια και οποιοδηποτε αλλο αμαξι(πχ C30 T5)το θεωρουνε κατωτερο σε επιδοσεις.........??......................?? :idea:

Γιατί απλά δεν έχουν καβαλήσει την ΑΣΠΙΔΑ με το ΔΩΡΥ. :vow

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 10 Απρ 2011, 15:29

Χθες μετά τον απογευματινό μας καφέ στο Vive Mar έριξα την ιδέα να πάμε για βάφλα σε γνωστό βαφλάδικο της Αθήνας. Ο Zeus ο οποίος έρχεται στις τελευταίες συναντήσεις του κλαμπ με το Renault Clio 1,2 Turbo προκάλεσε ξανά. Συνοδηγός μου ο Johnkyr ο οποίος με τη μπύρα που ήπιε στο Vive Mar φούσκωσε και ως εκ τούτου είχαμε παραπανίσια κιλά στο αυτοκίνητο. Αντιθέτως ο Zeus πήρε συνοδηγό τον φίλτατο Sprsk ο οποίος έχει ξεκινήσει δίαιτα! :lol: :lol: :lol: Έτσι λοιπόν ακόμα και πριν βγούμε στο δρόμο το πλεονέκτημα ήταν υπερ του Renault! :-P
Τα δύο αυτοκίνητα έχουν ίδια ιπποδύναμη, 100 ίππους, με το C30 να ζυγίζει 120 κιλά περισσότερο + 1 μπύρα Guiness του Johnkyr και 8 ποτήρια νερό που ήπια με τον καφέ.
Ατμόσφαιρα εναντίον τούρμπο λοιπόν...
Πρώτο άνοιγμα με 2α από τα 40 χλμ/ω. Τα δύο αυτοκίνητα έφυγαν μαζί χωρίς να ξεκολλάει το ένα από το άλλο. Κάπου εκεί όμως όταν εγώ δεν είχα άλλο γκάζι το μικρόυλι έφυγε μπροστά μισή καρότσα!
Δεύτερο άνοιγμα με αλλαγή λωρίδας, ξανά με 2α. Το αποτέλεσμα ίδιο. Το C30 εκατοστά μπροστά, με το Clio να μαζεύει και τελικά να περνά μπροστά με διαφορά μισό αυτοκίνητο.
Τρίτο άνοιγμα με 3η από τα 60 χλμ/ω. Μία από τα ίδια. Μαζί χέρι χέρι και στο τέλος το τουρμπάκι ξανά μπροστά.
Τώρα αντικειμενικά, περίμενα ότι λόγω βάρους με τα πολλά κίλα παραπάνω για το C30 θα με περνούσε πολύ ευκολότερα ο Zeus κάτι το οποίο δεν έγινε. Όπως συζητήσαμε στο Βαφλομάγαζο μετά, σημαντικό ρόλο σε αυτό έπαιξαν οι κοντές σχέσεις του C30 (οι οποίες με το που τερμάτιζαν περνούσε μπροστά ο Mr Clio).
Well done mr ClioZeus την επόμενη φορά θα κάνουμε και κανένα από στάση καθώς και κανένα καλό σε εθνική με 4η και 5η... Μέχρι τότε μπορείς να χαίρεσαι για τη μισή καρότσα που σου έδωσε ο υπερσυμπιεστής σου! :lol: :lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 10 Απρ 2011, 15:43

Jim_C30 έγραψε:......... Όπως συζητήσαμε στο Βαφλομάγαζο μετά, σημαντικό ρόλο σε αυτό έπαιξαν οι κοντές σχέσεις του C30 (οι οποίες με το που τερμάτιζαν περνούσε μπροστά ο Mr Clio).....

εάν έκανες τις αλλαγές, μέσα στο ίδιο αιώνα :lol: :mrgreen: , ίσως να μην πέρναγε μπροστά το clio 1.2TCE

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 10 Απρ 2011, 15:47

johnkyr έγραψε:
Jim_C30 έγραψε:......... Όπως συζητήσαμε στο Βαφλομάγαζο μετά, σημαντικό ρόλο σε αυτό έπαιξαν οι κοντές σχέσεις του C30 (οι οποίες με το που τερμάτιζαν περνούσε μπροστά ο Mr Clio).....

εάν έκανες τις αλλαγές, μέσα στο ίδιο αιώνα :lol: :mrgreen: , ίσως να μην πέρναγε μπροστά το clio 1.2TCE

Φοβήθηκα να τις βάζω καρφωτές ρε... Την επόμενη φορά θα είμαι πιο υπάκουος σε αυτά που μου είπες! Κι εσύ σταμάτα να πίνεις μπύρες και να φουσκώνεις! :lol: :lol: :lol: Να πίνεις έστω βιολογικές! Πάντως τώρα που το σκέφτομαι αν όντως έκανα σωστές αλλαγές ίσως σήμερα να μιλούσαμε διαφορετικά... :q

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 10 Απρ 2011, 15:52

με τα ΕΑΝ ...... δεν κερδίζονται οι μάχες !!! ;-)

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 10 Απρ 2011, 15:58

johnkyr έγραψε:με τα ΕΑΝ ...... δεν κερδίζονται οι μάχες !!! ;-)

Πολύ σωστό αυτό. Να το θυμάσαι και όταν βρεθείς δίπλα μου με το ship! :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 10 Απρ 2011, 16:04

φοβάμαι ... δεν τα βάζω εγώ, με το C30 σου ..... :o

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 10 Απρ 2011, 16:07

johnkyr έγραψε:φοβάμαι ... δεν τα βάζω εγώ, με το C30 σου ..... :o

Γιατί ρε; Τι δε σου άρεσε; Ίσα ίσα, μια χαρά αργό είναι.... :applause

Άβαταρ μέλους
johnkyr
T6

Δημοσίευσηαπό johnkyr » 10 Απρ 2011, 16:14

ευθειάκιδες ...... :lol: :mrgreen: ......... :chair
θέλω κι ένα άνοιγμα από τα 140-150 με το 1.2TCE για να δούμε αν εκεί κάνει διαφορά το turbo του.

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 10 Απρ 2011, 16:17

johnkyr έγραψε:ευθειάκιδες ...... :lol: :mrgreen: ......... :chair
θέλω κι ένα άνοιγμα από τα 140-150 με το 1.2TCE για να δούμε αν εκεί κάνει διαφορά το turbo του.

Το έγραψα κι εγώ αυτό! Κι εγώ θέλω να δω τι κάνει με 4η και 5η... :q

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 10 Απρ 2011, 22:49

Anytime παιδια... :whistling
...θα εχει ανοιξει κι αλλο το μοτερ (6200km εχει τωρα) και η μιση θα γινει.... :whistling Ασε που στο επομενο θα ερθω με 100αρα βενζινη να κλεισω στοματα και στα 1.8 :lol: :lol:

Turbo rules λεμε!!! :vow Και στα πολλα δεν νομιζω να αλλαξει κατι...ισα ισα με 3η εφυγα πιο ευκολα! Κι αν ημουν στις 4000rpm που εχει over στο πατημα μπορει και με 2α να ηταν πιο ευκολη η επικρατηση! :whistling
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 11 Απρ 2011, 10:02

VolvoZeus έγραψε:Anytime παιδια... :whistling
...θα εχει ανοιξει κι αλλο το μοτερ (6200km εχει τωρα) και η μιση θα γινει.... :whistling Ασε που στο επομενο θα ερθω με 100αρα βενζινη να κλεισω στοματα και στα 1.8 :lol: :lol:

Turbo rules λεμε!!! :vow Και στα πολλα δεν νομιζω να αλλαξει κατι...ισα ισα με 3η εφυγα πιο ευκολα! Κι αν ημουν στις 4000rpm που εχει over στο πατημα μπορει και με 2α να ηταν πιο ευκολη η επικρατηση! :whistling

Σου έχω πει, άσε τα σφυρίγματα... Πάνω από τα 140 θα σε πάρει ο αέρας! :lol: :lol: :lol: Με 3η έφυγες πιο γρήγορα; Άλλο αμάξι έβλεπα εγώ; :lol: :lol:
Μην αφήνεις υποσχέσεις....Βάλε και 100άρα και σε περιμένω. :-D

Άβαταρ μέλους
VolvoZeus
T5

Δημοσίευσηαπό VolvoZeus » 11 Απρ 2011, 10:07

Καλα...προς το παρον..
Εικόνα

...και στο επομενο που θα εχει καλοκαιριασει κιολας..
Εικόνα

:whistling :whistling

:lol: :lol:
STARK OCH TRYGG
(μτφ Δυνατο και ασφαλες)

Άβαταρ μέλους
JimV60
D5

Δημοσίευσηαπό JimV60 » 11 Απρ 2011, 10:16

Τσαγάκι κερνάς; :lol: :lol: :lol:
Anyway δεκτό το κέρασμα Until next time!

Επιστροφή σε “Άλλα θέματα αυτοκίνησης”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες